Nepřejte si vědět, co se stane, když se v pětihvězdičkovém hotelu objeví zloděj šperků se svým orangutanem. Ve chvíli, kdy se navíc čilá opička pánovi vymkne z rukou a začne si dělat, co chce, je rázem z luxusního hotelu cirkus. Všichni, až na ředitelova desetiletého syna, chtějí uličnické zvíře polapit. Jen Kyle se mu snaží pomoci k útěku. (oficiálny text distribútora)

veru_needy

Filmy se zvířatama vždycky bývají hezké, obzvlášť když na ně máte vzpomínky z dětství. A pokud v nich ještě navrh hraje nějaký primát, sranda je vždycky zaručena. Stejně jako v tomto filmu. Dunston je fakt sladký stvoření a ty jeho držtičky, no prostě úžasný. Sečteno podtrženo, tohle je hezká rodinná komedie, ve které chlapec v hotelu dělá průšvihy s opicí. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 12%, Audience Score - 40% | FDb.cz - 59.5% | Slušná komedie pro děti, která vás několikrát donutí se ze srdce zasmát a jejímuž stupidnímu humoru opravdu párkrát podlehnete. I tak je to ovšem totální blbina, ale když jsou Vánoce a alespoň zčásti se vám podaří vypnout mozek, tak se to dá. Čistý průměr. 50% ()

zdeny99

Dunston: Sám v hotelu je filmem pro celou rodinu, převážně pro děti. Nemusíte u něj vůbec přemýšlet a po celou dobu se bavíte. Dunston je šimpanz, který krade v luxusním hotelu pro svého pána, ale dá se na stranu spravedlnosti. Je to hodně podobné filmu TRABLE S OPICÍ. Menší roli si zde zahrála ve svých 55 letech i rajcovní čubka Faye Dunaway v roli revizorky hotelů. [995. hodnocení, 34. komentář, 50%] ()

SOLOM.

Orangutani sice nepatří zrovna mezi moje nejoblíbenější druhy opice (šimpanz je šimpanz), ale zdejší aktér měl své osobité kouzlo. Zvláště když se většina lidských aktérů tohoto filmu chovali jako naprostí dementi (až na toho malého kluka). Našlo by se tu i dost humorných a především škodolibých scén, které zvláště mladší publikum jistě pobaví a ti je ocení daleko více, než dospělí. Nicméně teď jsem to viděl po letech a pořád to má slušnou průměrnou úroveň. ()

Hillock

Na tuhle komedii jsem se těšil, že se znovu po jednadvaceti letech pobavím. Bohužel jsem zklamán. Nechápu, co jsem na ni tenkrát viděl. Dokonce mám i knížku. No jo, co se ti líbí v dětství, v dospělosti nepobereš. Je to fakt, že čím je člověk starší, tím je vyspělejší a má na vše jiný názor než zamlada. Každopádně tato komedie se bude zaručeně líbit dětem. ()

• Poté, co kluk ve sklepě otevřel ventil vody naplno a fontánka v hale začala stříkat až k recepci, následuje záběr, kde se hosté hotelu všelijak válí kolem fontány, i v ní, ovšem voda z fontány nevytéká pod vysokým tlakem, ale zcela normálně, jako před akcí. Přitom kolo regulačního ventilu upadlo a tlak vody nikdo nesnížil. (pjotri)
  • Interiéry scén odehrávajících se v hotelu v New Yorku se natáčely ve staré budově Bullocks Wilshire v Los Angeles, která už není nadále otevřená. (HappySmile)
  • Faye Dunawaj získala za svůj výkon cenu Zlatá malina pro nejhorší herečku ve vedlejší roli. (Terva)