Aein

Ve výtahu se potkávají dva lidé. Ona zírá na brožurku o Zanzibaru, která mu spadla na zem, On ji několik vteřin poté zve na skleničku. Ona odmítá a vyráží tam, kam měla namířeno. Jenže tam opět potkává Jeho. Po několika krátkých slovních přestřelkách si padají do náručí… Oba stojí před důležitou volbou – On se chystá přestěhovat do Afriky, Ona si má brát dlouholetého přítele. Během jediného dne a noci se ale sblíží, ubližují si, dělají si navzájem radost, uvažují nad svou volbou... Jak skončí tento dlouhý den? (Natascha)

poz3n

Takový neklidný film, který nějak rušil mojí vnitřní spokojenost a nijak to nezvrátil ani dosti otevřenou sexualitou. ()

ChArLeNe

Prekopírované Madisonské mosty spôsobom, ako o tomto filme písal castor. SPOILER! Dokonca aj scéna v aute s kľučkou na dverách auta a dilemou: zahodím svoj doterajší spôsob života iba pre pár krásnych chvíľ s osobou, ktorú som práve spoznala? Zaráža ma, že sa tento film považuje za erotický. "Erotický" film nepovažujem za 2-3 posteľové scény v celom filme. Tie reči boli ešte viac sexistické než samotný akt. Dokonca aj Lust, caution je erotickejší než Intimate lovers. Keď milencov, tak radšej siahnem po L´Amant. To potom každý druhý americký film sa môže považovať za erotický. ()

numi

Nádherně skutečný příběh dvou lidí, kteří se "náhodou" potkali ve výtahu. Spíše než náhoda to však byl osud. Neuvěřitelně citlivé vyprávění plné krutých a rozporuplných citových výlevů a vnitřního boje ženy, která ač nehledá, tak najde muže svých snů. I když ono to všechno možná bude jinak, ale odpověď není tak jednoduchá a jednoznačná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Možná to není příběh jako ze škatulky, není oku a srdci zcela líbivý na pohled, ale takhle nějak to prostě v životě chodí. Růžové brýle zůstaly zakopnuté někde pod postelí a je tomu jen dobře. Hyeon-a Seong je nádherná jako anděl a krutá jako sám ďáběl. Ale pravda už krutá někdy bývá. Sexuální scény jsou drsně odvážné a spalující, a přitom nevulgární a romantické zároveň. Nevidím na tomhle snímku sebemenší chybičku. [březen 2006] ()

kaylin

Trochu ostřejší romance, která vlastně není romancí. Jen jedna noc o tom, že se potkají dva lidé ve správný/nesprávný okamžik. On se stěhuje na jiný kontinent. Ona se má vdát. Něco je ale k sobě přitahuje, a tak spolu prožijí jednu emocemi a vášní nabitou noc. Jako varianta ke klasické romanci je to rozhodně zajímavé. ()

runner85

Striedali sa tu skvelé pasáže s tými troška slabými ... súhlasím s pár užívateľmi že tu bolo trošku vidieť tú USA komerciu a klišé čo ma troška sklamalo, ale i tak pekné, milé, dráždivé, smutné ... ()

Lord.Jim

Otevřené sexuální scény tam sice byly, ale tím to pro mne končí. Hlavní zápletka se mi nelíbila, chování hlavních hrdinů se mi nelíbilo, postrádala jsem jejich motivaci, bylo to takové mdlé a navíc se špatným koncem :-) ()

Fíla

Jak moc je krásné být, cítit se volný. Krásný příběh o dvou lidech, kteří se na nic nevážou a prožijí spolu den a noc. Na konci jsem trnul, jestli zatáhne za tu kliku a otevře dveře u auta. Milence, řadím hodně vysoko, i když na tento žánr si musím ještě trochu zvyknout. 8/10 ()

Hees

Jeden z mojich obľúbených ľahko erotických filmov, ktorý vyniká hlavne zakončením príbehu (to by bola krátka recenzia). Čo ma mrzí stále to nie je v červených číslach (19.2.2015), ale dúfam, že sa to vyhrabe hore čo si aj zaslúži. Hodnotenie je také, že tento film samozrejme nie je dokonalý. Sústreďujeme sa v ňom hlavne na dvojicu zamilovaných individuí. Krása príbehu je v momente, ktorý sa niekedy hľadá ťažko. Áno možno si nie každý človek uvedomuje, že niekedy rozhoduje o osude, alebo o tom čo sa stane jediný moment. U nejakej ženy to môže byť krajší pohľad na ňu a odrazu sa jej páčite. Takto funguje život a chápem, že niekto si môže myslieť, že to tak nie je. V tomto príbehu teda vidíme ako dostať s jedného okamihu maximum. Aj s tohoto jednoduchého filmu o stretnutí, zamilovaní dvoch osôb sa podarilo vyťažiť maximum. Ja som to tam cítil, že naozaj medzi nimi niečo je. Keď sa pridalo do rozhodovania to, že hlavný hrdina odchádza bolo to o to napínavejšie. Napätie s toho nie je cítiť stále, ale nezabúdajme, že stále existuje jej budúci manžel, ktorý na ňu čaká. Aein nie je nejakým trojuholníkom lebo žena a zároveň hlavná hrdinka sa nakoniec rozhoduje či zostane, alebo nezostane s hlavným hrdinom. Jednoduché príbehy bez nejakej hĺbky nebývajú také silné, ale tento príbeh určitú hĺbku vo vzťahu dvoch osôb má. Erotické scény sú pekné také ako keby sa milovali z lásky. Obrovsky čo musím uznať, ma položil koniec, ktorý s nadpriemerného počinu lásky dvoch ľudí, ktorá vytryskla do nevydaných rozmerov urobil geniálne plačlivé dielo. Veľmi odporúčam ako jeden z naj romanticko, erotických príbehov. ()

MA.KI

Dalo by se říci: povedená jihokorejská romantika říznutá soft pornem. Anebo také: povedená romantika s nadstavbou v podobě zohlednění aspektu rozporu mezi chtíčem, resp. tělesným uspokojením a čistou láskou, mezi orgasmem a duchovním poutem. ~ Přestože se skutečně jedná o klasicky vystavěný milostný příběh, najdeme zde prvky, které snímek dostávají o úroveň výše. Zajímavá je třeba už snaha o zobecnění látky, jelikož jména protagonistů jsou zvolena záměrně nekonkrétně (Dívka a Chlapec). První sex se odehrává ve výhradně bílé místnosti. Čas je omezen na den a noc. Výrazným motivem je uchování si vzpomínky. ~ Muž a žena se potkají zcela náhodou v anonymitě velkoměsta, navíc před vlastními důležitými životními mezníky. Sledujeme jejich krátké milostné vzplanutí a řadu rozporů a tužeb, nedůvěru, ale zároveň snahu druhému věřit. Chlapec Dívce. Dívka Chlapci. Vše je až neuvěřitelně univerzální a globální. Stěžejním se stává již zmíněný rozpor mezi tělesnými pudy a duševní příbuzností / harmonií (sex bez lásky se vyznačuje touhou brát, získat rozkoš jen pro sebe), mezi životní „nalajnovaností“ / jistotami a shodou náhod / potkáním vysněného partnera (přičemž i zde je zdůrazněna ona pomíjivost jeho zidealizování; čím více člověka poznáváme, tím více chyb nalézáme). Mezi realitou a snem. Aein = Milenec = ideální partner totiž může ve skutečnosti být pouhým snem, snovou vizí každého. ~ Z výše napsaného tedy vyplývá, že nemohu nedoporučit. Aein je citlivě natočené drama dvou lidí hledajících (ne)možné, přičemž vztah mezi nimi je tak nejistý a nevyzpytatelný, jak jen vztah mezi ženou a mužem, Dívkou a Chlapcem, může být. Najdeme zde mnoho mistrných scén (za všechny např. improvizovaný svatební obřad v parku či obrys rukou na lavičce). Důležitou roli hraje intimnost snímku, ta je však významotvorná, nikoli bezúčelná. Korejská nátura navíc snímku dodá silnou emocionalitu a vášeň, pro Evropana někdy až s nádechem komična. ~ ~ Jak se jmenujete? / Dívka. / Hezké. / A vy? / Chlapec. / Jak banální. ()

t_gon

Každodenní ubíjecí styl života má mnoho cest jak pokračovat ve své stereotypní a všem známé cestičce. Pro někoho (Dívku) je finálem jedné etapy zkouška svatebních šatů den před obřadem, pro jiné (Kluk) je to konec jeho stavební firmy a ranní přesun na Africký kontinent. Oba mají přesně den na poslední chvíle svého dosavadního života, než se jim navždy změní. Tohle je spojuje a také minutová jízda výtahem, při které přeskočí nenápadná a drzá jiskra přitažlivosti a zvědavosti zároveň, jež oboum změní život… FOREVER! Úchvatné zpracování jednoho dne, kdy se oba vytrhnou ze svých otěží, jež je váží ke všemu co mají i ke společenským pravidlům (krach firmy a peníze se neřeší, stejně jako večeře s manželem, kdy Kluk sedí u protějšího stolu po prvním intimnějším seznámení) nedají dlouho jednomu spát. Je to skvostně zpracováno, ani na okamžik to není fikce a kdo žije i reálným způsobem, tak ví, že se před námi nezobrazuje pouze sepsaný scénář v pohybu, ale něco co se může a již mnohokrát tam i jinde stalo. Navíc brilantní závěr, jež ukončí tuhletu osudovou romanci stejně rychle, jako přeskočení světel semaforu, mě nutí téměř jako kolegy k maximu. Avšak studenější počátek a někdy až příliš mnoho intimity mi nechává něco do rezervy. Ale tuhletu výtečnou noc si ještě milerád zopakuji… ()

terunka003

Vztahové, životní, osudové, citové, postelové, jednodenní. Děj zajímavý - co se stane, když den před odjezdem do ciziny či pár dní před svatbou potkáte někoho, kdo vás naprosto pohltí? Škoda jen, že museli tvůrci vložit takový velký počet sexuálních scén, vždyť oni to umí vyjádřit i bez toho. ..ten byt měl vážně pěknej.. ()

rockwoman

"Když mi chybíš, jdu sem a dotýkám se toho všeho tady." ...Život je poskládaný z nekonečného množství střípků různých okamžiků. Některé chce člověk zapomenout, jiné si chce naopak navždycky uchovat ve své paměti. Líbila se mi ta reálnost všeho co spolu prožívali. Jo Dong Hyuk byl neodolatelný a občas mi svým úsměvem připomínal Brandona. :-) ()

Flooyden

Ve srovnání s podobně laděným filmem Před úsvitem opravdu slabota. Navíc mi některé korejské filmy čím dál více přijdou jako jiným způsobem vykalkulované hollywoodské kýče... ()

Brandon

To vám takhle do života vletí osudová ženská, prožijete s ní intenzivní společné chvíle a pak zase rychle zmizí jako pára nad hrncem. Navždy. Nezbyde vám nic, jen pár vzpomínek. A tak nějak je to i v Aein. Škoda jen, že film působí tak lacině. Vše je jakési umělé, nepřirozené, Ken a Barbie tlachají o ničem.... Co se týká lechtivých scén, někdy méně je více...... ()