Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

miki68cz

Barevný spektákl, milé a mírumilovné, zároveň tvrdé a syrové. Ještě, že to Ang nepřehnal, v tom barevném spektru se mohl klidně ztratit jak v zahradním labyrintu. Velice dobrý výkon mladého hlavního hrdiny, hezká muzika, výtečné triky. Tenhle film vám vřele doporučuji. ()

vinc_vega

Náboženstvo nám ukazuje svet krajší ako je v skutočnosti. Pretože ho taký chceme vidieť. Je tak znesiteľnejší a nezatvárame pred ním oči. Len ho žijeme ďalej... Naozaj výborná pointa v závere. Počkajte si na ňu ;) Poctivé štyri. ()

konysua

Snové sekvence jsou parádní, o tom žádná, ale čekal jsem větší příběh. Je to poměrně plytké. Už vůbec ne dramatické, ale jako vizuální pohádka to splnilo svůj účel. 8/10 ()

minima

Když já nevím. Poselství filmu vcelku pěkné, ale mě tak hrozně rozptylovaly ty efekty. Chápu, že ho asi sotva posaděj na loďku s opravdickým tygrem, ale... ()

gicous

Brilantně provedená filmařina. Režie, kamera, triky - všechno je dokonalé. Film doslova hýří všemi možnými barvami. Vizuální stránka vás přinejmenším napoprvé ohromí. Můžu si jen představovat, jak krásně to všechno vypadalo ve 3D. CGI efekty jsou bez chyby, nic nepůsobí rušivě. Je téměř nemožné poznat, kde končí opravdové zvířata a začínají jejich digitální klony. Nicméně k plnému hodnocení tomu všemu chybí větší hloubka. Film jen klouže po povrchu. Dialogy či monology o Bohu a víře postrádají sílu, která by dokázala inspirovat nebo přinutit k zamyšlení. ()

Zuzka1982

Jak jsem viděla trailer, tak jsem čekala víc, prostě že to bude více pohádkovější. A zklamalo mě, jak ten tygr odešel. Jsem doufala, že budou kamarádi. Asi jsem na to měla jít do kina jak jsem měla v plánu. ()

J*A*M*B*O

Keby som čakal najprevratnejší film roka, určite by som šiel do kina na niečo ako toto. Bol to prevrat o 360 stupňov, keďže som čakal neaký dokument o prírode v pozadí s príbehom chlapca, ale Ang Lee sa s tým pekne pohral a vytvoril neuveriteľne premakaný filmový skvost. Nevsadil len na okolitú prírodu, do filmu pridal i dobré hlášky a perfektné grafické spracovanie. Samozrejme sa film netýka len vykecávačiek a preto musím Ang Leeho veľmi pochváliť. Dej bol síce taký vlnovitý, kedže raz to bola pecka a raz len kvalitná pohodovka. ale čo ma vážne dostalo, bol efekt rozdelený na čiastočný funpark a neprekonateľnú drámu. 9/10 bodov. ()

DJ Kritik

Zvláštnosťou tohto filmu je tá otazka na záver, kvôli ktorej treba pozorne počúvať celý film a urobiť si vlastný názor. A len tak pre seba si odpovedať, čo je prijateľnejšie. ()

Veniss

Zajímavý film, který je ovšem nutný vidět v kině, protože jeho základ tvoří vizuální podívaná, bez ní může divák přijít o ten správný hluboký prožitek (mně učaroval surikatí ostrov :o)). Sebepoznávání i spiritualita je zajímavě podaná, nicméně kdybych porovnala film s knihou, řekla bych, že je příběh v knize sice rozvláčněji ale daleko poutavěji vyprávěn. Zamrzí závěr filmu, který tvůrci polopatickýcm porovnáním obou příběhu znehodnotí. Tak 70%. ()

tronka

SPOILER Chlapec sa zahrával s búrkou a tá mu zobrala všetko, čo mal rád a miloval. Jediné, čo mu zostalo, bol jeho život. Ale aj o ten musel s niekým súperiť. SPOILER. Veľmi pekný, aj keď dosť dramatický film. ()

Mitchy1

Perfektní, dechberoucí příběh, perfektní herecký výkon mladého Suraje Sharma (tím spíš že je to jeho první film), perfektní efekty a animace. Z mého pohledu je tu pouze jediná věc která mi na filmu vadila: Film už od začátku směřuje k tomu aby na konci řekl divákovi nějakou úžasnou informaci, myšlenku, nad kterou by mohl přemýšlet, nebo mu dala něco do života. Bohužel přišel konec filmu a ničeho takového jsem se nedočkal, pouze nějaká kaše řečí, typu "a tak je tomu i s bohem". To je věc díky které si film nezaslouží 5 hvězdiček ()

Slunik

Chtěla jsem se podívat na film, ne na záznam divadelní inscenace. Dalším mínusem snímku je využití vypravěče, což děj velmi zpomaluje. Výsledkem je trapná nuda, kterou jsem nebyla schopna dokoukat do konce. ()

Klarrisa

Kdybych měla hodnotit jen vizuální stránku, tak dám pět hvězd. Ale film musí mít dobře vystiženou myšlenku. Tady trochu zapadla pod nánosem barev. ()

Kubi21

I když tady kolega D.Moore píše, že dvě hvězdy jsou moc, tak já je dám. A to za krásné vizuální scény na moři a za toho úžasného tygra. Jinak musím souhlasit s kolegou. Je to tuctové, kýčovitě prosvětlené a všechno moc cukrkandlové, neonové a digitální (až na těch pár opravdu krásných vizuálu s oblohou odrážející se ve vodní hladině). Jak jsem se na ten film těšil, tak po krátké době ze mne nadšení vyprchalo. Příběh je vlastně o ničem a to věčné podsouvání nějaké náboženské otázky je ubíjející. Už nejsem ani přesvědčený o tom, že si chci přečíst knihu. Tohle se jindy skvostnému Ang Leeovi nepovedlo. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)