Midori no hibi

Japonsko, 2004, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Sawamura Seiji je středoškolský delikvent, který je známý svojí ďábelskou pravačkou, což mu dává značný respekt a úctu u kluků. Jenže u děvčat Seiji takové štěstí nemá už kvůli jeho pověsti rváče, tak potom není divu, když mu už v pořadí 20. dívka dala košem. Když už Seiji ztrácí veškeré naděje a začne se smiřovat s tím, že mu jeho jediným přítelem bude jeho pravačka, stane se něco, co Seiji vůbec nečekal. Když se ráno vzbudí, tak k jeho nelibosti zjistí, že má místo svojí ďábelské pravé ruky dívku, jež se jmenuje Midori Kasugano. Jenomže Midori, kterou Seiji vůbec nezná, je do Seijiho už 3 roky zamilovaná, ale jen díky své stydlivé povaze mu to ještě nikdy neřekla. (Roby)

Lucjen

Hlavnú úlohu tu naozaj hrá originalita. Ten nápad je proste úžasný. Prevedenie tiež... v každom dieli síce bolo ecchi, ale dokázala som sa s tým zmieriť. Všetko bolo naozaj milé, postavy boli prepracované a hlavne zaujímavé. No trochu ma sklamal koniec. Midori si na nič nespomenula...? To je mi trošku ľúto. Nedokážem vysvetliť prečo nie plných 5*. Možno za ten zvláštny koniec, možno trochu viac romantiky. Ale naozaj sa to oplatí pozrieť. ()

Ceres

První dva díly byly fajn, hodně jsem se nasmál při první návštěvě domu Midori, jak ji Seiji "ochmatával", pak už to bylo horší, druhá polovina seriálu je doslova utrpení, na to už se nedalo dívat. Ano, originální nápad, který ale rychle, hodně rychle omrzí a změní se v nehoráznou nudu. Dlouho už jsem neviděl tak špatné animé. To co tady ukazuje hodnocení je padené na hlavu. Za mě je to 20%. ()

Hees

Mať na ruke dievča, ktoré ta tak neuveriteľne chce. Seijiho odmietajú dievčatá a začína byť zúfalý a cíti sa zle až sa mu odrazu na ruke objaví dievča, ktoré ho obdivuje. (Ako to vždy je to čo máme si nevážime kým čo? Možno to bude aj v tomto prípade) Toto ho samozrejme obmedzuje a Seiji na ňu nemyslí ako na plnohodnotné dievča, ale ako prekážku byť s inými dievčatami. Každému je jasné ako to bude pokračovať, ale je to tak neskutočne milé až sa to musí páčiť. Midori no hibi je vtipné a milé anime, ktoré je vhodné pre tých čo chcú vypnúť rozmýšľanie a chcú oddychovať. Počas 13 dielov sa nebudete nudiť. Predstavte si, že na vašej ruke je dievča a hľadá pod vašou posteľou nejaké zaujímavé časopisy. (Hodnotenie 3,5) ()

Cracker

Nápad ktorý som pokladal za jednoducho šialený nakoniec pracoval perfektne. Je síce škoda že autori sa rozhodli väčšinu času spoliehať len na to, že Seijiho pravá ruka sa zmení na jeho priateľku. Samozrejme že to zábavné bolo, ale s prepracovanejším pozadím a postavami mohlo toto anime dosiahnuť vrchol. Ja som sa však primerane zabával, s úsmevom som prešiel celý seriál a nebyť tých pár nedostatkov, bolo by to za päť. ()

LordSnape

Midori no Hibi se řadí ke školním, komediálním fantasmagoriím... Příběh o tom, že se ráno probudíte a najednou místo své pravé ruky máte holku, která je do vás navíc strašně zamilovaná je vcelku úsměvný. To je možná jediná vada celého seriálu. Je prostě více úsměvný než komediální. Neříkám, že jsem se nebavil, ale rozhodně jsem se moc nezasmál což je u komedie docela problém. Nicméně za nápad a celkovou pohodovou atmosféru dávám 7/10 ()