Volajú ma Earl

• Česko Jmenuju se Earl (viac)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff (viac)

Ak vyhráte stotisíc dolárov a stratíte tiket, máte zlú karmu! Ako ju napraviť? Nič nie je stratené, musíte len rýchle odčiniť všetky svoje životné hriechy, spáchané do dnešného dna. To je teória, ktorou sa riadi aj nešťastník Jason Lee ako Earl Hickey, ktorý kamsi zapatrošil vzácny výherný tiket na sumu, ktorá by ho zaručene vytrhla z biedy. Podarí sa mu udobriť s vlastným osudom tak, aby mu osvietil cestu k ukrytému tiketu ešte do uzávierky vyplácania výhier súťaže? (oficiálny text distribútora)

LakiyL

Jeden zo seriálov, ktoré som odpísal po pár dieloch. Dalo by sa to pozerať v nedeľu večer v TV keď je človek úplne znudený. Asi holdujem inému humoru ako väčšina ľudí, pretože ak sa dobre pamätám, nezasmial som sa ani raz. Nezáživné snaženie o sebanápravu v podobe pomáhania ľuďom, ktorým v minulosti Earl ublížil, aby mú stúpla karma. What the fuck??? ()

odvedle

chvíľku trvalo kým som si navykol na svojský humor, ale teraz s ďalšími časťami spokojne upravujem hodnotenie na plný počet... a navyše, ak má niekto rád Lynyrd Skynyrd, tak nemôže mať zlý vkus :o) ()

departed

Nápad se seznamem, který si Earl vede kvůli karmě, je super. Jednotlivé díly, kdy Earl odčiňuje špatné věci, které provedl, mají šťávu. Hlavní parta herců je sympatická a správně 'buranská'. Dva křupani, dvě šukézní baby a jeden černoch z programu na ochranu svědků. Už jen pilotní díl naznačuje, že půjde o nenáročný a pohodový seriál se zajímavou myšlenkou. Hláškuje se, hrajou dobrý songy a vůbec celá ta atmosféra toho jednoho buranskýho městečka vás hned po pár dílech kompletně pohltí. Jenže u mě to plně fungovalo jen u dvou sérií a ještě pár dílů z třetí, prostě do doby, než se Earl dostal do kómatu. Jakoby od té chvíle začala kvalita seriálu rapidně klesat dolů. S tou ochranou svědků to začali dost přehánět a některý scény začaly být hodně přehnaný (nereálný/nesmyslný). Za čtvrtou sérii hvězda dolů, jinak opravdu solidní zábava. Hodnoceno: 4 série. ()

Don82

Naprosto vynikající seriál, který si mně získal svoji originalitou a kombinací jednoduchých, ale zajímavých mini příběhů v každé epizodě. Každá série přináší nové nápady a úroveň se tak stále drží vysoko. ()

Rimer545

Vážně těžké rozhodnutí plnit seznam vlastních hříchů. Musím říct, že Jason Lee mě překvpil. Jeho herecký výkon se do seriálu skvěle hodí. Ethan Suplee jako retardovaný bratr tomu přidal velkou horu humoru. A Jaime Pressly jako krásná potvora, tomu prostě neodolám. ()

sima275

Hned pilotní díl je bezvadný a další ho i někdy dokonce kvalitou i humorem převyšujou. Oceňuju na tomhle seriálu, že mu nechybí nějaké ponaučení, vtip a hlavně taková pozitivní atmosféra. Krásná muzika a sympaťák Earl v čele může znamenat jenom jedno: SUPER SERIÁL. Jeden z nejlepších seriálů všech dob 95,555% ()

markyzgero

to se takhle jednou narodí chlapeček jménem carl, ale díky skvrně na rodnym listu se z něj stane earl. a pak se to s nim už veze, karma ho provází na každym kroku a do toho má chlupatý bradavky a hustej knír. white trash v camdenu ví, jak polechtat bránici a srdéčko. že není malých rolí? zde to platí dvojnásob. ()

Zeldur

Čiň druhým to, co chceš, aby činili oni tobě. Tak přesně tím se řídí muž jménem Earl, který uvěřil v zákony karmy. Každý den musí řešit úkoly ze svého seznamu, aby se očistil od hříchů minulosti, k čemuž mu dopomáhá jeho retardovaný bratr Randy. Jeden z nejlepších seriálů za poslední dobu. ()

coco.brice

tohle je hodně dobrý..a mohlo by to být ještě lepší..nebýt toho trochu klišovitého a přehnaného moralizování:-)které se tam typicky americky vkrádá:-) ()

Dave9794

Popravdě řečeno je MY Name is Earl snad jediný seriál, kde mě ani trochu nenudil jediný díl. Prostě skvělá porce zábavy a skvěle podána. Příběh je zajímavý a postavy si člověk rychle oblíbí. Seriál jsem zhlédl celý už po 2. a když se mi nachomýtne možnost vidět jeden z dílů znovu v televizi, tak je můj zážitek pořád stejný. Proto dávám plný počet! ()

topi80

Sitcom v exteriérech buranského maloměsta, bez umělého smíchu a navíc... ...nelekejte se toho, ale opravdu to má příjemné pozitivně výchovné poselství. Po každém dílu máte takový blahý pocit a chcete se taky polepšit jako Earl. Prostě příjemné pokoukání. K srdci vám přiroste nejen Earl, ale úplně všechny postavičky z karavanového městečka i celého předměstí, včetně těch nejepizodnějších. Vypipláno do nejmenšího detailu, např. "Ahoj Earle!" "Nazdar Krabáku" i v těch nejabsurdnějších situacích. Skvělé také bylo, jak Earl pod vlivem karmy napravoval jednu špatnost za druhou, zatímco mrše Joy prošlo úplně všechno :-) Snad jen hloupost Randyho byla občas zbytečně otravná. Velký pokles kvality nastal v druhé půlce třetí série (to byly ty díly v kómatu - ty byly naprosto zbytečné), ale ve čtvrté sérii se vše vrátilo do zajetých kolejí. Po Ženatém se závazky asi můj druhý nejoblíbenější sitcom. ()

darthhokro

Earl se ksichtí tak na dvě hvězdičky. Joy se ksichtí na 3. hvězdičky, to máme dohromady 5. Dal bych ještě jednu za geniální skákající striptérku Katalínu :) Škoda že seriál skončil, mohli by ho završit nějakým celovečerním filmem, třeba Jmenuju se Joy. ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006