Prasavci

Scenár:

Michal Žabka

Kamera:

Tomáš Sysel

V období druhohor žili na Zemi kromě ještěrů také první, drobní savci s poměrně vyvinutým mozkem. Přežít ve světě krvežíznivých monster pro ně bylo docela obtížné. Režisér si v tomto filmu hraje s představou, že se naši předchůdci chovali v pravěku stejně, jako my v současné společnosti. Zatímco ještěři jednají živočišně, savčí partneři si už dělí role. A to je ještě čekají x-tihory... (AniFest)

Anderton

Oproti prvému krátkemu filmíku je to v Žabkovom prípade celkom slušný krok vpred. Stopáž je dvojnásobná, príbeh epickejší, náročnosť výroby asi taktiež podstatne zložitejšia. Lenže tá epickosť je myslím trocha na škodu, príbeh jej až tak nezodpovedá. Každopádne vtipné, trochu drastické, nápadité a autorské zároveň. Možno by sa do tohto sveta mohol niekedy Žabka vrátiť. Pokiaľ nestratil bábky. ()

Slarque

Prasavci jsou originálním mixem několika živočišných druhů, ještěři jsou ve všech ohledech jednodušší. Příběh nám ukazuje, že základní model rodiny už fungoval stejně jako dnes. ;-) ()

Speedwell

V mých očích je tenhle počin naprostá bomba. Krátký příběh o hektickém životě prasavců, pro které je každá vteřina bojem o přežití, se mi nesmazatelně vryl do paměti, ačkoli jsem měla tu čest ho vidět jen jednou. ()