Idylické městečko Rockwell Falls budí na první pohled dojem ráje na Zemi. Ale když federální vyšetřovatel Steve Kady (Jeremy Sisto - Skrýš) do města přijíždí, aby zjistil, proč se tu už sto let nemění počet obyvatel, brzy objevuje, co se pod dokonalým povrchem opravdu skrývá. Kady se zaplétá do zvrácené spleti náboženských vášní a puritánské tradice, ze které se dosud nikomu nepodařilo uniknout. A tak v tomhle strhujícím a napínavém thrilleru musí Kady buď najít cestu ven – nebo zemře. (oficiálny text distribútora)

figliar

Už si ani nepamätám, kedy naposledy som pri filme zaspal. Asi po 20 minútach ma začal štatistický úradník a obyvatelia mestečka Rockwell Falls neskutočne nudiť. Po pol hodinke som zadriemal, aj keď myslím že tých pár minúť deja mi určite nechýbalo. Od hororu má film na míle ďaleko, skorej sa jedná o príšerne nudný thriller akoby bol od Jessicy Fletcherovej. ()

yossarian- odpad!

Na horory se moc nedívám, ale musím říct, že z toho mála co jsem viděl je tohle a hostel to nejhorší co jsem viděl. Ani náznak okamžiku kdy by se člověk bál... (u hororu celkem zásadní chyba) scénář podivný... komunita co popravuje své věrné členy proto aby ti nově příchozí ( kterým se tu nechce zůstat) nebo starousedlíci kteří by chtěli odejít mohli (museli) zůstat. Povolená mez je 436 lidí. Pokud se někdo pokusí utéct komunita se ho snaží dostihnout a pomocí vymití mozku začlenit do svých řad. Pokud by se mu však přece jen podařilo opustit katasr obce, zasáhne kledba která ho zabije (zajímavé je, že kledba neplatí pro zásobovače....). Základní myšlenka nakonec asi není až tak špatná, konec konců v Americe je možné všechno ( Ed Fagan a Georg Bush mluví za vše). Ale zpracování stojí za hovno.... ()

Filmárik

Priznám sa že tento film som si zohnal najmä kôli obalu a Fredovi Durstovi (ktorého meno bolo samozrejme uvedené na onom obale).Zo začiatku to bola dosť nuda no akonáhle došlo ku absolútne nečakanej scénke na oslave s radosťou som to dopozeral až som ku koncu čakal že obyvatelia Rockwell Falls začnú vzívať Cthulhu a Yog Sogotha.Celkovo však priemer za ktorý čiastočne môže aj šablonovitý rutinér Jeremy Sisto. ()

Stíba

Pamatuju si, že atmosféra na mě působila opravdu silně a v žaludku jsem neměl úplně dobrý pocit. Malá, zapadlá, od okolí zvláštně odřízlá vesnice se svým vlastním způsobem života se ukázala jako velice dobré prostředí pro temný psychologický horor. ()

tranquill

Ano, jak bylo psáno v jednom komentáři, je z toho cítit Stephen King. Nejde o pointu, ale o vykreslení situace a stavu vesnice. Řekl bych televizní ale standardní horor. ()

Louie

Děj filmu by obstál tak na těch pár minut v pořadu "Věřte nevěřte" a nevím jak vám, ale mě tady Jeremy od začátku přišel nějak divně nepříjemnej... ()

spacylemon

Jako nápad je to zajímavý, teda prozrazovat ho nebudu, ale ono je to stejně jedno, když je po dvou minutách všechno jasné a film by tak mohl úplně klidně skončit... snad jenom jediná věc tam ještě stála zato - finální číslo paní festivalové pořadatelky, hezky se pohoupala, až by člověk skoro přemýšlel, jestli ten film není náhodou opravdu horor...? No horor to není, je to akorát typická záležitost pro televizní obrazovky, prostě nic, s čím by mělo smysl ztrácet čas i podruhé. ()

Alexandre

Povedené poklidné drama s hororovými prvky. Ve srovnání se snímkem The Village jsem si Population 436 užil mnohem víc. Má příjemnou proměnlivou atmosféru, kterou doprovází skvělá hudba a nechybí ani dějové zvraty. No, co víc dodat, tohle jsem si užíval, takže za mne 70%. ()

Nocturno culto

ze začátku nic moc,spíš nuda ale jakmile se začínalo odkrývat tajemství této ,na první pohled,dokonalé vesničky,tak to trochu nabralo grády..když se někdo narodil,jiný musel zákonitě zemřít,aby se dodržela historická tradice o stálém počtu obyvatel..jen škoda hořkého osudu Courtney v podání krásné Charlotte Sullivan.Durst zahrál taky celkem solidně ale hvězdou byl Jeremy Sisto,tohle je jeho nejlepší snímek... ()

hero_bk

Originální horor s dobrou atmosférou, pár věcí mi nesedělo (počty, nulová kriminalita - šerif, myšlenkové pochody Bobbyho), ale i tak silně nadprůměrné, takovýchhle věcí by mohlo být víc... ()

Talina

Takový slabší "horor" , pokud se to tak dá teda nazvat. Námět není špatný, ale provedení špatné je ...a to hodně.Achich achich, taková škoda! ()

Doomer

Nebýt konce mohl jsem hodnotit tak 3* nicméně celkem to zabili, jinak ani jako horor/thriller to zase nebylo tak extra, ani nic zase až tak orginálního. ()

vlKousek

Mě osobně se tento triller docela i líbil díky neokoukaným tvářím, celkem slušnému výkonu Jeremy Sista a pěkné zvrácenosti idylického městečka i celého filmu:)) ()

macetoma

Docela slušná horrorová povídka, mám rád takováto "místa z nichž není úniku". Herci pro mne neznámí, ale nevadí, zahráli to v mezích normy dobře. Dávám 3 hvězdy, není to nic výjimečného, ale ostudu žánru to nedělá. ()

xxlch odpad!

Totálně béčkový propadák a zbytečně ztracených 90´,které jsem sledovala tendle filmík.Napodobebina Stepfordských paniček-ale naprosto nepovedená.Jak říkám-zbytečný filmík o jakémsi druhu skorosektářství a vymývání mozků, takže todle určitě nikomu nedoporučím. ()