Po rozpadu svého manželství se Elizabeth (Phoebe Cates) vrací domů k matce. Musí se vyrovnat s traumatickým rozvodem a ztrátou zaměstnání, a proto si vzpomene na imaginárního přítele z dětství, FREDA (Rik Mayall), a přivolá ho zpět. FRED okamžitě obrátí její život vzhůru nohama. V komickém chaosu a zmatku, který FRED kolem ní pernamentně vytváří, se Elizabeth zoufale snaží získat zpět manžela a vrátit svůj život zpátky do normálu. (oficiálny text distribútora)

woody.birch

Tohle utržilo 13M USD. No ty vole, sokole. Což o to, námět je docela slibný. Jenže zpracování je k uzoufání. Aby měl člověk nejlepšího kamaráda, který mu totálně ničí život a jeho vtípky spočívají v ubližování ostatním (včetně nejlepší kamarádky) to je fuckt dost na palici. Ta jedna hvězdička je snad jen za zoufalou snahu všech zúčastněných marně napodobit Beetlejuice. ()

Accacia

Oddychová a místy trapná (až nechutná) komedie o naivní holce a jejím skřetovi, který jí kazí život. V pozadí psychologický motiv cesty k dospělosti jako vypořádání se s naivními představami o opačném pohlaví a vyrovnání se s rodiči. Nepochopitelný moment polibku mezi dívkou a skřetem… pak krok z dětství do dospělostí. Phoebe Cates jako přes kopírák s vizáží Terezy Brodské. Jakkoli jsem od toho nic nečekala, nakonec jsem se smála a odpočinula si. ()

Angel7

Bojím sa, že tými dvoma hviezdami som to prechválil. Dosť frustrujúci film, ktorý by nemal mať v popise, že je to komédia. Chúďa Líza prežíva toľko traumi a ubližovania, že mi je jej úprimne ľúto. Pozitívne hodnotím práve ľudský, trochu nadnesene povedané, sociálny rozmer filmu. To, že človek sa musí oslobodiť od traumi, ktorá má veľa krát korene v detstve. ()

corpsy

Výborný, výborný námet. Ale fungoval by výborne, ak by sa vymenil režisér, vyvážila romantická, dramatická a komediálna stránka filmu, preobsadili herecký predstavitelia ( aj napriek tomu, že Phoebe Cates je nekonečne krásna aj v babičkiných šatách s ponožkami a Carrie Fisher je herecky najdospelejšia zo všetkých ) a zaplatila lepšia triková spoločnosť. Možno toho chem veľa, ale podľa mňa ináč to ani nejde. ()

honajz2

Je to sice strašná kravina, která je místy i dost trapná, ale jinak to chvílemi bylo tak dementní, že mě to prostě pobavilo a taky to překvapivě nějak funguje, má to hlavu a patu a dokonce se za tou vší šíleností skrývá docela dobře vymyšlená vážná zápletka. Nápad samotný je fajn a právě kvůli němu jsem se na to podíval, ale popravdě jsem stejně čekal, že bude víc rozvedený. Stejně tak ta přítomnost imaginárního kamaráda v dospělosti zde spíš působí, jako kdyby Elizabeth byla normálně schizofrenní. A možná by nebyli na škodu ani lepší herci a vyváženější humor. Podruhé si to už asi nepustím, ale vůbec mi to nepřišlo špatné. Je hromada horších a trapnějších komedií... Slabé 3* ()