End of the World

všetky plagáty

yenn

Čtyři díly DVD magazínu Grasshopa! (alespoň z těch mála písmen latinky jsem pochopil, že jde o DVD magazín) přinesly postupně čtyři animované krátkometrážní filmy série Sweat Punch! od animačního studia Studio 4°C. Ačkoli patří filmečky do jedné série, jsou diametrálně odlišné po stránce formální i obsahové. Punch 1 aneb Dan Petory kjóšu no júucu nás seznámí s potrhlým profesorem, který poučí o tom, proč létající talíře létají cik cak, proč je Země při pohledu z vesmíru modrá apod. To vše v různorodé 2D i 3D grafice a občas za zpěvu dámského tria. Uf. 4/10 Punch 2 neboli End Of The World je jednoduchý a nadsazený sci-fi/fantasy příběh s lehce trhlým obsazením a zpracováním, které působí místy až amatérsky, leč k celku se dle mého velmi dobře hodí. 6/10 Punch 3 se jmenuje Kigeki a pojednává o jedné malé holčině a tajemném bojovníkovi, který se nechává najímat za knihy. Po audiovizuální stránce poměrně jasně nejlepší dílo série a díky tomu s velmi dobrou atmosféru. 8/10 V Punch 4 čili Higan se podíváme do víru noční bitvy robotů/mechů. Tato část nenabízí téměř nic než akci, ovšem ta je slušně a okulibě zpracovaná. 5/10 ()

Subjektiv

Takovéhle sny můžete mít jen když se příliš koukáte na anime. Asi jako já. Tolik anime klišé na tak malém prostoru jinde neuvidíte. A kdo ta klišé nezná, tomu přijde End of the World jako dílo chlapíka na tripu. Lepší ***. ()

HAL

Nepříliš zajímavý filmeček. Pár slušných momentů by se v něm sice našlo, ale jinak je spíše hloupý a s velmi nepěknou animací postav. ()