Přes poetický název půjde opět o tragikomedii sázející především na skvěle napsané postavy a jejich dialogy. „Pokud bychom měli žánrově film přirovnat k některému dílu světové kinematografie, mohla by to být Americká krása nebo Hana a její sestry. Je to hodně konverzační film, který zkoumá z mnoha úhlů fenomén manželství a vše, co k němu patří. Tedy mateřství, otcovství, nevěry… To, jak je někdy manželství rozkládáno plíživě, nebo naopak, jak i velké zásahy zvenčí ho nerozklíží. Těžiště je tedy v postavách a jejich psychologii,“ vysvětluje Jan Hřebejk. Petr Jarchovský k tomu podotýká, že kdyby neexistoval film Tajnosti a lži, jeden z jejich nejoblíbenějších filmů, nynější Medvídek by se takto mohl jmenovat. „Zajímají mě příběhy, ve kterých věci nejsou pod povrchem takové, jaké se jeví navenek,“ dodává Jan Hřebejk. V příběhu o trojici kamarádů a jejich partnerkách se opět sešlo několik herců, se kterými režisér již spolupracoval: Nataša Burger, Jiří Macháček a také Aňa Geislerová a Roman Luknár. Ti budou stejně jako v Krásce v nesnázích hrát partnery. Autoři ovšem pro ně vymysleli naprosto odlišné postavy, a tak bude pro diváky jistě velice zajímavé sledovat, jak se může vztah mezi dvěma herci na plátně vyvíjet. Šestici uzavírají Táňa Vilhelmová a Ivan Trojan. (oficiálny text distribútora)

ACE 2007 odpad!

kokotina na entou /nejsem vulgární,ale pokud mají mladí takovéhle starosti a vychovávají doma tímto způsobem/, no potěš koště.... ()

Elam

Takže tragikomedie jó...Ale spíš nechtěná. Já vůbec nevím, jak to mám hodnotit, těchhle nezáživných, "konverzačních filmů na téma : vztahy, otcovství, nevěra", se za posledních 10 let natočilo přehršel. Všechno stejné nevalné kvality. Takže žádná vyjímka, zato těžká nuda. Jo, a nepochopím, proč se téměř všechny postavy musejí chovat, jako totální ču..ci! ()

Somewheres

Medvídek je podle mě povedené české drama, které se sice ze začátku tváří nudně, ale s každým odhaleným tajemstvím se stává zajímavějším. Děj sleduje životy 3 odlišných párů, které si nejsou podobné povoláním, zálibami ani počtem dětí, ale zato je spojuje velké přátelství. V průběhu filmu se dozvídáme, že každý pár má nějaký problém, že všichni něco tají a jak na takto vzniklé situace reagují. Jirku přestává bavit, jak jeho žena Vanda neuklízí, nepere ani nevaří a že se z ní stává líná špindíra. Anna se s Romanem snaží o dítě, ale stále se jim to nedaří. Zlom přichází ve chvíli, kdy se Anna dozví, že Roman už jedno dítě má, a to se svou milenkou Jutkou, kterou před ní tajil 8 let. Pouze manželství Johanny a Ivana vypadá harmonicky, dokud se ovšem neprovalí, že Ivan vlastně není otcem jejich 2 dětí. Já osobně jsem se během tohoto filmu bavila a párkrát mě dokonce přiměl k zamyšlení nad mými vlastními přáteli a našim přátelstvím. ()

Verbudrak odpad!

Měl jsem být varován tím sešupem, kdy po geniálním Musíme si pomáhat a velmi slušném Pupendu nám pan Hřebejk naservíroval zcela nesnesitelné Horem pádem a Krásku. To musím Janu Hřebejkovi uznat: Kvalita jeho filmů není cik cak. Je to v dlouhodobějších vlnách. Stačí si uvědomit, z jakého je co období, a nespletete se. S odstupem se dá říct, že jeho tvůrčí krize trvala ještě zhruba rok (U mě dobrý), pak už to zas začalo být u mě lepší. ()