Matthew Broderick a Danny DeVito září v rolích sousedů, kteří mezi sebou soupeří o nejhezčí vánoční výzdobu! Buddy Hall (DeVito) je pevně rozhodnut, že tenhle rok přebere Stevu Finchovi (Broderick) místo vánočního krále. Svůj dům chce ozdobit tolika žárovkami, že budou vidět až z vesmíru! Nikdo nedokáže odhadnout, jaký budou mít tyhle prázdniny konec. Vy si však tuhle divokou a sněhovou slavnost smíchu jistě užijete a zamilujete si ji společně s celou rodinou! (oficiálny text distribútora)

lennyd

Ve měste má na Vánoce na starosti vždycky Steve Finch (Matthew Broderick). Vánoční strom musí být správně ozdobený, koledy musí být zpívány v ten správný den a i doma striktně vyžaduje dodržování vánočních tradic. Jenže letos to bude jiné - do města se přistěhuje nová rodina, a nový soused, Buddy Hall (Danny DeVito) je rozhodnutý, že letos to bude právě jeho dům, který bude nejsvítivější v celém městě... Rok co rok mne žena přesvědčuje, ať už konečně ozdobím dům světelným řetězem, který jsme si před lety koupili. Zatím se mi tomu daří úspěšně čelit - i když letos už jsem musel použít ten největší kalibr, a to tento filmeček. Ale zatím se nezdá, že by to pomohlo :) Jinak špičkování mezi Danny DeVitem a Matthewem Broderickem je vcelku zábavné - sice se nebudete popadat za břicho, ale úsměv vám film na tváři vykouzlí. Před velmi naivním (= vánočním) koncem je sice nutno vypnout zbytek mozkových buněk, které po vánocích zůstaly, ale i tak mám z této komedie docela dobrý dojem.. ()

FireTight

Typická americká vánoční komedie dělaná přímo pro Američany. Tudíž je tam spousta sněhu, spousta světýlek na domě a taky několik těch klišé včetně naprosto amerického konce (aneb happyend i za cenu hektolitrů této oblíbené přísady). Ale i přes spoustu nelogičností (moje první reakce na ozdobené město byla: "Aha, samozřejmě to stihli za méně než noc...") jsem se u toho naštěstí necítil jako totální kretén a ve filmu jako celku mi nic nevadilo. "Budiž světlo" bych tedy zhodnotil jako takový ten klasický film na jedno podívání, na podruhé už by mohlo být hodnocení o poznání horší. ()

uiu

Další vánoční taškařice na téma dva sousedi, kteří se nemají zrovna v lásce, jeden každoročně zdobí svůj dům světýlky, kvůli kterým nemůže ten druhý spát. Pak si začnou dělat navzájem naschvály, zničí všem svátky a manželky s dětmi je opustí na Štědrý den, aby si do večera uvědomili, že rodina je to nejdůležitější a Vánoce se prostě musí slavit a všichni musí být šťastní a veselí. Další americký film založený na materializmu Vánoc, sousedské lásce, vzájemné výpomoci a dalších sci-fi. ()

krab007

Trochu to připomíná vánoční Griswoldy. Vánoční atmoška slušná, sem tam i nějaký vtípek. Asi by to dalo na 3* nebýt toho šílenýho konce. Rozkmotřené rodiny se stmelí, sousedi-nepřátelé se stanou nejlepšími přáteli, celé město je přijde podpořit, přinesou něco toho cukroví, žárovičky, všichni společné ozdobí dům, zapějí koledy,... ještě jsem čekal, že vyvěsí americkou vlajku a zazní hymna. Z toho mi bylo fakt na blití. ()

Nach

Budiž světlo, a to ozářilo další filmový kýč. Jeden z těch, které jsou už i za hranicí humoru, kterému se já směji. Tohle světlo raději příště nechám zhasnuté. O to smutnější je fakt, že v něm hrají kvalitní herci jako Danny DeVito či Matthew Broderick. Hold důkaz, že ani herci nezachrání něco, co je už od základu blbě napsané. 30% ()

• Pôvodný názov filmu bol All Lit Up. (misterz)
  • Kvôli scéne, v ktorej Steve (Matthew Broderick) a Buddy (Danny DeVito) majú rýchlokorčuliarsky závod, musel Broderick trénovať s profesionálnym rýchlokorčuliarom už niekoľko mesiacov vopred. (misterz)