Pohled do světa oslnivé leč pomíjivé filmové slávy odkrývá i její odvrácenou tvář - aféry, korupci a nevyřešené záhady. Jednu z nich – údajnou sebevraždu úspěšného představitele Supermana George Reevese – vyšetřuje soukromé očko (Adrien Brody), detektiv bez peněz a zaměstnání. Nevěří, že „ocelový muž” by byl schopen tak zoufalého činu a rozhodne se dokázat, že se stal obětí nečisté hry. Klíčem k pátrání je Georgeova skandální milostná aféra. V detektivním příběhu z blyštivého prostředí hollywoodských studií 40. a 50. let excelují Adrien Brody (držitel Oscara za hlavní roli ve snímku Pianista), Ben Affleck a Diane Lane. (oficiálny text distribútora)

Morholt

Zvolna ubíhající krimi, beroucí si na paškál prostředí Hollywoodu se všemi jeho zápornými stránkami. Soukromé očko se zde snaží osvětlit údajnou sebevraždu George Reevese, představitele Supermana z kraje 50tých let. Během svého vyšetřování se zamotává do osidel milenek, manažerů či agentů, kteří by z různých důvodů mohli mít na Reevesově smrti zájem. Výborný Adrien Brody, ale marná sláva, já ho pořád vidím v Pianistovi a ani tentokrát se téhle nálepky nezbavil. Affleckův výkon neurazil, ale pro mě byla největší hvězdou Diane Lane. 80% ()

Enšpígl

Filmem se protínají dvě dějové linky kriminální a pozadí Hollywoodského byznysu, které se pochopitelně prolínají. Kriminální část je skvělá především díky Adrien Brodymu, žádná role mu nesedla víc než soukromé očko se životem v troskách. Pak tu máme Beníka, který si střihnul roli Supermana, zdá se, že jak jde o superhrdiny Ben sprintuje na konkurz, Supermana i Batmana už dal, tak co bude příště ? Deadpool ? Zákulisí filmového byznysu je pro mě vždy a za všech okolnosti atraktivní, takže všichni ti křiváci mě dost bavilo, ale myslím si, že zákulisí českého filmového byznysu je ještě prohnilejší. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,426,251Tržby Celosvetovo $16,803,753Tržby za predaj DVD v USA $6,734,917 //počet predaných kusov 370,722║ poctivá a zaujímavá dráma, ktorej chýba nejaký svižnejší element čo by ju vytiahol na výslnie ako je ku príkladu L.A.Confidential /60%/ ()

nunka

Na moje obrovské prekvapenie som v tomto filme zistila, že Ben Aflleck vie aj zahrať, keď chce!!! Ako superman mi pekne potrápil bránicu:) Dlho mi trvalo, kým som si privykla, že rolu drsného detektíva stvárňuje práve Adrien Brody. Žuvačky mu dopomohli a nevinný kukuč tiež vymenil za šibalský a uverila som. Zápletka bola v podstate veľmi jednoduchá, prevedená však poctivo a pútavo. V rámci svojho žánru trošku netradičné spracovanie hodné pochvaly. ()

Divočák

Postnoirové filmy mám hodně rád. Sice nemívají tak dobře napsané postavy, ale atmosférou originály často předčí a ještě k tomu přidávají perfektní vizuální stránku. Hollywoodland zůstal někde na půlce cesty. Postavy jsou sice dobře napsané a dokonce i výborně zahrané, ale příběh je takový chabý, noirová atmosféra a vizuální stránka nic moc a chybí taky několik základních noirových prvků, které by v podobném filmu zkrátka chybět neměly. Hlavní hrdina je klasicky soukromý detektiv, jenomže ne toho typu, jakého by holt noirový detektiv měl být. Brody se zkrátka na tuhle roli nehodí, celou dobu chodí v polorozeplé košili nebo vágusácké bundě a o něčem jako dlouhý kabát nebo klobouk v životě neslyšel. Další složka, která ve filmu citelně chybí, je klasická femme fatale. Najdeme sice nějaké náznaky v podobě přítelkyň Affleckovy postavy, ale žádná z nich nemá výraznější úlohu a žádná z nich nemá na Brodyho detektiva sebemenší vliv. Další složkou je "osudovost" příběhu. Je sice pravda, že případ Brodyho vcucává víc než by chtěl, ale zápletka je prostě tak slabá, že tomu nevěříte a jenom kroutíte hlavou nad tím, co ho na Affleckově smrti tak fascinuje. Tím se dostáváme k tomu nejpovedenějšímu na celém filmu - příběhu George Reevese v podání Bena Affecka. Ten je totiž zajímavější než celé Brodyho pátrání a Affleck to navíc skvěle zahrál a i když hraje celý film mrtvou postavu, dokázal si ho ukrást v podstatě jenom pro sebe. Jako film o životě George Reevese to funguje, jako noirová detektivka už moc ne. ()

• Okrem kalifornského mesta Los Angeles pracovali filmári aj na viacerých miestach v kanadskej provincii Ontario. (MikaelSVK)

Zaškatulkovaní (?) jinoši

Zaškatulkovaní (?) jinoši

29.03.2009

Robert Pattinson a Zac Efron. Každá průměrná dorostenka by některého z nich ráda viděla v roli otce svých dětí. Jaké role jim ale nabízí Hollywood? Pattinson se právě proslavil, takže se ještě nemůže… (viac)