Místo v životě

Rodinný
Česko, (2006–2008), 26 h 40 min (Minutáž: 51–56 min)

Martinu Lukešovou (Barbora Siedlová) a jejího přítele Jana Kadlece (Ondřej Vetchý) potkáváme ve chvíli, kdy se Martina dozvídá, že je těhotná. Rozhodnou se po delší době opět vrátit do Žďáru oznámit novinu rodičům Martiny Lukešovým (Simona Stašová a Miroslav Táborský), ale stane se neočekávaná věc V prvním díle se poprvé potkáváme s novými hrdiny. Místostarostka Petra Janatová (Anna Šišková) musí řešit složitý úkol s obyvateli satelitního městečka. Současně netuší, že její manžel advokát Janata (Jan Hrušínský) má milenku a už vůbec nepředpokládá, že by se s ní mohl rozejít. Dalším novým hrdinou je otec novináře Kadlece (Luděk Munzar). Vedle hlavních postav se můžeme těšit i na další oblíbené tváře - protřelého podnikatele Václava Rokytu (Tomáše Hanáka), jeho ženu (Petru Jungmanová), svérázného policistu Šrédra (Bohumil Klepl) či starostu Tichotu (Jaromír Dulava). (oficiálny text distribútora)

InJo

Na tenhle seriál se v podstatě nedá koukat (poslouchat možná :)). A to z jednoho prostého důvodu: roztřesená kamera. Tvůrci se patrně doslechli, že tento trend v posledních několika letech v kinematografii hodně frčí, tak si řekli, že to taky zkusí, aby taky byli cool a in. Jenže mezi profesionální paradokumentární kamerou (Greengrass!) a tímle epileptickým záchvatem je opravdu propastný rozdíl... Navíc cpát takovýhle "akční" prvek do víceméně rodinného seriálu je samo o sobě docela na hlavu. ()

Segrestor odpad!

Možná šlo tvůrcům o příběh, možnájim šlo o ukázku, že Češi nejsou debilové a umějí taky točit netradičně. Ta akční kamera byla tak blbá a protivná, že jsem odvracel zrak a nechal si to vyprávět, tedy alepsoň do té doby, než došlo na to, že jsme asi fakt debilové. Tento seríál si místo v mém životě nenašel. ()

SallyZen

Každý má své místo v životě. Někdo na výsluní života plného intrik a lží, jiný třeba zase v poklidu rodinného života. Tady se mísí obě dvě varianty, ale občas je ten seriál tak upjatý a celkově neoriginální plný klišé, že spadá zase do podprůměru. Sice tu vystupují sympatičtí herci jako Klepl, Hrušinský nebo Terka Voříšková, ale jinak rejža docela ujel. Občas mě to i bavilo, ale vidět už to nemusím. 35% ()

donkocicak

Velmi slušné pokračování seriálu Místo nahoře. Nova se položila více do akčních scén než Česká televize v první sérii. Hlavní postavou zůstává investigativní novinář Ondra Vetchý, který se musí potýkat se zkorumpovanou radnicí nebo vymahači dluhů, kteří mu vyhodí do povětří auto. To jsou motivy, které bohužel nebyly ve Smyckově první sérii využity a jsou jistě znatelným plusem Místa v životě. Další pokračování, Místo v životě 2, se mi nezdálo už tak zajímavé a přišlo mi zbytečně dlouhé. Osudy jednotlivých postav byly už značně vyčerpány a místy připomínaly křeč. I tak se ale dle mého názoru jedná o lepší televizní počin z produkce TV Nova. ()

herr_carter

Než to sklouzlo ke klasickému dnešnímu seriálovému klišé, jednalo se o po dlouhé době celkem příjemnou záležitost a pro mě takový trošku horší Život na zámku. Jsou tu dobře vybrané jednotlivé charaktery, především pak Táborský, Vetchý, Stašová...možná Seidlová.....................moje hodnocení = 5 z 10. ()

• Natáčelo se ve Slaném, Roudnici, Hobšovicích, Žatci, Nové Vsi pod Pleší, Veverské Knínici a Brně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Pokračování seriálu Místo nahoře (2004). Název se změnil, protože pokračování produkovala Nova místo České televize. (BoredSeal)