Aurora Borealis

• Slovensko Miesto v živote (viac)

Před deseti lety ztratil Duncan po smrti svého otce důvod žít. A nyní ho znovu nalézá při setkání s nemocným dědečkem… (oficiálny text distribútora)

Macias

Já miluju tyhle filmy o životě. Obyčejný filmy. Joshua je můj nejoblíbenější herec, Donnie Sutherland ukázal, že je pán herec, Juliette zase, že je krásná. Hezkej film prostě. Jo, jen škoda, konec mohl bejt zvládnutej trošinku líp... ()

pOne

Pachuť seriálovosti čpí z každé minuty tohoto snímku. Námět i dějová zápletka neni z větší části vůbec špatná. Bohužel o zpracování se to už říct nedá. Jedinou výraznou postavou je zde děda v podání Donalda Sutherlanda. Zbytek - nuda, nuda, šeď, šeď. K tomu pár prázdných dialogů a vcelku trapný konec. Více než dvě hvězdičky dát nemohu. A to ještě jedna je výhradně kvůli D. Sutherlandovi. ()

Muff

Večerní překvapení, vyloženě mi sedlo do nálady. Tak civilní herecké výkony jsem už dlouho neviděl a příběh není nijak nereálný. ()

Sidon

Příběh o stárnutí, o hledání sebe sama či schovávání se před sebou samým a o střetu dvou lidských světů. Celý příběh je velice všední bez velkých činů a tragédií. Tak všední, že se mohl stát vám, někomu blízkému, nebo třeba jednou vašim vnukům. A právě díky téhle prostotě ukazuje tolik pravdy a člověku který chce vidět nastavuje zrcadlo. ()

Danaak

Krásný komorní příběh kvůli kterému jsem vydržela dívat se do půl druhé ráno :) Nechybí láska, smutek, napětí, starosti běžného života. ()

Spacedan

Častokrát se stane, že z očekávaného filmu vzejde něco příšerného. Tady je tomu naopak. Film s nízkými ambicemi dosáhl ohromné kvality. Málo filmů má v sobě tolik lidskosti, opravdovosti, civilnosti a obyčejnosti (v dobrém slova smyslu). Pro evropského konzervativního diváka je to jeden z mála snímků, co může americká kinematografie nabídnout. Žádné výbuchy, akční scény, ale jeden lidský život, který si zkazil úspěšnou budoucnost. Jak neamerické a přitom nosné téma. Vypoví o životě v americe víc než kdejaký velkorozpočtový trhák. ()

CradleSKS

Velmi pekne zpracovany film o osudech nekolika lidi, podporeny kvalitnimi hereckymi vykony, predevsim Donalda Sutherlanda. Musim se priznat, ze v par chvilich mi sly slzy do oci.. ()

Svadbos

Donald Sutherland je výborný, ale aj Jackson a Lewis sú dobrí v tomto úprimnom dobre napísanom príbehu, odohrávajúcom sa v zasneženom Minneapolise. Film bol natočený v roku 2004. ()

Bránolog

Tenhle film mi vyloženě sedl. Komorní, zdánlivě obyčejný příběh, který si na nic nehraje. Navíc skvělý - jako vždy - Sutherland a nádherná - jako vždy - Juliette Lewis, kterou miluju od dob Gilberta Grapea. Vydržel jsem do 01:10 a oči se mi ani nepřivřely! ()