Bakaláři - Série 3 (1974) (séria)

Beruška (S03E09)

(epizóda)

To byla ale návštěva! ... Poklidnou domácnost profesora Hynečka (V. Voska) přepadne bez ohlášení návštěva – svérázný spolupracovník s rodinou (L. Píchová a J. Bek). Jejich malá dcerka šmejdí po bytě a po chvíli profesor zpozoruje, že se začínají ztrácet věci. Podezření padne právě na zvlášť "čilou" holčičku... (Česká televize)

ostravak30

Už úvod je trochu nezvyklý. Proč se objevuje vypravěč Vladimír Menšík, aby vystoupil do děje a pak zase vystoupil, mi tedy jasné není. Ale samotný příběh. Dříve jsem říkal, že tvůrci měli asi málo příběhů, že vybírali tak pitomé. Teď se mi začíná zdát, že těch skutečně dobrých bakalářských příběhů bylo natočeno jen málo. Tudíž docházím k závěru, že za to mohla neskutečně zvolená témata. Těžko uvěřit, že existují takoví lidé, jací se pohybují v příběhu. Tím hůř, že se museli domácí ještě omluvit místo, aby všechny tři hned vyhodili. Dvě hvězdy dávám dvěma hercům, které myslím nemusím jmenovat, jež si úctu zaslouží. Minimálně už jen proto, že do toho vůbec lezli. ()

Marthos

Podivné odpoledne nešťastného dějezpytce v podání Václava Vosky, do jehož domu vtrhne bez ohlášení bodrá rodinka s nevychovanou dceruškou, která, jak se posléze zjistí, krade různé předměty a ty pak s neutuchající radostí hází do záchodu a splachuje. Zcela zanedbatelná hovadinka. ()

LadyPupu

"Vy se tady v tom baráku vyvztekáte, vod rána do večera - vod večera do rána, furt něco hledáte!" Původně jsem si myslela, že ztracené věci ta holčička žere (soudě dle její postavy), ale až takový bakalářský peklo to nebylo... Spoilerovat nebudu, aby ti další cca 3 lidé, co se na to v příštích 10ti letech kouknou, nebyli zklamaní, ale je to WTF příběh ;-) ()

Cesty timem

Kdy přišel Žižka vo panictví? Kouknu se někdy !možná! znovu na film Jan Žižka 2022. Ale jestli to tam nebude, tak film spláchnu do záchodu! Protože takových peněz stál proti této blbině a co z toho? U mne stejně zapoměnutý a možná i víc, než Beruška. A dostali zatím (ikdyž upravuji dle shlédnutí) hvězd stejně. Jáklnejákl ...... Jinak pro ostravak30 a podobní, nemyslím to samozřejmě zle, protože to třeba někdo nezná, ale takhle to Menšík v některých Bakalářích dělával běžně, že se objevil a zas zmizel jako takový vypravěč, ikdyž tady to bylo trochu více a pro někoho překvapivě až divně, ale mnohdy to bylo také nejlepší, co v tom krátkém příběhu bylo. ()