Vodník Jakoubek (J. Korn) se musí kvůli jednomu nemoudrému knížecímu rozhodnutí odstěhovat ze svého domova. Dozví se to jeho syn Tonda (V. Jílek) a rozhodne se, že tomu zabrání. Což ovšem není pro obyčejného venkovského chasníka zrovna snadný úkol. A navíc se vmísí do děje ještě pan kníže (J. Abrhám), princezna Aneta (Z. Kajnarová), její nápadník, urozený vikomt z dalekých krajů (O. Vízner), a Vendula, napůl tulačka a napůl zlodějka (T. Pauhofová). Tonda nakonec svého tátu vodníka zachrání a přitom najde i své štěstí… (Česká televize)

michalkop

Nezklame, ani nepotěší. V hereckém obsazení potěší Korn i Srstka. Občas si při sledování říká, PROČ to či ono neudělali. A jak tu Kulmon konstatuje - vodníků tam moc není. ()

Nick321

Prostší pohádka, která ale třeba na Vánoce potěší. Prospěchářští rádci Theo a Leo, které ztvárnili Miroslav Táborský a Vladimír Javorský mne pobavili, do podobných pohádek patří takoví dva spiklenci, kteří hrabou sami pro sebe, naopak Zuzana Kajnarová mi do role princezny neseděla. ()

Rádlo

Děj docela ujde, s hudbou je to katastrofa...zní to asi jako z keyboardu a nástroj to v žádném případě nevidělo (to bohužel pozná i hluchej). Chtělo by to lepší finále (ale to možná bylo taky tou hudbou) ()

milos.bradik

Herecky velmi slabý hlavní hrdina a Korn, bohužel, také není herec. Pauhofová a Kainarová jsou aspoň hezké a ostatní hrají svůj obvyklý standard, celkově ale není ten námět ani vtipný a ani zajímavý. Dal bych tak 30 %. ()