Beastie Boys, 50 kamer a 40 tisíc očí

• USA Awesome; I Fuckin' Shot That!
všetky plagáty
Dokumentárny / Experimentálny / Hudobný
USA, 2006, 90 min

9. října 2004 před vyprodaným koncertem v newyorské Madison Square Garden rozdali Beastie Boys mezi své obecenstvo 50 kamer. Z 50 různých perspektiv tak vznikl energií nabitý dokument, který diváka vrhá do víru živého vystoupení legendární kapely. „Beastie Boys, 50 kamer a 40 tisíc očí“ je výsledný unikátní dokument, který dynamicky zachycuje širokou paletu zážitků z živého koncertu. Z pódia se na diváky sype show Mike D (Michael Diamond), Ad Rock (Adam Horovitz), MCA (Adam Yauch), Mix Master Mike a také několik speciálních hostů. Slovy režiséra Nathaniala Hörnblowéra „film natočila banda nezkušených kameramanů. Ale právě to mu dodává na upřímnosti. Lidé, kteří stáli za kamerou, točili, co cítili.“ (oficiálny text distribútora)

Chasm

Takže nápad rozdat kamery a pak udělat film se zdál bejt úžasnej, a vlastně taky úžasnej byl:)... Samotný Beastie Boys byli bez chyby a za pět hvězdiček, jako celek na mě tento experimentální dokument zapůsobil o trochu hůře... Naprosto odmítám, že to bylo na dokument o kapele moc dlouhý, a to z jednoho důvodu: že to žádnej dokument o kapele nebyl, byl to záznam jejich koncertu, a byla by škoda, kdyby ho zkrátili, protože koncert má, stejně jako film, působit jako celek. No, nejvíc sem se naštval až na konci, když sem zjistil, že tam Ben S. byl s Christine Taylor.... :(( ()

pOne

Nápad možná originální, ale už jsem viděl lepší záznam koncertu skupiny Beastie Boys. Bylo to někdy v roce 2000 ze skotského Glasgow. Záznam byl černobílý, pódium uprostřed. Provedení bylo tenkrát nesrovnatelně lepší. Toto mi přijde jako domácí funny video. Ale jako plnohodnotné DVD (nebo dokonce film)? Spíše kalkul, který měl přitáhnout pozornost a vydělat nějaké peníze. ()

Radek99

Pro fanoušky Beastie Boys povinnost, pro příznivce žánru jasných pět hvězdiček, pro obyčejného diváka ale možná trochu dlouhý záznam koncertu jedné šílené oldschoolové partičky... Jsem fanoušek, ale nápad nafilmovat koncert 50x jinak a poté to sestříhat do jednoho filmu je sice originální, ale nic naplat, kreativita a invence střihačů (klobouk dolů před nimi) nenahradí špatnou kvalitu daného média, z materiálu z ručně snímaných kamer někdy až bolely oči, jak bylo vše rozmazané a nezaostřené. Možná je škoda, že nepřevažovaly záběry z klasické filmové kamery občas doplněné záběrem amatérským. Takhle konstatuji: Sakra dobrej koncert, ale občas trochu nudnej film (i když znovu opakuji - střihači se teda secmazec činili...) ()

DannyBoy80

Nejoriginálnější hudební video jaké jsem viděl. Začátek je sice trošku roztřesený, ale pak to bylo mnohem lepší, včetně využití různých filtrů. Vůbec nechápu proč to hodnotí a vůbec se na to dívají ti co Beastie Boys nemají rádi a jejich hudba se jim nelíbí. Přece to nejde oddělit a hodnocení nemůže být příliš objektivní. Taky nebudu hodnotit vystoupení Evy a Vaška, ani by mě nenapadlo se na to dívat, když se mi to nelíbí. ()

francis

Záznam skvělýho, vydařenýho koncertu výborný kapely, taky nápad s rozdáním kamer fanouškům se mi líbí. Fakt nebylo zrovna lehký vydržet sedět celej "film" (koncert) na sedačce v kině, mnohem radši bych si pořádně zapařil. Ovšem na pětihvězdičkový hodnocení by to chtělo ještě pár dalších nápadů. Hlavně v první půlce je to (co se týče vizuální stránky) chvílema poněkud nekoukatelný. Ve druhý půlce se střihač snažil přihodit pár zajímavých triků a taky kluci z kapely a jejich hosti se rozhodně neflákaj a maj v záloze pár zábavných překvapení. ()

• Všech 50 kamer bylo kvůli nízkého rozpočtu vráceno. (Zorlac)
  • Diváci, kterým se do rukou dostaly kamery, byli instruováni, aby za žádných okolností nepřestali natáčet. (Zorlac)