Seriál na základě svědectví lidí a výsledků vyšetřování podrobně sekundu po sekundě pomocí počítačové animace mapuje nejznámější přírodní katastrofy i neštěstí způsobená lidskou chybou. Velice zajímavým a dramatickým způsobem dokumentuje sled událostí až do katastrofy, ať už jde o zemětřesení, výbuch sopky nebo vykolejení vlaku, požár v tunelu, potopení lodi nebo výbuch atomové elektrárny. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Honza__St. k tomuto seriálu (2)

Bhópálská tragédie (2011) (S04E06)

Strašný. Kam se hrabe nějakej mediálně nafukovanej Černobyl. Tady snad za jeden den umřelo víc lidí, než kolik tam v důsledku radiace dodnes. A nejhorší na tom je, že ty šmejdy, co za to mohli, nikdo nepotrestal. Ten šéf dožil (nebo stále dožívá) v klidu, a nabeton ho ani trochu netíží svědomí. Hlavně že si nahrabal. ()

Runaway Train (2012) (S06E07)

Slovy Jokabuši Kawasakiho: "Tak když v Japonsku se vlak opozdí o minutu, všici su nervozni, a železnice vraci cestujicim jizdne. U vas se klidně stane, že vlak nepřijede vubec, železnice nevraci nic, ale lide se vrati domu." Tahle kultovní hláška, která nevyznívá zrovna nejlíp pro železniční dopravu v Československu, dodnes zas a znova spolehlivě rozesmívá lidi. Ovšem když se člověk podívá na to, do jakých extrémů jde ona japonská přesnost, už se tolik nesměje. Například pokud jste fíra, tak stačí, abyste měli zpoždění půl minuty!!!, a už vás můžou poslat na přeškolení, které jako by z oka vypadlo praktikám z fašistických dob. Když se zpozdíte o víc než minutu (zpoždění, které u nás většina lidí ani nezpozoruje), máte ho jistý. A leckterýho fíru to může tak vynervovat, že začne dělat jednu botu za druhou. A v jednom případě to skončilo dokonce tak, že fíra nezpomalil před ostrou zatáčkou, a v důsledku toho vykolejil pantograf a zabilo se 107 lidí. Nemluvě o tom, že fíra se v osudný moment bál zatáhnout za záchrannou brzdu, aby neměl ještě větší průser. Ne, že by našim železnicím uškodilo se aspoň trochu přiblížit tomu Japonsku, ale když si člověk pozjišťuje tyhle informace, už mu tolik nevadí, že zůstane sám v poli v odpojeném vagónu. ()