Nový virus zvaný "medúza" ohrožuje celý svět. Tělo promění v kámen, neexistuje proti tomu lék a úmrtnost infikovaných je 100%. Někteří doufají že se lék podaří najít v budoucnosti a proto je vybrána hrstka nakažených lidí, aby byla uložena do kryogenického spánku. Kasumi, dospívající dívka, je jednou ze sto šedesáti vybraných. Společně jsou dopraveni do starodávného hradu, v jehož nitru je laboratoř s kapslemi pro kryogenický spánek. Kasumi, ačkoliv je to téměř nemožné, doufá, že se jednou opět shledá se svým dvojčetem Shizuku, která je také infikovaná virem, ale není mezi vybranými. Po probuzení Kasumi ostatní zjistí, že centrum s kapslemi je jiné než si ho pamatují. Všechno je pokryto trny a brzy na ně zaútočí horda hladových nestvůr a monster! Po panickém útěku přežije pouze sedmičlenná skupinka. Jak dlouho spali? Odkud se berou ta monstra? A co se vlastně stalo na povrchu? Útěk z trny obrostlého hradu plného záhad může začít. (J-kob)

mandelbrot

Inteligentní sci-fi horor odehrávající se na pomezí snu a reality ne úplně nepodobný například Paprice nebo Inception. Zdaleka ale nejde o tak precizní dílo jako zmíněné filmy. Vykreslení postav se nevyhnulo určitým stereotypům, stejně tak jejich otravné proslovy. Jedna z postav se zase zničehonic objeví jen aby sdělila klíčové informace a pak opět stejně rychle zmizí. Film také dost neobratně kombinuje dvoj a trojrozměrnou animaci, což obzvláště rušivě působí u lidí, u nichž mezi těmito módy zobrazení chvílemi přepíná. Přese všechno zmíněné ale zdařile udržuje diváka v nejistotě, zda to, co vidí, je opravdu skutečné a dokáže překvapovat a soustavně vyvolávat touhu vědět, co se doopravdy stalo. Dobře využívá metaforu s příběhem o Šípkové Růžence dávající celému filmu trochu pohádkový nádech a vše završuje fantastickým a emocionálně přesvědčivým závěrem. Pro mě osobně jedno z největších překvapení za dlouhou dobu, i přes tu spoustu nedostatků. ()

CyriC

Zajímavý námět, který je dost špatně zpracovaný. Nezajímavé zvraty, zbytečně moc příšer a hlavní postava je napřesdržku. Celé je to příliš freneticky sestříhané a z poměrně jednoduchého příběhu se díky zbytečně rychlým skokům ke konci stává mišmaš, ve kterém je těžké se pro nával informací orientovat. Nicméně příběh samotný je poměrně hodně jednoduchý. ()

Davies182

Komplexnější než Inception (napoprvé fakt nepochopeno), barevnější než Šípková Růženka (prostředí středověkého anime hradu funguje výborně) a temnější než Horizont události (pobíhání v psychedelických myslích postav odkazuje na více filmů). A s tou 3D animací mě už ne*erte. ()

Tom_Lachtan

Dopředu říkám, že kdybych se měl na tenhle film podívat znovu, tak dozajista jednu hvězdičku uberu, neboť síla tohodle příběhu spočívá v úžasný gradaci, v tom, že po celkem vlažnější pasáži, kde je vlastně jen akce a minimum děje, přijde nástup velmi sofistikovaného a promyšleného mozkového výplachu, který je neustále stupňován, a když už si člověk myslí, že je děj odhalen, přijde další informace a všechno je třeba přehodnotit. A pak znova a znova a znova. Zamyšlení v průběhu sledování garantován každému divákovi. Tedy pokud zrovna nespal, či tak něco, já třeba podezřívím Zízu, že si zdřímla se spolubydlící (O=´ Rozhodně to nění nic, co by si měl člověk pustit opakovaně aby to pochopil, ale inteligentních filmů je pomálu a tenhle patří ke špičce ()

Blue.Shark

Jsem uchvácen. Nějak z principu nemám rád Anime a to nejspíš kvůli častým "zjednodušeně" nakresleným scénám, které mají působit vtipně, anebo kvůli super-mega-giga soubojům, které jsou sice hezké, ale často neuvěřitelně přehnané. Něco takového jsem čekal i tady, ale nestalo se. Vlastně tenhle film byl až nad očekávání vyspělý a to jak po grafické stránce, tak po stránce myšlenkové. Nevím, co se to se mnou děje, když mě kreslený filmek dokáže zaujmout víc, než "kinohit" Inception. Atmosféra mě zcela pohltila, kreslení hrdinové mi byli (zdá se to nemožné, ale opravdu) sympatičtí (i když byli kreslení). Příběh byl dost složitý a měl jsem pocit, že jsem od začátku až do konce úplně zmatený a nechápu, co se děje. Dokonce jsem musel s kamarádem probírat, jestli jsem myšlenku pochopil správně :)). Jsem na sto procent spokojen a tenhle kousek mi dává úplně nový pohled na Anime. Takový méně skeptický. ()