Bakaláři - Série 3 (1974) (séria)

Trabant (S03E08)

(epizóda)

Až jednou se to stalo... Do nového paneláku se nastěhují dva mladé manželské páry – Mrákotovi (J. Drbohlavová a L. Trojan) a Kolouškovi (R. Merunková a V. Sloup). Hned od začátku si padnou do oka, spřátelí se a neudělají bez sebe ani ránu. Přátelství se ale zhroutí, když si Mrákotovi koupí auto... (Česká televize)

LadyPupu

Cotokurvózní start - jako neznám nikoho, kdo by dobrovolně první (!!!) den stěhování pekl kynutý buchty s mákem a ještě šel prudit sousedy, jestli nemaj mlýnek na mák, pak se se sousedama vylil jak váza a považoval to za začátek bezva přátelství. Dost hlučný bakalářský příběh na téma Ty lidi mi k nám nezvi! ()

rakovnik

Povídka z výchovné sekce Bakalářů o pravidlech v rodinném socialistickém soužití. Tyto povídky uvozuje postava nezávislého arbitra v podání Vladimíra Menšíka. Tak si lidi nezáviďte a mějte se rádi. PS: Vyskakovací reklamy mě zde už opravdu velice otravují! ()

Cesty timem

Nadčasové... závist tu stále je. Ale Jan Werich jednou řekl: "Závist není zlá, zlá je nepřejícnost". I já bych to rozlišoval. Závist - touha po něčem co má někdo jiný - budu dělat třeba přesčasy abych to měl (a proč ne?). Nepřejícnost - touha po něčem co má někdo jiný - půjdu a zničím mu to (no já ne, ale takových se tu najde, bohužel). Tady se ale zničilo přátelství. ()

MickeyStuma

Povídka představující typickou českou povahu nijak nezestárla a dá se říci, že platí do dnešních dnů. Ta závist. Podlá přátelství ničící závist. Povídka svou živelní atmosférou vypadá jak střižená ze seriálu ´Taková normální rodinka´. Začátek je tedy vskutku značně přitažený za uši, ale jako ukázka takového příkladu dobrého přátelství je na povídku zcela postačující. Pak stačí jediné a je vše pryč. Ale čeho si lze povšimnout, opět za tím vším stojí ženy a chlapy aby to nakonec dávali dohromady. Typické. ()