Renesancia

• Česko Renesance (viac)
všetky plagáty

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiálny text distribútora)

Klay

Hlavním tahákem je však styl animace, který z Renesance dělá film, jenž by vám neměl uniknout. Použití pouhých dvou barev, černé a bíle bez nějakých odstínů šedi vytváří úžasnou atmosféru chladného, ponurého světa blízké budoucnosti. Scénář mohl být určitě nápaditější a závěr by si zasloužil větší gradaci, přesto jsem se u téhle nezvykle zpracované detektivky výborně bavil... jen víc takových experimentů. A velkou radost mi dělá, že tenhle kousek je ryze evropský. ()

MkSallam

Černobílý vizuální experiment, který spojuje Max Payne, Punishera a Blade Runnera do jednoho filmu s kamerovými hrátkami za které by se nestyděl ani Michael Bay? Hmm, to zní lákavě. Bohužel, scénář v některých chvílích nepříjemně kolabuje (nedořečené linie příběhu, pár nelogických odboček, slabší závěr), gradace taky není nejlepší a celý děj je značně předvídatelný a plochý. Takže tu pak zůstává víceméně jen ta promakaná vizuální forma... Tři a půl*. ()

Tomin88

Vítejte v novém světě. Tenhle silně noir-renesanční film pohltí výtečnou atmosférou a skvělou revoluční animací. A dokáže mimo to nabídnout i inteligentní příběh! ()

Yardie

Tak todle se mi hodně líbilo! Je to 90%. Vynikající grafické zpracování a celkové obrazové pojetí. Prostě úžasné. Skvělá hudba, která dokresluje a zintenzivňuje napínavé momenty. Film se v podstatě téměř celou dobu napínavý a zajímavý. Děj filmu - zde bych to nejvíce přirovnal k filmu "Já, robot". V podstatě téměř o tom samém - budoucnost, nové technologie a nějaká ta vražda či únos. Téměř to samé. Ale vzhledem k tomu, že sci-fi, konspirace a thrillery můžu, vůbec mi to nevadí. navíc zde se vše skloubilo znamenitě dohromady a byla to vynikající podívaná. Určitě tomu nahrál i design, ale i kdyby to bylo hrané (čemuž bych se vůbec nebránil), tak by to bylo dobré - takových 80%, jako "Já, robot". U mě velká spokojenost, juknul bych se ještě jednou, protože mi určitě něco uteklo. Howgh! ()

Pawlisman

Visuální orgie. Nádherná záležitost, která vám ani po polovině filmu nezevšední. Jak by vypadaly jiné filmy zpracované tímto způsobem? S lepším příběhem. Co třeba Matrix? Visualní stránka originální a zároveň velice dobře propracovaná (příkladem budiž pohyb a mimika postav) - té je třeba dát 6 hvězd. Lehce nadprůměrný detektivní příběh (speciální body za prostředí Paříže hozeného do futuristického hávu) může být oceněn až 4mi hvězdičkami. Dohromady nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdiček a nominovat ho na jeden z filmů roku. 9/10 ()

newt17

Jednu hvězdičku dávám za výtvarné řešení. Škoda, že Robert Rodriguez nebyl při točení Sin City až takhle odvážný! Naštěstí měl ale zajímavý scénář. To se o tvůrcích Renesance ovšem říct nedá. Ani náhodou! Patnáct minut všechny postavy veledůležitě pochodují anonymními místnostmi, kouří, tváří se vážně a pronášejí banality, které nám neřeknou nic o samotných postavách, ani o nějakém příběhu. Přestal jsem věřit, že se to zlepší a odešel jsem. V tomto případě mi totiž nestačilo ani vizuální pozlátko, protože pod krásnou černobílou slupkou mě bila do očí velmi bídná animace postav, řekl bych tak na úrovni prvního Toy Story. ()

Phillo

Potenciál zakopaný v neprehľadnosti a nevyrovnanosti, z ktorej pramení občasná obrazová nepochopiteľnosť. Vďaka občas až príliš divnej animácii treba na obrázky viac zaostrovať s čim prichádza nestíhanie sledovania deja (čítania tituliek), čo zapríčiňuje potom istú zmätenosť a nechuť sledovať to ďalej. Lenže tie akčné scény sú božské a celková zápletka nie je až taká gýčová, aká by sa mohla zdať. Lenže všetko dobré sa utápa v mori neprehľadnosti a túžby po kulte (čomu zodpovedá aj občasná patetická=smiešna hudba). 60% ()

Rilian

Příběh je naprosto stupidní, ale zpracování nádherné. Nemohl sem odtrhmout oči. Škoda, zasloužilo by si to scénář s velkým S. ()

bidja

No když já nevím grafické zpracování za pět, spád filmu který by měl vycházet s jednoduchosti komiksu max za tři. V každém případě hodno viděti a říct si to se mi líbí nebo mě to nudí. Rozhodně porovnat s filmečky Nyocker, Persepolis, Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theatres, Beowulf, Interstella 5555, Scanner Darkly, Sin City, ()

waits

Poněkud odosobněné a chladné, na to si ovšem člověk u správného noiru musí zvyknout. Zpočátku jsem se hůře orientoval v podivně nesympatických obličejích hlavních aktérů, ale zhruba ve třetině mě tahle vypiplaná černobílá deprese chytla a už mě nepustila. Některé obrazy by se dobře vyjímaly v nějakém velkoměstském trendy baru nebo v muzeu pop artu (doma bych je ovšem mít nechtěl, na to jsou příliš pochmurné). Slušně vyprávěný příběh pro dospělé s žánrovým koncem a neustálým deštěm. Stojí za podívání. ()

Kratoc

Pěkný noir film, který zaujme svým zpracováním. Bohužel jednotlivé postavy nejsou dostatečně prokreslené. Na druhou stranu si myslím, že je poněkud nefér přirovnávat tento film k Sin City. Je to jiný snímek, také zajímavý a nemyslím, že by měl zapadnout. ()

krvavamera

V Aloisi Nebelovi se toho děje málo, tady se toho děje moc. A tím myslím nepřehledně moc. Zpracování samozřejmě super, bohužel scénář je sice plný akce, ale dost slabota. Hlavně při uvedení v TV se v tom divák krutě ztrácí - třeba v postavách, díky černobílému zpracování a tomu, že nám je kamera "řádně nepředstaví" (s vyjímkou těch úplně hlavních) se v nich člověk ztrácí a když se objeví příště, nepozná je. Ztrácí se ale také v hektickém příběhu bez chvilky oddechu (což skutečně není příliš dobré pro nějaké "budování" napětí), které ho nutí sledovat příběhy postav, které ho zase až tak nezajímají (protože film spoléhá na zpracování a na akci, takové brutální kino atrakcí - je to dost? ale hovno!). Po hodině se dozvíme šokující odhalení, které je ve filmu implicitně obsaženo již v prvních minutách. Hezky uděláno, ale vidět to znova? Ne dík. Klišé na kliíš (a jestli jste viděli Minority Report, tak to nejspíš znechuceně vzdáte v první půlhodině) Přitom rotoskopickej film jde určitě udělat i kvalitně (ciz kontrast třeba Americkej Pop, ve kterým se toho taky děje šílený množství, kterej má ale to kouzlo, že s každým novým zhlédnutím je lepší a lepší , i když jsou v něm samozřejmě tak kraviny - prostě kulťák. (Alois Nebel + Minority Report + Minority Report + Predátor) ()

kowalski

Takhle nějak si představuji Paříž v budoucnosti. Neskutečně originálně animované včetně hry se stíny a pohybů postav. Atmosféra jak má být, příběh zajímavej, hlavní hrdina když už promluví neplácá žádné stupidní hlášky ale mluví rozumně. Ovšem na 5* bych čekal více akce o něco více strhující děj. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014