Austrálie: Země za hranicemi času

David Flatman

Scenár:

David Flatman

Alex Scott (rozprávač)

Úchvatná cesta po exotické, surrealistické a dramatické australské přírodě. Austrálie, nejmenší kontinent světa, je jedinečná, úchvatná země, která se vyvíjela odděleně od všech ostatních světadílů. Austrálie je zemí extrémů - kilometry a kilometry vyprahlých pouštních dun typických pro australské vnitrozemí a nádherné deštné pralesy na pobřeží, oplývající ojedinělými volně žijícími zvířaty. Ve filmu "AUSTRÁLIE: Země za hranicemi času" se vydáme zpátky v čase a staneme se svědky zrodu a vývoje této záhadné země, která ukrývá pozůstatky prvních forem života na Zemi, a poznáme ty nejpodivnější živočichy, které nikde jinde na Zemi nežijí. "Austrálie je úžasná země s bohatou historií, rozmanitostí a charakterem" - David Flatman, režisér a producent filmu. (oficiálny text distribútora)

Romario

Celkem slušný dokument, rozdělený dle oblastí na dvě části-East Coast a Outcast.K dokonalosti chybí jen lepší komentář, na který jsem zvyklý z Cestománie. ()

Freemind

Dokument je natočený vcelku slušně, ale nemotorně. Soustřeďuje se pouze na centru a východním pobřeží, vůbec nezmiňuje Great Barrier Reef, Tasmánii ani národní parky na severu - i přes toto omezení ale nejde nijak do hloubky, přitom právě v outbacku žijou stovky, ne-li tisíce opravdu kuriózních zvířat a rostlin. Jinými slovy - film nedokázal dostatečně vystihnout sílu Australského života a geologických dějin. Přesto dávám vysoké hodnocení hlavně za samotnou Austrálii, úžasné letecké záběry a podmanivou hudbu. ()

Stanley

Austrálie, země zaslíbená. Obratnou a poutavou metodou nás tento IMAX dokument seznámí s krásami a zajímavostmi přírodního bohatství našeho nejmenšího, nejploššího a nejsuššího kontinentu, země nekonečných rovin, pouští i deštných pralesů a domova jedinečné fauny a flóry nemající jinde na Zemi obdoby. ()

Chipešek

Moc příjemný dokument podbarvený hezkou hudbou. Na Davida Attenborougha nebo některé BBC dokumenty to sice nemá, ale určitě se nebudete nudit, fauna Austrálie skrývá velký potenciál a autoři umně střídají zábavné skeče s monumentálními leteckými záběry. 85% ()

Sathana

Nádhernou přírodu i její hříčky a živočichy, kteří se jim museli přizpůsobit, uvidíte v překrásných širokoúhlýc záběrech a v neobvyklých situacích, které jen tak v každém dokumentu neuvidíte a ještě je to doplněno o krásnou hudbu. Pokud máte originální DVD, určitě se podívejte ještě na bonus "Jak se natáčelo", kde uvidíte spoustu dalších unikátních záběru a také zajímavý komentář Davida Flatmana. Moc krásný dokument. ()

jindrak

Super dokument, který nastiňuje pro ty, co v Austrálii nikdy nebyli, jak to tam vypadá. Po shlédnutí jsem dostal nutkání koupit letenku a do Austrálie se vidat :). Sic je to již letitý dokument, od té doby se Austrálie pravděpodobně stala cenově dostupnější. Doporučuji shlédnout všem, kteří o Austrálii nic nevědí. ()