V roce 926 padlo hlavní město Balhae do rukou Georanů, kteří na tomto území založili nový stát Dongranguk. Přeživší Balhaeané nehodlali podlehnout nové vládě a pořád zuřivě bojovali za obnovu své země. Ke sjednocení rebelů má pomoci jeden z právoplatných následníků trůnu, ti jsou však bez milosti vyvražďováni podlou Armádou zabijáků, sloužící pod vlajkou Georanů. Jedinou nadějí tak posléze zůstává poslední žijící princ, který se ukrývá mezi prostým lidem a jehož vyrazí hledat elitní válečnice Soha. (cubajz)

kitano

Taaaaake prekvapenie. Podla komentarov naokolo som od filmu naozaj nic velke necakal a lala.....jedna z najpodarenejsich zanroviek, aku som mal moznost za poslednu vidiet. Pribeh jednoduchy, avsak velmi dobre vystavany, bez hluchych miest, s rychlym spadom a vybornou gradaciou, bombasticka vyprava, skvelo vytypovany herci, pomalicky sa rozvijajuca laska medzi hlavnymi hrdinami.....a suboje aj ked je pravda ze boli miestami malinko chaoticke, nebolo to ani zdaleka take zle ako to vyznieva z komentarov. Spominana specialna technika mi prisla naopak ako podareny, klasicky zanrovy prvok. Takze ziadna originalita, avsak poctivy kusok, ktory ma od zaciatku az do konca skvelo bavil. A velmi sa mi pacilo, aky hrozny drsan sa v samotnom zavere stal z hlavneho hrdinu :) (9/10) ()

tombac

Jeden z čerstvých přírůstků do početné rodiny korejských historických fantasy rubaček. Nádherná výtvarná stránka, bohatá výprava, zajímavé a pestré charaktery... Holohlavý obr zručně zacházející s železným kyjem, sexy assassinka v červené zbroji, zdatný lučištník vystřelující několik železných šípů najednou, spanilá a chrabrá ochránkyně prince, která je doslova mladší verzí Shu Lien z Tygra a draka, zástupy ninjů... Potud spokojenost. Jenže ty souboje, jež mají být kořením tohoto typu filmů... Pokud se odehrávají na zemi, jsou i přes krapet chaotický střih celkem slušné. Ale postavy umí také létat, což je pro snímek kámen úrazu, neboť v létacích sekvencích už dostává přehlednost řádně na frak. A k tomu ta ultimátní vojenská technika boje... To je protivník zasažen do jednoho zranitelného místa, dojde u něho ke krvavého explozi na několika místech jeho těla a už mu není pomoci. Bože! Tohle si mi skousávalo už hodně těžko. A story je pouze žánrově tuctová, postavy ploché a všechno dohromady to působí povrchně... Muyeong geom, ambiciózní korejský snímek, jenž i přes líbivý kabátek zůstal jen v mezích mírného nadprůměru. ()

sniper18

Je to dosť dobrý juhokórejský historicko akčný film. Má zaujímavý príbeh o putovaní skvelej bojovníčky a muža z kráľovskej rodiny, ktorého bratia boli povraždení a tak je už posledným následníkom trónu a počas ich spoločnej cesty sa postupne zbližujú. A celý čas ich prenasledujú nepriateľskí vojaci, ktorých vládca sa chce zmocniť trónu. Tento typ príbehu už nie je ničím novým a ani v tomto prípade neprinesie nič nového, ale neprekáža to a kedže mu nechýba ani dynamika, tak ani nenudí. Akcie je tu dosť a patrí do kategórie nereálnej, teda sa tu využíva aj lietanie a iné nereálne prvky. Určite nepatrí medzi špičku v rámci podobných filmov, na filmové klenoty ako Hrdina alebo Tiger a drak nemá po choreografickej a ani vizuálnej stránke, ale aj tak som spokojný a myslím si, že patrí do nadpriemeru. A nemám problém ani so strihom, ktorý je dosť kritizovaný. Najviac sa mi páči prvý väčší súboj hlavnej hrdinky, kde ju obkľúči skupina bezvýznamných zločincov a dôjde počas k nej aj k dvom výborným zlomeninám a všetka akcia z druhej polovice, teda akcia v lese a celý bojový záver na lúke. Aj s ostatnými stránkami filmu som spokojný, má slušnú výpravu, odohráva sa v zaujímavých prostrediach, vizuálne tiež nesklame a ani proti hercom nemám výhrad, hlavne obe skvelé bojovníčky alebo hlavný záporák sú zaujímaví. Jediným väčším negatívom tohto filmu je, že vôbec nechytí po emocionálnej stránke, čo je škoda, pretože by bolo dosť možné aj plné hodnotenie. Ale aj tak som dosť spokojný, jedná sa o málo známy film, ale rozhodne stojí za pozornosť. Objektívna kvalita filmu- 72%, film sa páči mne na 76%. ()

Shit

No jako obvykle, kouknu na trailer, vypadá to jako jedna neuvěřitelná nekončící akční masáž v takovým fantasy a wu xia stylu, tak si to teda zakoupim (no tak dobře, kecám, prachsprostě a naprosto nemorálně sem to stáhnul a udělalo mi to dobře), no a co se nestalo, byla to nečekaně nuda, kterou nevytrhly ani na oko pěkně vizuálně zpracovaný bitvy, ale mezi všema těma Hrdinama a Válečníkama to je jen pouhej průměr, kterej nechá diváka hodně chladným a vlastně den po zkouknutí si už žádnou moc dobře nevybavim, zbytek už je jen spousta dost zbytečných rozhovorů, keců a putování a aby toho nebylo málo, tak tady naši velký hrdinové a hrůzostrašný padouchové jsou víc nalíčený než kdejaká pornohvězda a dokonce trumfnou i bojovnice v tomhle filmu. ()

Fr

POKUD SE NAŠE MEČE ZLOMÍ, BUDEME BOJOVAT RUKAMA. POKUD NEBUDEME MÍT SÍLU A BUDOU UTÍKAT, PROBODNEME SVÉ NEPŘÁTELE OČIMA. POKUD NÁM OČI VYPÍCHNOU..... BUDEME MLUVIT O JEJICH HŘÍŠÍCH K NEBESŮM!...../// Postavy vypadají jako ,,piráti z Karibiku“ co přišli z kadeřnický soutěže a mluví jako ,,tajtrdlíci“. Ještě že je válečnice Soha Yeon k ,,světu“ a jediná ten mumraj kolem sebe nebere vážně. ,,Nebylo by lepší vyhnout se zbytečnýmu zabíjení?“ A NA CO BYCH SE ASI TAK KOUKAL (debile)??!! Vzduchem lítají meče, hvězdice, střešní tašky, voda, dřevo a LIDÉ (od těchto bojovníků se učili vynálezci lehkého vrtulníku a hned po nich šli na řadu výrobci ponorek). Když pominu, že v tom filmu prostě přestane všechno dávat smysl - fakt jsem se několikrát výborně bavil! Příběh ani přírodní zákony neexistují a já předpokládám, že jde o PARODII, jenž pobaví celou nenáročnou rodinu, která si chce užít mečování, touží se stát letadlem a ocení, že v Bahae budou mít nesobeckýho krále. Úžasný choreo? – HOVNO! Jen takový krávovinky, který občas dobře vypadaj. Ale na druhou stranu – dobře se o tom píše! Jediná rada: fanoušci kung-fu, wuxia a přírodních zákonů – jděte jinam. Vy ostatní: zasypte se popcornem, polejte colou, berte to s úsměvem a smějte se, bavte se a ... to nechám na vás...! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci si nechat tetovat hlavu malými písmenky. 2.) Nevím, jak se dělaj v Asii z lidí ,,Jokeři“. 3.) Ve filmech mě nemá co překvapit, protože po letících šípech běháme doma všichni (i babička). 4.) Rád bych viděl Gunhwapyeonga, zřejmě předchůdce Predátora. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ * ()