Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. (oficiálny text distribútora)

horovska

Je zajímavé, kolik emocí vzniká kolem tzv. českého chcípáckého filmu ( zkratkou ČCHT) - fenoménu posledních pár let. Ne proto, že by se dříve takové filmy netočily, ale že to konečně někdo s pohrdavým nadhledem dokázal správně pojmenovat. Žijeme v době, kdy zuří nesmiřitelná přestřelka mezi střední třídou a třídou sociálně slabších, ať už jí rozpoutal a přiživuje ji kdokoli. A jedním z výsledků této války je arogance sociálně zajištěné skupiny lidí, která si nepřeje, aby kdokoli lacině umísťoval příběhy do ošumělých paneláků a rozvrzaných aut. Kdo se na to má chuť koukat, že? Příběh filmu Čtyři slunce je přitom velmi silný a v klidu by obstál v jakémkoli jiném sociálním prostoru. Proč ho tam tedy pan režisér neumístil? Na pražské Vinohrady třeba. Nechápu ani, komu vadí ezoterik Karel - i já znám přesně takového Karla... A také mnoha kritikům vadí, že hrdina je slaboch. Ano. V Čechách se často ztotožňujeme se svými směšnými, slabošskými či jinak postiženými hrdiny. A co jako??? A ještě se nelíbí ten závěr - to má být světlo v tunelu? Nebo snad zahradní piknik zemřelých s Vláďou Mertou - to už je trochu moc dvojsmyslů najednou..... ach jo. Já teda nevím, asi jsem ubohá, hloupá malá česká osoba, ale jsem na toho našeho Bohdana Slámu docela pyšná..... ()

Ozzy2

Typickej film pro České lvy, ale pro diváka nic.Nechápu, že se stejný sračky točej už přes dvacet let a nejsou schopni s tím přestat a natočit fakt nějakou pecku.Česká kinematografie je totálně v hajzlu ()

papaguy

Není to komedie, ale spíš mysteriózní drama. Snímek v ledasčems připomíná Slámův starší film Štěstí. Svojí poetikou mi nechal vzpomenout i na Jakubiskovu Záhradu. Byť filmu něco chybí, rozhodně stojí za shlédnutí. Závěr mile překvapil. Dal té celé poetické české pejskokočičí rozbředlosti pořádnou herdu do zad a zároveň ji potvrzuje (dává to smysl?). ()

stratocasta

Inception po česku pro maminy v depresi, kterým Drábek nevyplatil dávky za únor a které byly naposledy v kině na Ženách a Mužích v něčem. Chudák Karel, který musí hrát při každé návštěvě Písku pitomce. Edit: Ti, kteří pochybují, kde jsem film viděl, ať se prosím odeberou na kinoripový profil larelay. ()

josieaddms odpad!

Všestranně nepovedený film. Byla jsem na tom se sestrou před pár dny v kině. Prvně byl můj dojem dost dobrý, jenže to časem nějak začalo opadávat. Něco mi v tom filmu chybělo, nevím přesně jak to popsat, ale když si to srovnám například s autorovými filmy jako Štěstí nebo Venkovský Učitel, prostě to není ono. Pořád jsem čekala že se tam něco stane, ale většinu času nic nepřišlo. Totiž některá místa byla skoro až nudná a zdlouhavá. Samozřejmě je fajn že film se snaží být opravdu o lidech jací jsou, ne o tom jak by si přáli aby byli viděni v očích filmových diváků. Přesto ale doufám že další Slámův film bude ještě o kategorii výš. ()

matt85

No, nebylo to zas tak špatné, ale v konečném důsledku špatně vyústěné a vlastně bez pointy. Navíc: Fakt, že nejlepší věc na celým filmu je závěrečný titulkový song od Vypsané fiXy filmu taky moc nepřidává. ()

radeckator

Nevím, proč má film v popisku, že je to komedie, pro většinovou populaci bude spíš nudný než zábavný, pro mě to ale byl krásný a povznášející pocit navozující zážitek. A vlastně ani nevím co bych o tom dál napsal. ()

Chosef76

Po shlédnutí jen píseň od Vypsaný Fixy zmírnila pocit hořkosti, který ve mně film zanechal. Nejsem si jistý, jestli jsem pochopil všechny postavy a co chtěl vlastně Bohdan Sláma říci. Každopádně vím, že herecká vystoupení všech hlavních zůčastněných postav byla velmi dobrá až výborná. Jen Karel Roden mi neštimoval... ()

Doski

Podceňovaný a možná nepochopený snímek o lidských problémech, které jsou zde zobrazovány v přehnaném měřítku, ale určitě se dějí. Ale chápu, že lidi to nechcou nějak chápat a straní se tomu. Sociální problémy zasahují každého. Sonda do českého ezo kulto kmenového venkova. 75% ()

Inozuka

Silný příběh. Klasická Slámovina s pár opravdu emočně vypjatými scénami. Ač se v oficiálním textu mluví o komických momentech, já se nějak nesmál. Dobře odpozorovaná realita a výborně napsané dialogy. Žádné prvoplánovité ataky na bránici nebo na slzné kanálky. Prostě tak jde život. Alespoň tady kolem mě. Trochu zbytečný se mi zdál mystický konec, ale může být. Herecky se mi líbil Plesl, Mádl a Geislerová. ()

bakeero

Další česká epizoda o tom, jak se na vesnici / malém městě žije na hoWno, jak jsou tam lidi v prdeli a skoro retardovaný. Nevim; to nás vážně baví furt dokola se na to koukat a možná si tím vylepšovat náladu, že lidem může bejt ještě hůř, než mě? ()

w15

Nádhernej film, niterná kamera a České středohoří. Ódu si zaslouží Jaroslav Plesl a mile mě překvapilo Rodenovo ztvárnění myslitele s mošnou plnou kamenů. Jdu, volá mě mistr. ()

PanPaniscus

Normální česká depresovka, ale s výbornym rodenem a geislerovou... mádl měl zbytečně málo prostoru na úkor jiných zbytečných scén, ale jinak byly chvíle, kdy jsem opravdu nevnímal nic kolem sebe, jen samotný film, bavily mě ty střihy (Finále Plzeň 2012) ()

PaRi

Všechny tyhle sociciální sondy, točené od roku 1989 stále dokola mi jdou na nervy a nezajímají mne. Chci velký epický příběh, chci historickou fresku. Kde jsi Vláčile? Kde jsi Formane s Hoří má panenko? Kde jsi Menzele s Vesničkou mou střediskovou? ()

Indyi

Dojem z filmu kazí nevěrohodná Geislerová, nevím, jestli vinou vlastní, nebo vinou blbé režie, ale prostě to není ono. ()

TommyDiamond

Tak jako je ekonomická krize ve světě, tak je i filmová krize českého filmu. Co to znamená? To znamená, že natočit v jednom roce alespoň dva dobré české filmy je nadlidský výkon! Tento film a mnoho jiných z letošního roku je toho důkazem. (-) Mdlý začátek (ve filmu se začíná něco ďít až ke konci). Nuda. Karel Roden v roli senzibila. Tentokrát nic moc Karle. (+) Ukázka toho jak lidi žijí (poměry) byla velmi reálná. Celkově 40% ()

Oudee33

Mádla, Geislerku a Rodena mám fakt rád, ale jejich výkony tenhle film prostě z bahna nevytáhnou.. Téměř nekoukatelných 10% mě ten kousek zkrátilo na polovinu ze stopáže a to jsem se opravdu přemáhal. Nikdy víc! ()

Leksland

No co k tomuhle říci...Ve filmu tolik myšlenek, že jich je tam zbytečně moc..Tlačeno kolikrát tak na pilu, až to celému filmu jen uškodilo...Jednoznačně tady chtělo prostě ubrat... Film chrlí jednu myšlenku za druhou a my si, tak nic neužijeme. Film se chce o přít o realitu, kdy nešťastní, chudí lidé se snaží najít štěstí a čím více ho hledají, tím více se dopouští základních mravních chyb a jsou samozřejmě více v prdeli.. Tato skutečnost se mi líbila, ale někdy jsem měl problém s osobami a hlavně tedy s tím, že se nás snaží bombardovat myšlením, které funguje tak u 25% myslenek, zbytek pomíjíme a nezajímá nás to... A nikdy jsem nečekal, že řeknu tuhle věc, ale jednu hvězdu jsem přidal kvůli Jirkovi Mádlovi, který mě již delší dobu přesvědčuje, né-li spíše už přesvědčil, že je to kvalitní a dobrý herec a nesmírně je vidět jak na sobě pracuje a tyhle lidi mají mít prostě zelenou... Takže díky Jirkovi slabounký 3 ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)