Catherine, pětatřicetiletá žena je propuštěna z vězení po patnácti letech. Byla odsouzena ze napomáhání k loupežné vraždě. Aby vězení přežila a měla se na co těšit, nechala si udělat dítě. Nyní se snaží chlapce k sobě připoutat a začít znovu žít. Najde si práci, a dokonce i vztah. (oficiálny text distribútora)

John80

Krásna a mladá Diva-Ikona francúzskej kinematografie  Catherine Denevue v úlohe vezenkyne, ktorá sa rozhodne po jej prepustení z vezania začať znova a tak si získať aj späť svoje už skoro dospelé dieťa Starší film ale príjemná podívaná zo života 3* ()

Willy Kufalt

„Ty nejlepší roky života jsou vždycky před námi...“  Claude Lelouch podle mě natočil řadu lepších filmů, ale i tady si udržuje svůj vysoký standard, osobitý styl a zaujmul mě svým snímkem po celou dobu. Hravě a s přirozeností dokáže od psychologického dramatu (v několika málo scénách i docela drsného) stále víc přecházet až po romantickou komedii plnou překvapení, kterých se ke konci nahromadí spolu s humorem až v nečekaném množství. Spočátku mě fascinovaly promyšlené dlouhé záběry na hlavní hrdinku, případně z jejího pohledu. S postupnou změnou nálady příběhu se i film stává svižnějším, ale mimo příběh nadále upoutá i krásnými záběry na moře či hory nebo nápaditými prostřihy na hrané ilustrativní pasáže během učitelského výkladu ve škole... a samozřejmě nepřehlednutelným půvabem mladé Catherine Deneuve. Přestože se tak první třetinu nemusí vždy zdát, ve výsledku jde o příjemně pozitivní filmeček plný naděje, který nezakrývá ani možné stinné stránky a smutné chvíle lidského života a zároveň i přes reflexi depresivního prožitku zdůrazňuje nehynoucí naději... aneb znovu vstát a po každé prohře opět pokračovat či začít dál... o tom to je. [80%] ()

patrikus

Citlivý film s krásnou hlavní představitelkou. Na dnešní dobu je film velmi pomalý, ale díky kvalitnímu scénáři a konsternované režii současného diváka jistě zaujme. Pozoruhodné je netradiční herecké obsazení ve vedlejších rolích (Huste, Denner, Villeret). Krásná hudba Francise Laie krásně dokresluje romantickou atmosféru osobního dramatu. ()