Bakaláři - Série 6 (1977) (séria)

Otec (S06E03)

(epizóda)
Komédia / Krátkometrážny
Československo, 1977, 21 min

Otec (J. Sovák) je alkoholik a kvůli pití ho vyhodí ze zaměstnání. Odejde od manželky (Z. Jiráková), která chce, aby se léčil. Přespí tedy u dcery (L. Geprtová), která ho také chce poslat do nemocnice, ale on jí slíbí, že už pít nebude. Dcera mu uvěří a pokusí se ještě jednou se za něj přimluvit v práci. Zatímco rozmlouvá s jeho mistrem (I. Prachař), otec se vytratí. Dcera ho pak najde v hospodě opět opilého, ale tentokrát ho tam nechá a odejde… (Česká televize)

zdeny99

Opilej Jiří Sovák, který se prochází po rušné silnice a kolem něj kličkují auta. Pak si tam tak dobře ustele a usne, že jej žádné auto nepřejede, dokud nepřijede na fichtlu jeho dcera s manželem. Tahle závěrečná eskapáda na silnici mi přišla dost ujetá, ale zároveň i jediná zajímavá. [9. hodnocení, 3. komentář, -%] ()

rakovnik

Táta pil, pak lhal že přestane, ale pil dál. A pak ho odvezla sanitka na léčení. Žádný humor, žádná pointa. Spíše výchovné video pro normalizovanou společnost. Pracujte a nepijte. Je vlastně skoro jedno, kdo hraje, ovšem Sovák byl prima. ()

ostravak30

Trochu tragikomická povídka z které je první polovina ta komická, protože Sovák to zkrátka zahrát umí a ta druhá už podstatně vážnější. Vzhledem k tomu, v kterém roce byla povídka točena je ale s podivem, že je k dispozici v tak špatné kvalitě obrazu a zvuku. ()