Zamorenie

všetky plagáty

Deset let ležely všechny děti světa v bezvědomí, zasaženy záhadnou nákazou. Nyní se konečně probudily, aby naplnily společné poslání: úplné vyhlazení generace dospělých. Děti podobné zombie nemilosrdně vraždí všechny lidi, kterým je přes dvacet, a nešetří nikoho, včetně rodičů. A těch několik dospělých, kterým se zatím daří přežívat, si na útěku stále kladou otázku: kdo – nebo co – je za tímto ZAMOŘENÍM? (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Co se týká děje, tak ten mě celkem mile překvapil. Teda hlavně prostředek filmu. Zombie byly celkem pěkně zpracované a stupňující vychytralost a postupné ovládání zbraní bylo příjemným zpestřením. Jenže je tu i několik (ale). Za celý film jsme se moc nedozvěděli o původu epidemie a tvůrci se to chtěli pokusit vysvětlit pár zmínkami o mimozemšťanech, ale to jsem jim moc nežral. I to zpestření o inteligenci a rychlém učení zombie je trochu divné, protože jak známe z jiných filmů (teda až na pár vyjímek) jde o tupé tvory, kteří zabíjí všechny, kdo se jim dostanou pod ruku. Konec filmu jsem jaksi nepochopil a asi nebudu jediný. Při závěrečných titulkách jsem jen nevěřícně hleděl na to, jak to skončilo a ptal se sám sebe, jestli jsem něco nepřehlédl. Takže mi zůstává v hlavě pár otazníků.Co se týká hereckých výkonů zůstávám taky při zemi. Sice se zde objevilo pár známých herců, ale jejich herecké umění zde moc nerozvinuli. ()

Pitryx odpad!

Pokud to byl pokus o umění, nevyšel. Ono zde vlastně mohlo jít o cokoli. Ale vznikla kravina provázená odporným zvukovým pozadím (možná to měla být hudba), protivným klavírem a klimpáním na něco. Nevím, co se mi líbilo na Midchvidských kukačkách že jsem je dočetl celé. Toto bylo něco na ten způsob, ale ubohé, ubohé!! No, někde jsem vyčetl, že by měl producent být Clive Barker, řekl jsem si, že to bude stát za to. Producentů bylo pět, Clive sice mezi nimi, ale za to to tedy nestálo. Jen občas gore, aby se asi neřeklo a aby si nikdo nevšiml, že snímek nemá děj. Prostě jde odněkud někam, aniž tvůrci tušili, kam a tak raději vymysleli trapný a zoufalý konec. Diváka tak zbavili muk a sami si asi oddechli, že už to mají za sebou. Budiž jim země lehká, aby se už o něco podobného nikdy nepokusili. Hluboce podprůměrný film. CI 19102010 8030/8449 ()

Holina

Domníval jsem se, že fobii z dětí má pouze Stephen King, jak se zdá, trpí touto poruchou také Clive Barker. Pokud je to pravda, tak právě tento prvek je tím jediným co do Zamoření přinesl. Tato slátanina totiž nenese vůbec nic z jeho vynikajícího rukopisu. Masky sice dobré, jinak ale emocionálně naprosto tupé, nezáživné... ()

Malarkey odpad!

Miluju ten typ filmů, který začíná na bodu A a končí na uplně stejném bodě, na kterém začal. A to nemluvim o příběhu. Jakoby se zničehonic objevila zkáza, začala hubit a skupinka lidí se rozhodla proti tomu bránit. No prostě blbost na entou, k tomu naprosto tupě natočená s fádními herci a nepovedenou snahou o akci. Když to nebudu brát tak negativně občas jsem se na úkor tvůrců docela nasmál, ale to je asi tak všechno. Pokud možno vyhnout se tomuto filmu obloukem, škoda, že jsem to taky tak neudělal. --- Co chceš pomstít se? Jestli zaslouží smrt tak i já. Taky jsem zastřelil bratra, zastřel nejdřív mě - Nemám zbraň ()

piglit odpad!

Všechno se ve mně bouří proti ústřední myšlence filmu - někdo tě zabíjí? Nastav druhou tvář a on toho nechá... Nenechá, respektive dobrá - nechá toho..., ale až když vás zabije. Milujte svého Mosulmana, myslí to s vámi dobře - chce jen vaši zemi a na ní svoje náboženství, a bez vás, pak bude spokojený... ()

• Některé dějové aspekty a myšlenky jsou převzaty z románu "The Grapes of Wrath" Johna Steinbecka. (Terva)