Renesancia

• Česko Renesance (viac)
všetky plagáty

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiálny text distribútora)

ledzepfan

Tady dochází k zajímavému paradoxu,kdy je pomocí neoriginálních, stokrát viděných charaktérů, situací a hlášek budována vcelku zajímavě se odvíjející sci-fi noirová zápletka....Animace vypadá možná kulervoucně a cool ve screanech a thraileru ale v reálu si na ní divák zvykne extrémně rychle a po chvilce jí nevnímá ani pozitivně ani negativně.....Takže podtrženo sečteno-Na konci má člověk pocit, že viděl další pomalu se rozplétající se černobílou detektivku-Nic víc, nic míň. ()

Rosana

Takovou podobnou animaci jsem ještě neviděla a kupodivu mě bavilo kukat se na to celý celovečerní film. K tomu měl film myšlenku a zajímavý děj. Bohužel mi přišlo, že autoři příběh nedotáhli do konce. ()

SaNcHeZ_cz

Co do zpracování notně originální animovaný počin, který jen tak do šedi průměru nezapadne. Problém však nastává v nepříliš zajímavém a propracovaném ději. Záchrana ve formě finále přichází až trestuhodně pozdě. Renesance je originální animák, který ukazuje, že to jde i jinak a zábavně a přitom to nemusí být cíleno pro děti. Být příběhová stránka o něco lépe organizovaná, s klidným svědomím bych snímku napálil čtyři hvězdy. ()

MartinezZ

Zajímavé zpracování, akorát místy dost tmavé, což nevypadá dobře (nemluvě o tom, že to někdy nevypadá vůbec, protože není nic vidět), zajímavé futuristické nápady, i hudba, byť nijak zvláštní, ke scénám celkem sedla. Akorát by to chtělo najmout nějakého dramaturga a scénáristu, kteří by udělali děj koukatelnější, zajímavější, použitelnější a zbavili ho nudy a celkově pachuti "něco se tam děje a nijak zvlášť mě nezajímá co a proč - hlavně že se to nějak hýbe". Škoda. ()

Ridick

tak velmi som sa tesil na tento film, ale aj ked nie som az tak sklamany predsa som cakal cosi viac. jednoznacne forma vyhrava nad obsahom (hoci nie je velmi zly), no ale ten vizual, proste mnamka pre fajnsmekrov vizualnych kuskov. taka jednohubka, na sobotnajsie poludnie. ()

UncleG

Solidní noirová sci-fi, která se tváří jako „něco víc“, ale nedaří se jí překročit vlastní stín. Což o to, je to napínavé, je to koukatelné, má to nápad, myšlenku a přijatelný příběh. Jenže místo zajímavé noirovky našlapané akcí, je to spíš taková přestylizovaná uondaná, ucamraná francouzská krasavice. Bude ležet na vašem sofa, nohu přes nohu, na hlavě paruku a přes ramena boa, bude kouřit cigaretu ze špičky, bude vás celý večer bavit, ale ve chvíli, kdy přijde na nějakou „akci“, zjistíte, že si s ní vlastně moc neužijete. Akční scény jsou v postatě antiakční, přestřelky totální nuda …A honičky v autech? Jedno velké „zíííííív!“ (nehledě na to, že kucí francouzský asi neslyšeli nic o dynamice jedoucích vozidel). Výtvarná stylizace je pak kapitola sama pro sebe. Chvílemi funguje naprosto dokonale – většinou v nedůležitých „dekorativních“ momentech. A chvílemi je vyloženě na obtíž. Nedá se rychle rozpoznat kdo mluví, kdo střílí, kdo utíká,…protože se většina postav z devadesáti procent halí do černých stínů. Kdybych chtěl vyloženě rýpat, ještě bych řekl, že animace mohla být o zaječí pšouk přirozenější a postavy mohly používat něco, čemu se v civilizovaném světě říká „obličejová mimika“. Takže závěrem: místy úchvatné a strhující, místy k uzoufání. Renesance zůstala v půli cesty. A to je fakt škoda. ()

PKD

Hodně zajímavé. Forma (a ta je! a ne, nesouhlasím s tím otřepaným srovnáním se Sin City, tohle je jiné, byť..podobné, trochu) sice poněkud přebíjí obsah, ale i ten je tu výrazný, takže nejde jen o vizuální orgie. Paříž 2054 jest velmi osvěžující po všech těch LA, NY apod. těžce profláklých metropolích a hl. postava má hezky české příjmení...Karas. Není totožný s postavou z našich Návštěvníků.;-) P.s. pokud někomu vadí, že je zde angličtina, není nic snažšího, než si to sehnati v orig. Já to sice ve francoužštině vyloženě nechtěl, leč mám to. Heh. Na 2.str., je to aspoň o něco přirozenější, když vám postavy ve francouzském SF filmu, mluví mateřštinou.;-) A pointa je opravdu překvápko, které jsem tenkráte před těmi 24 lety...nečekal. Též je velmi příjemné, že i když jde o ryze noirový (vizuálem doslova:) SF detektivní příběh alá Blade Runner, tak zmíněný BR to naštěstí, vůbec nepřipomíná, páč jde (alespoň dle mého) o ryze svébytné dílo, které spíše odkazuje k noirovým kriminálkám v 50. a 60.letech. ()

kaylin

Na první pohled je jasné, že tohle je hlavně snímek o vizuální stránce. Ta je skutečně zajímavá a srovnávání se "Sin City" je trochu na místě, i když spíš atmosférou příběhu. Animace má přece jen o něco blíže "Aloisi Nebelovi". Film lze považovat za moderní noir film, v tomhle případě dokonce sci-fi noir, kde hrdina ale není tím nutně silným, charismatickým, ale je to ten, kdo dělá chyby. Nadále proti sobě ale má femme fatale a příběh, který se zdá být celkem komplikovaný. Anebo alespoň takový, kde je třeba udělat těžká rozhodnutí. Vizuálně zajímavě, dějové méně. Přesto vize budoucnosti, na kterou se dá trochu zamyslet. ()

Kreeki

Podobnou audiovizuální extázi jsem zažil naposledy u Animatrixu. Dokonalé grafické zpracování, perfektní noir atmosféra, vyšperkovaný detektivní příběh, ve kterém postupně odhalujete, kam až to celé sahá a oč se tu hraje, a navíc francouzština, jenž přidá tomuto dílu další rozměr - sečteno podtrženo 9/10 a zážitek na dlouhou dobu. ()

Damiel

78 % - Zas tolik bych to se Sin City nesrovnával, už proto, že SC bylo hrané, tohle je záležitost animovaná. Jinak ale překvapivě dobrý noir animák, který rozhodně osvěží dnes už tuctovou 3D animaci. Na začátku mi to pořád připomínalo ČB komiks Chata v jezerní kotlině nebo Záhada hlavolamu od kreslíře Marka Čermáka :-) ()

YURAyura

7/10 Kez by aspon takto vypadalo SinCity! Aneb Heavy Metal nasel noir nasledovnika. Po dlooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooouhe dobe zase jeden poradne poradne udelany aninak - kam se hrabou japici ;]]] ()

Helo

Uchvacující vizuální zpracování plus zajímavá zápletka posypaná atmosférickou hudbou. Akorát toho Craiga jsem jaksi nepoznal :) ()

Toshiro

Grafické zpracování je sice zajímavé, ale po 10 minutách se okouká a už spíš překáží a znepřehledňuje. Sci-fi zápletka, která končí zdrhačkou je opravdu "originální"... Pro mě jedno velké zklamání. ()

Skip

Já jsem si po vizuální stránce vyloženě smlsnul. S příběhem to už bylo poněkud slabší, ale nějak mi to ani nevadilo. Prostě jsem se kochal a bylo mi fajn. ()

Aleee89

Renesance je rozporuplný film. Na jednu stranu vás uchvátí animací - ty černobílé kresby s ostrým kontrastem světlých a tmavých míst vás úplně pálí do očí, nabuzují a podtrhují tu správnou atmosféru, evokují noirové filmy. Ale co si film nahoní body na grafické stránce, ztrácí po stránce scenáristické. Příběh totiž trochu pokulhává a nedosahuje vizuálních kvalit tohoto filmu. Ale přece jenom, za inovativní styl dávám ještě celkem vysoké hodnocení. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014