Renesancia

• Česko Renesance (viac)
všetky plagáty

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiálny text distribútora)

Mr.Dogman

Když jsem upoutávku na tento film viděl minulý rok v Kinoboxu, řekl jsem si že to bude velmi dobrý film. Počkal jsem si ale na DVD, které se do naší půjčovny dostalo až teď. Samozřejmě co mě první zaujalo, jako určitě mnoho lidí, byla "černobílá" animace. Ta mi zprvu vyhovovala, ale v některých záběrech byla na škodu. Další zápor bylo nekonečné natahování. Někdo samozřejmě řekne, že jinak by to nešlo, ale myslím si, že aspoň třeba o deset minut, by se to dalo zkrátit. Ale abych pořád jen nekritizoval - velmi se mi líbila Paříž roku 2054. Zajímavé byli napříkld prosklené cesty a chodníky ;) Nakonec jsem se rozhodl pro 3 hvězdičky. ()

cpt.Lynch

Zajímavá a originální animace mě ze začátku hodně bavila, ke konci jsem ji spíše už toleroval. Příběh zklamal na plné čáře… Navíc je to celé jakési ploché, jak po vizuální stránce, tak v charakterech postav… A taky je to celé nějak pomalé… ()

Fony

Všechno tady už tak nějak bylo. Drsný polda, krásné dívky v nesnázích, únos, vraždy... Ale v tomhle podání to dostává úplně jiný rozměr. Paříž budoucnosti dýchá v každém okénku výbornou atmosférou a proto milerád nad pár drobnými neduhy přivřu oko a dám 5*. ()

pugs

"Vrať se, nebo tě zabiju." Ono sa to možno nazýva francúszke Sin City a aj viem prečo. Vizuálne poňatie filmu je animáciou dotvorené do geniálnosti. Tiene, postavy, modely, všetko tu musí byť vyparádené, inak by sa tvorcovia hanbili. Nemajú sa za čo, vizuálna stránka je naozaj užasná a mdlel som nad ňou ako na vyššie spomínanom Sin City. Podoba s často opakujúcim sa slovom je taká, že si Renesancia zobrala inšpiráciu aj neznesiteľnú nudu, ktorú sprevádzalo Sin City (:-)). Príbehovo naozaj nič, nič, nič moc. Obsahovo a dejovo prázdne. Super policajt, ktorý nič nepovie, nie je to síce RoboCop alebo Termouš, ale všetci ho musia považovať za najlepšieho, či detektíva, policajta, člena špeciálnej jednotky. Ja som to v ňom nevidel. Okolo jeho bielych prstíkov sa začne celý príbeh motať, až keď mu dajú do rúk prípad. Neviem si vôbec spomenúť koho naháňal, ani prečo. Všetky postavy boli podobné a nevedel, akú tam mám hľadať súvislosť. Finále totálne neprekvapujúce a väčšmi nudné ako celé dielko. Na jedno pozretie stačilo - ako Sin City. 6/10 ()

BuryGol

Po hodně dlouhý době jsem našel animovanej film, kde se mi zpracování fakt líbilo. Nicméně příběh na tom tratil. Animace je tady úplně dokonalá, zato děj za ní pokulhává jak fotbalista se zvrtnutym kotníkem. Jako když přinesou smažák na zlatym podnosu-pořád je to smažák. V příběhu jsem se občas ztrácel, i když konec mi leccos vyjasnil. Srovnání se Sin City podle mě neni úplně nejlepší nápad. Tenhle film zase trochu rozšíří obzory, ale srdcovka to nebude. Kdyby si s příběhem někdo dal víc práce, mohla to bejt fakt pecka. Takhle je to jen jakž takž solidní snímek, kterej v hlavě dlouho nezůstane. ()

Čtec

Příběh byl banální, ale... Moc se mi líbila vizuální stránka a hlavně propracovaná "Paříž budoucnosti". A krásné architektonické nápady, i když trochu divoké (celoprosklené pěší lávky nad silnicemi, les uvnitř střešní zimní zahrady...). ()

Pethack

Jedno velké a smutné bohužel, které mohlo být kultovním počinem nebýt dost nepovedeného scénáře. Jo, jasně, tohle tady přece psali už všichni před Pethackem, pardon. Asi bych dal i 4* nebýt toho zoufalého nenaplnění, nevyužití potenciálu nikoliv černobílé, ale černočerné animace (film-noir-noir, tak bych tomu říkal) (a nekoukat to s dabingem, argh!). Takhle se člověk jenom užírá nad příběhem, který si za normálních obrazových/hraných okolností mohl jen tak lehce užívat... ()

cyberhawk

Vsichni tento film srovnavaji se Sin City, ale vzdyt tomu tak neni... tenhle film je po vizualni strance natolik vyjimecny, originalni a tim vice pusobivy a uchvatny (sceny s destem, tristici se sklo, svetla a stin), ze zapomenete na to, jak slaby je dej. Nicmene se mi moc libila futuristicka Pariz a filozoficka stranka filmu, ktera by ovsem zaslouzila dostat vice prostoru. ()

ZkuKol

Provedení působivé, Craiguv hlas je charismatičtější než v nové bondovce, ale na příběh a dialogy se tvůrci lehce vykašlali:-) ()

ArdathBay

Na začátku jsem si vzpoměl na Blade Runner (tmavé prostředí,déšť, reklamy). Po shlédnutí mě zamrzel poměrně slabý příběh ovšem s koncem, který bych nečekal , ale dokonale Kapra... e..... Karase pochopil, proč to musel udělat. Ale co mě nasjalo nejvíc, bylo to, že film byl jen v anglické dabingové verzi na DVD a ne i v originální francouzské.Také by měl být v 5.1 a ne ve stereu, když 5.1 k dispozici bylo. ()

finx

Po vizuální stránce pozoruhodné dílo, ale to je tak vše. Dohromady to nic extra není, děj se pořádně rozjede až ke konci, takže si půlku filmu hezky pronudíte. Věřím, že někomu se bude krásně vyjímat tenhle kousek mezi ostatními filmy, pro mě je to ale čistý průměr. ()

tempus

Tento film podruhé už ne. Především mi vadilo, černobíle provedení (kontrast obou barev celkem dost) ruší vychutnání detektivního příběhu, který by se mohl odehrávat i v současnosti. ()

Maynard.

Samotné vizuální zpracování dokonalý! Přesně takovouhle originalitu můžu. Možná škoda, že se tady neobjevilo víc barevných obrázků, kdyby to tam bylo sem tam barevný jako v Sin City, bylo by to ještě o kus zajímavější. Co hodně ztrácí, tak děj. Nějak sem se do děje nemohl dostat. Přiznávám, že to bylo po celkem náročný neděli, ale u filmu by se voči zavírat neměly :o). Škoda, že je tak mááálo fimu s tímhle vizuálkem. Na druhou stranu, buďme rádi, že aspoň nějaký sou. ()

blastboy

Napad rozhodne zajimavy, zpracovani velmi pekne, ALE! Dokazal bych si spise predstavit pulhodinovy minipribeh, ktery by byl dle meho nazoru rozhodne poutavejsi a neomrzel by se. ()

killjezor

Mistrně zvládnutá animace, bohužel příběh zase až tak nezaujme a v paměti zůstanou jenom některé scény. Na druhou stranu se na to výborně kouká. Paříž je nádherně živý a dokážu si představit, že by takhle mohla jednou vypadat. Škoda, že na DVD nejsou žádné bonusy, určitě by se o natáčení dal udělat pěkně dlouhý Film o filmu. Rozhodně doporučuju, jednu hvězdičku sundávám právě za ne až příliš povedený příběh. ()

iXtr3m3

Neuveriteľne dokonalé jedinečné štylisticky fantastické dielo, ktoré ma uchvátilo všetkým, čo mi ponúklo... Bez ďalšieho zbytočného komentára 95%. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014