Začalo to v roce 1928 v Kentucky… Strašlivá nákaza zvaná „Bílý mor“ si vyžádala 63 000 lidských životů. Obří sanatorium mělo izolovat nakažené jedince a poskytovat zázemí děsivým experimentům, které měly jediný cíl - nalezení účinného léku. Hluboko v základech sanatoria vybudovali šachtu, která polykala všechny zemřelé. Nejmasovější hrob na světě získal přezdívku „Tunel smrti“. V roce 1958 objevili lék a sanatorium zavřeli. Gigantický památník utrpení a bolesti měl usnout navěky. Jenže teď se probouzí… Nyní se pět dívek rozhodlo v něm přespat. Každá na jiném patře, odhodlaná o samotě přežít noc na nejděsivějším místě na světě. Tohle je jejich příběh a skutečně se stal… (oficiálny text distribútora)

Sa.sa

Ale jo, není to tak zlé, na odpad teda opravdu ne! Jen amíci jsou fakt ujetí :) "Tohle je jejich příběh a skutečně se stal…" se fakt nedivím, že jich tolik vezme zbraň a jdou vystřílet školu ;) co jiného také můžeme čekat :P ()

Booman

Dobrý nápad, avšak špatné provedení. Atmosféru kazili duchové, kteří byli jak z pohádky o strašidlu Barbuchovi. Škoda, pokud by to natočil někdo jiný, úplně jinak a hodně by se upravil scénář, bylo by to fakt dobrý. Ale kokat se na to dalo. ()

TRIKOT odpad!

Dílko natočené podle skutečných událostí v Kentucky, kde se potýkali s rozsáhlou a tehdy ne dobře léčitelnou nákazou tuberkulozy. Původní sanatorium bylo skutečným velkoproducentem mrtvých, tunelem smrti v suterénu se vyváželi mrtví vlečkou dále na hřbitov, a to potají, aby to nenarušilo už tak podlomenou psychiku ostatních pacientů... Námět opravdu hutný. To, co z něj stvořili tvůrci filmu, je něco mezi tím, jak by asi vypadal Scary Movie, když by byl natočený jako romantická hororová komedie s prvky fantasy a Záhadou Blair Witch. Navíc - čpí to nízkonákladovostí každým coulem. Kostýmy zřejmě vypůjčené z místního ochotnického divadla. Scéna se celá odehrává v opuštěném areálu nemocnice, kde pár přátel je postupně zmrtvováno vnějšími okolnostmi. Žel výkony herců, dialogy, kamery a vše okolo působí tak, jakoby to dělali polo- (či čtvrt?) profesionálové jako meloucha v sobotu večer, potom co si dali trochu "do nosu" a zvukař jim k tomu mixnul pár "strašidelných" pískavých zvuků, aby si k tomu mohli dát nálepku žánru: horor. Budete v příběhu filmu možná hledat nějaký smysl. Kdo ho tam objeví, bude patrně mistrem, neboť snad ani tvůrci nečekají, že jejich příběh, zakončený navíc faktickým nesmyslem, by nějaký smysl mít mohl... Jako vylíčení reálie opravdu nevhodné, jako ryzí horor (pokud jej tak tvůrci zamýšleli) naprosto směšné. ()

jakub.kuba odpad!

Celý film jsem čekal co se stane, že proběhne nějaké rozuzlení, prostě něco. Ale ono nic, strhne se to v něco nepochopiteného a zkončí to americkou scénou, kdy se muž obětuje pro dívku svým životem, aby spolu našli zázračný lék na nemoc, kterou vlastně nikdo nezná. ()

m.dodoss

mno když pominu ty mrtvá těla v té marnici jak dýchají když pominu že ta zápletka mohla být slibnější tak mi vychází že to nebyla až zas taková ztráta času ()

Devils_PIMP

Jak začít, začnu tím, že mi při sledování tohoto filmu hodně pomohlo, že jsem si před tím o Waverly hills sanatorium něco přečetl a shlédl dokument Spooked: The Ghosts of Waverly Hills Sanatorium - http://www.csfd.cz/film/227541-spooked-the-ghosts-of-waverly-hills-sanatorium/videa/ - takže jsem šel do boje plně vybaven. Film, který ze začátku (cca prvních 15 min) vypadá, že trhne všechny mé oblíbené horory a sám zaujme místo na pomyslném trůnu - se po těch 15 min slibného děje, bůh-ví-proč zvrtne v totální kravinu nehodnou oka hororového fanouška. CO - jsem ocenil: Oceňuji hlavně snahu filmařů o autentičnost s fotografiemy, nahrávkami duchů - kteří byli na tomto místě vyfoceni. Dále jsem sledoval hlavně interiér a vnitřní vybavení budovy, než děj :) CO- jsem vážně neocenil: narvat na takovéhle místo přiblblý barbínky byla asi ta největší chyba a o Kenovi ani nemluvě. Baf efekty, nebo chcete-li lekačky, se s postupem filmu ztratí do prázdna a neviděsili by ani malé dítě. Děj jako takový je čím dál chaotičtější a divák chápe vlastně jen jednoduchou zápletku ve stylu "my jsme oni" - Musím přiznat, že závěr jsem nepobral vůbec. Myslím si, že kdyby to bylo natočeno trošku jinak - a pár nápadů bych měl - vyjde z toho solidní horor - takhle - jedna hvězdička za pokus o autetničnost. - Doporučení - na trailer se nedívejte, je 100x lepší než film samotný ()

pupidup

já se fakt bála...nepřišlo mi to až tak zlé. Možná to bylo tím, že jsem si napřed přečetla ty záporné komentáře a čekala jsem horší....a ejhle....byl to celkem napínavý horor....stylem mi připomínal jeden starý horor, u kterého jsem se kdysi také dost bála...Dead Pit (Mrtvá jáma)....Death Tunnel...skoro bych řekla, že ho Booth viděl......ale třeba je podoba čistě náhodná:o) Já dávám 3 hvězdičky za opravdu "odporně slizké interiéry" a mimo jiné..viděla jsem už horší herecké výkony...prostě-dobrý! ()

defender110

Musím se přidat k ostatním. Film je opravdovým odpadem. O to víc to zamrzí a naštve , že atmosféra a celé místo je jako stvořené pro dobrý horor, to by to ovšem musel dostat do ruk někdo, kdo to aspoň trochu umí. Samotné Waverly Hill Sanatorium je dost děsivé místo s moc zajimavou historií ( i současností ). Ovšem tvůrcům parodie na horor se z něj podařilo udělat spíše směšnou opuštěnou budovu špitálu. Chyba. Jedna hvězda je pouze za umístění děje. Jinak s filmem nesouvisí. Mnohem lepší je "dokument" Spooked. ()

Strapuch90

Základ by byl celkem slušný, opuštěné bývalé sanatorium, to je docela vděčný námět pro horor. Bohužel způsob, jakým se tohoto námětu ujali tvůrci Tunelu smrti člověka přivádí skoro k pláči. Prsaté blondýny pobíhající po budově v průsvitných košilkách, hromada časových posunů a lekacích scén, které jsou tak předvídatelné, až to bolí. Takhle se prostě horor nedělá. ()

bublinka21

jednu hvězdu za autentické a uvěřitelné prostředí a "dobové výstřižky" z novin, které dávaly filmu aspoň trošku náboj... Holt polonahaté holky se spoustou make- upu nedokážou zachránit všechno. A už vůbec ne takovou tragédii, jako je Tunel smrti v tomhle filmovém provedení. ()

Lindsay15

Opuštěné bývalé sanatorium, skvělá atmosféra,dost lekaček. Trochu to kazí amatérští herci a celková zmatenost scén,které se prolínají a člověk je pak lehce zmaten. Já tomu filmu dala šanci a podívala se na to i z jiné strany a dívat se na to určitě dalo. ()

Litaniel odpad!

Zatím jediný odpad který jsem dal. Vůbec nechápu co to má být. Celé je to trapné až hanba. Chyby ve filmu (scénka se střepem - velký rejža ...), ubohé až patetické herecké výkony. Takhle zku... tak perfektní námět na horor. Sanatorium waverly hills je tak temné místo, ale toto...Když už né "rejža" tak aspoň herci mohli mít trochu slušnosti a nedovolit vypustit tento paskvil do světa... ()