Koushirou pracuje ve firmě zprostředkovávající sňatky, ovšem sám nemá s partnerskými vztahy příliš dobré zkušenosti. Jednak se již před lety rozvedli jeho rodiče a jednak jej zrovna opustila přítelkyně. V trudné náladě cestuje vlakem do práce, přičemž si povšimne středoškolské studentky, která při vystupování vytrousí předplacenou jízdenku. Koushirou za studentkou vyběhne a jízdenku jí vrátí. Druhého dne cestou z práce, když třímá v ruce dva volné lístky do zábavního parku, ji potká znovu. Tento romanticko-psychologický seriál o netradičním vztahu je adaptací pětidílné mangy. (yenn)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Koi kaze (2004)

Právě jsem viděl jedno z nejpodivnějších a zároveň asi nejkrásnějších děl o lásce, jaká se dají napsat. Tohle anime vypovídá o lásce a její síle, o boji s ní, o společnosti a jejímu postoji k lásce, mnohem víc, než cokoli co jsem viděl předtím. Ihned při prvním díle jsem byl polapen příjemným tempem, zajímavými a opravdu reálnými charaktery a jejich vnitřním světem a příběhem, který už na konci první episody nabral opravdu nečekaný průběh. Jistý moralista ve mě už tehdy křičel, že bych to měl ihned vypnout a tímhle se prostě nezabývat, ale ono to nešlo. Animace byla příjemná, hudba byla neskutečně krásná a jistá část mé osobnosti prostě musela vědět jak tohle vlastně skončí. A tak jsem se ponořil do příběhu, který mě dostal svojí hloubkou, prokreslenými emocemi a zajímavostí. Sledoval jsem boj s větrnými mlýny, přestože zde měl svůj naprosto logický smysl, prozření nad jeho marností a přechod na boj mnohem odvážnější a krásnější. Konec a jeho otevřenost, která mi přináší spoustu otázek co bylo dál a zároveň i jeho definitivnost v tom, že ať bude cokoli láska prostě zase jednou zvítězila rozehřál mé romantické srdce a nadobro umlčel poslední zoufalé výkřiky dříve zmíněného moralisty. Zvítězil romantik a tak jako láska nezná hranic i mé okouzlení tímto příběhem je bezbřehé. 10/10 ()