Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

ModryPlamen odpad!

Z prvého pokusu o český 3D animovaný film budú mať deti nočné mory. A vhodné to nie je ani pre dospelé publikum. Animáciou sme sa dostali dozadu minimálne o 10 rokov, a to porovnávam len s malými štúdiami. Jedine kostra hrajuca na klavíri animačne celkom išla, to však prekvapivo nie je na filme najhoršie. Čo sa týka postáv a príbehu, myslím si, že tento komentár od iného užívateľa dostatočne vystihuje túto problematiku. Nesmiem zabudnúť na režisérske nápady a inovácie, respektíve fantáziu. Režisér Ján Tománek do svojho výtvoru pridal veci, ktoré by žiaden racionálne uvažujúci režisér do animáku pre deti nikdy nedal. Ako prvé: U Psieho veličenstva som sa sťažoval, že tam bol naznačený pokus o znásilnenie. Tu už ide do tuhého, vo filme je SEX! Síce len pár sekúnd pod perinou, no aj tá krátka scéna je totálne nevhodná. Je mi ľúto rodičov, ktorí vzali deti v dobrom úmysle na toto do kina a ktorí museli svojim deťom potom doma vysvetľovať, čo tam Máca s Kubou robili. Kritika cirkvi je tu zobrazená takým spôsobom, že to urazí aj ateistu. Dieťa to samozrejme nepochopí. Máca klince schováva v priestore medzi svojimi melónmi. Vlastne všetky pražské baby v 14. storočí poznali silikónové implantáty, pekne to vôbec nevyzeralo. To chlpaté čudo bolo čo? Tento mimochodom maskot animačnej spoločnosti otravuje každú chvíľu. A čo robil bežný pražák v 14. storočí? Podľa filmu len chlastal, chlastal a chlastal, snáď okrem Hanuša. Autor ani nevie vytvoriť napätie keď tam ukázal kovovú trubku, takže už aj jedinci so záporným IQ vedeli, aký bude mať film koniec. Čo je smutným dôsledkom tohto animáku, je predstava ľudí, že všetky európske, národné či animáky vzniknuté mimo Pixar, Disney či Dreamworksu vypadajú takto, respektíve sú tejto kvality. Toto samozrejme nie je vôbec pravda, minimálne 95% (tvrdím si povedať že 99%) animákov od malých či európskych štúdií má lepšiu animáciu, príbeh, a vlastne všetko čo vás napadne. Pozrite si napríklad fínskeho Sobíka Nika, ktorý je tiež z roku 2008 a animačne je niekde úplne inde. Toto porovnávanie je umocnené tým, že autorovi chýba akákoľvek skromnosť a svoje dielo prirovnal k Pixaru. Nie, toto na Wall-eho nemá ani náhodou, ani na tie prvé krátkometrážne Pixarovky z 80. rokov. Videné zo študijných dôvodov na Déčku dňa 26.03.2022 so začiatkom o 09:10 hodine (to len keby niekoho napadlo že som film nevidel). Hold keď plánujete hodnotiť a komentovať prevažne animované filmy, tomuto sa nevyhnete. A zrejme sa nevyhnem ani pokračovaniu, ktoré zrejme nie je o nič lepšie. Dúfam, že táto kozia sága nebude jediným českým 3D animovaným výtvorom a že zlaté české ručičky ešte dokáže vytvoriť niečo, čím by ohúrilo svet. ()

copcas

Mě se to tedy rozhodně líbilo. Nápaditý scénář, vtipy tam jsou rozmanité, některé ovšem aspoň pro mě nejsou vtipné, jiné docela jo. Nejlepší ovšem jsou animace.. líbí se mi způsob jakým se postavičky pohybují.. Stinnou stránkou je, že je vidět že na filmu se podílel zlomek lidí než na těch amerických. V pozadí se nevlní tráva, na střechách není 3D struktura tašek a další drobnosti... ()

MaxQ69

"Bože!" Přesně to jsem zvolal, když jsem to viděl. Žel bohu jsem si před shlédnutím nepustil trailer. Ani by mě jinak nehlo. Takovou kravinu jsem dlouho neviděl. Skutečně nechápu, co ti retardovaní producenti vymýšleli celé čtyři roky. Protože, pokud se zmohli jen na tohle, tak to ani nechci vidět, co by dali dohromady za jeden rok. Každopádně, na to, že to je první 3D film ve východní Evropě, to není bída, ale nehorázná ostuda! Nehorázná kravina...ubohá snaha o napodobení Shreka a podobných animáků, které se staly hity. Nehorázně trapný vtipy, grafika jak z 20 let starý počítačový hry a příběh tak nudnej, že z toho člověk neusne, nýbrž si trhá vlasy vzteky a hrůzou a stydí se za to, že tahle, rádoby animovaná komedie pochází z české produkce. No když dávám 20%, tak tomu ještě hódně přidávám... ()

odpad!

Jediné, co se mi na filmu líbilo, byla hudba. Příběh v podstatě žádný, jen smíchané pověsti s seky jako kat Mydlář, oslepení mistra Hanuše a stavba Karlova mostu zároveň. Repliky (mimochodem, pro jaké že to bylo publikum?) nemastné neslané a když se pokoušely o vtip, vyšla nejlépe ohraná hláška; mimo to slyšet vedle soba (na pozadí "středověké" Prahy, jako propadnout hrdlem a nejmodernější technika, no potěš koště, to je prostě guláš. Nemohu ani pochválit grafiku ,kterou se film tak pyšní, občas přímo byly do očí nedodělky a krom toho, co na tom dělaly tak dlouhou dobu? Bohužel se nenaplnily mé naděje, že to snad nebude úplně ztracený čas, měla jsem problém vydržet v kině do konce. ()

Mainer

Karel IV. byl v té době NEJVĚTŠÍ pěstitel kukuřice světa... nebuďte tak kritičtí, mě bavilo jak se spojily všechny ty legendy do jednoho příběhu a tak, sice tam nebyl vtip ale animace úžasná(a kdo řiká že ne ten fakt animaci moc nerozumí). :) ()

winniefred

Byla jsem celkem zvědavá, jak se Češi zhostí tohoto příběhu a musím přiznat, že mě celkem zklamal. I když připočtu moji únavu, se kterou jsem film sledovala, bohužel nemůžu ohodnotit líp jak za ja jedinou *. Podle mého názoru se tvůrci až moc snažili napodobit napínavost a vtipnost animovaných trháků jako je například Shrek a to byla asi ta chyba, protože to zničilo i naději na pěkný a klidný film. ()

fferdas

Pro mě velké zklamání. Chabá animace a ještě horší příběh. Lituji toho, že jsem před návštěvou kina nekoukl na hodnocení, byla to škoda peněz. ()

petan416

Mrzí mě že ostatní lidé hodnotí tento film tak mírně. Musí se pochopit že jde o vůbec první 3d animovaný film vyrobený v Česku a to v 10 lidech. Nemůžete tedy čekat suprový nádherný film jako je Shrek nebo Madagaskar. Jen za tu snahu, nápad a práci to stojí za 1 hvězdu. Další hvězda je za místo. Český animák se koná v českém městě. Narozdíl od USA kde se dělají animáky jak na běžícím páse ale žádný jejich vlastenecký směr. A doba vlády Karla IV je výborná. Další hvězdička je za ne moc povedený příběh ale vcelku slušně zkomponovanou mišmašli. A ta poslední hvězda je za Mácu a Kozu. I když ne úplně skvělá animace ale dabing je prostě úžasný. Dávám tedy 75% a myslím si že když je to 1. ČR animák tak od teď to půjde jen nahoru. ()

Methos-SK

Ak si po pozreti traileru poviete no skusim to pozert to nemoze byt az take zle. Tak pozor moze a je to este horsie. Nesimpaticke postavy, ozrata koza, a pribeh skace sem tam az na koniec neviete kde to je. Tomuto sa hovori 5 rokov prace a ho... s toho ()

Mozenrat

V některých krátkých scénách to začíná mít i nějakou atmosféru, kterou bohužel o chvilku později další scéna totálně pohřbí. V těch vzácných momentech to připomíná mistrovu slavnou frustrační kompozici, která jak známo spočívá ve střídání dvou prvků: prvku očekávání a prvku zklamání. Například jakmile začne být Faustův ďábelský dům trochu tajemný, tak v následující scéně bude ďábel nevzrušeně sedět v hospůdce a hrát karty. O hloupých dialozích a podíivných pokusech o (často dost úchylný) humor raději nemluvě. ()

Iswet

Aby koza alkoholička soupeřila s Mácou o přízeň Kuby? Tak tohle můžou vymyslet opravdu jenom češi;-) Nevím proč, ale tak trochu mě to připomnělo Shreka s oslíkem, ale i tak se mi to líbilo. ()

pursuer

Osobně jsem tomuto projektu příliš nevěřil, ačkoliv jsem mu jako prvnímu českýmu animáči fandil. Ovšem to, co jsem viděl, jen podpořilo mé dlouholeté tvrzení, že v Čechách už točí filmy jen psychoidní melancholičtí úchylové, právě propuštění z psychiatrického ústavu a sahajících po všemožných drogách jen proto, aby unikli černým obrazům své pocuchané fantazie. Sice mnohé postavy sdílí můj pohled na Prahu (sympatizuji hlavně s Kozou), ale názor na film nemění. Příšerná grafika (i na české poměry), scénář jako z rukou nafetovaného sebevraha a celková kompozice je sama o sobě dost nepříjemná. Nehledě na fakt, že samotný film mě začínal sr*t ještě rok před vydáním kvůli té pitomé reklamě na czechcomputeru. ()

Muf911

Hodně lidí tady dává odpad. To si myslím, že je trochu nespravedlivé. Hodněkrát jsem se ve filmu zasmál a docela jsem se bavil. Animace se mi docela líbila, hlavně atmosfŕa Prahy. Jak již bylo vícekrát zmíněno, problém mám s konzistencí děje, navazováním scén, a s tím, pro koho je film určen. Co se mi dál nelíbilo, bylo na můj vkus přehnané pokřivení všeho, domů, lidí, věcí, atd. Proč? To prostě autor přepísk. Zbytečně, jinak by byly modely hezké. A přílišná karikaturní stylizace postav je taky zbytečná. Dál k ději: Pak proč ten Kuba ten orloj spraví? Podle pověsti ho Mistr Hanuš zastavil, a Orloj pak nešel dalších 100 let. Tak proč je ve filmu pověst změněná, když stejně kozu pověsili? Nebo si autoři vymysleli jiný konec a už měli scénu hotovou? Další nelogičnost: Hned na začátku bijou do očí ty sochy u Karlova mostu - každý přeci ví, i malé děti ve škole, že sochy byly přidány později, že jsou barokní. Když už si vypůjčím pověsti, tak je přece nezměním, aby ztratily smysl, ne? ()

tamadas

Konečně jsme se dočkali 3D i u nás. Ale že to dopadne takhle špatně to by mě teda nenapadlo. Děj je takový kostrbatý a hlavně vůbec mě to nepobavilo. Zasmál jsem se tak jednou, dvakrát. Půl hvězdičky dávám za námět a půl za dabing v podání nejlepších českých hlasů. ()

Sethlans odpad!

Od prvního českého 3D filmu jsem si sliboval více,ale bohužel jsem se mýlil. Ikdyž se grafika celkem povedla, děj to nemělo vůbec žádný. ()

Klariska

U Kozího příběhu mám pocit, že se tvůrci nechali strhnout možnostmi digitální 3-D animace na úkor děje. Nejen, že historická fakta šla výrazně okolo nich, ale i příběh, který stvořili nebyl příliš nosný. Osobně bych jim asi výrazné historické nesrovnalosti odpustila, ale slabý příběh, který mi byl představen, jim odpustit nemůžu. Zkrátka velmi zdařilé vizuální zpracování nemůže vynahradit plytkou dějovou zápletku. Jen jedna hvězda za tu pěknou animaci. ()

arcy666

Vidím několik zásadních problémů proč film nemůže být sympatický naprosto nikomu. Bohužel chybí jakákoliv sympatická postava s kterou by bylo možné se ztotožnit, nebo ji aspoň trochu fandit. Ke všemu je zjevné že by film fungoval lépe bez jakýchkoliv dialogů na bázi němého filmu s hudebním ozvučením. Scény působí jako by ty děsivé "výblitky" byly naroubovány až dodatečně s důrazem na to, aby se v každé větě vyskytovalo alespoň jednou jméno města ve kterém se děj odehrává. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)