V každom meste je blázon. V tomto tiež, hoci to nebolo tak odjakživa. Seung-ryong sa ako blázon usmieval v časoch dobrých i zlých. Mal ten najžiarivejší úsmev a každý, kto ho videl, musel sa smiať tiež. Mal len jednu bundu, jedny tepláky a smradľavé tenisky, ktoré neustále strácal. Drel od rána do večera, nikdy nebol unavený a nič ho netrápilo. Chcel jediné, aby jeho mladšia sestra nikdy netrpela. (sochoking)

Hellboy

Korejský pokus o dojemný film se zaostalým hrdinou v centru dění, který kolem sebe šíří radost a i přes svou nízkou inteligenci hluboce zasáhne do životů lidí kolem sebe. V historii již mnohokrát úspěšně realizovaný záměr bohužel zoufale nevyšel. S přibývajícími minutami se postavy přestávají chovat logicky přímo úměrně tomu, jak film ve všech ohledech stále více tlačí na pilu... ()

Pethushka

Silně sentimentální záležitost o klukovi, který možná nemá rozum, ale za to má obrovské srdce. Pro mě bylo hlavní pointou, že "on byl její starší bratr a ona byla jeho sestra". Tato věta ve mě zanechala nejvíc. Seung-ryong ale ovlivňoval i další životy..léta čekal na kopci na svoji kamarádku a pak odcházel, protože mu to kdysi poručila. No, jestli u tohoto někdo nepustil na konci slzu, tak je z kamene. 4,5* ()

Tsuki

Krásný film o jednom hlupákovi, který má však větší srdce než by o sobě mohla říct většina ostatních lidí. Láska k rodině, přátelství a sebeobětování... o tom všem film "Pabo" je. A i když je to podívaná smutná, je především plná čistoty a krásy, od které jsem nemohla odtrhnout oči. ~(4,7)~ ()

balone

Příběh o bláznivém úsměvu? Snad, i tak by se to dalo popsat, nádherný příběh plného dávání sebe a věnování se druhým na úkor sebe sama, proč tohle dokážou jen blázni? Protože nemají pud sebezáchovy a spíše nastaví svá záda noži, než ta vaše. Narozdíl od nás "normálních". Jinak Praha na konci určitě zachvěla mým patriotickým srdcem. 80% ()

Caelos

Ten film mě slušně řečeno rozjebal. Díval jsem se na něj v noci a kolem třetí ráno muselo jít slyšet na celý barák moje smrkání, protože jsem brečel, až mi co chvíli vypadly oči. Fakt strašné. Taková svinská nespravedlnost!!! Dostat ty parchanty do rukou, tak z nich zbyde pyré, fakt. Jako jasně, chápu že to dotvořilo myšlenku toho filmu, ale kurva proč?! Hajzlové. Rozdýchával jsem to opravdu dlouho, protože za tu kratičkou dobu jsem se s postavama sžil. Ale jo, asi to tam patřilo, aspoň to nebylo tak překvapivě zbytečné jako třeba v Miláčkovi z Paříže, ale i tak mě to prostě rozbilo. Strašně krásný film, krásný a přitom syrově lidský, jak to snad umí jen korejci. ()

• Snímek vychází ze zábavné komiksové předlohy nesoucí identický název. Čtenářům, mezi než se řadí i samotný režisér snímku, Jeong-kwon Kim, se představovala od začátku ledna do konce dubna roku 2004. Jejím autorem není nikdo, než jeden z nejpopulárnějších jihokorejských komiksových tvůrců, Full Kang. (Conspi)