Než vyjedou traktory

Československo, 1952, 23 min

Réžia:

Josef Bílek

Antonín Zíb

Krátký český instrukční film o zavedení uzlové methody v opravnách traktorů. Seznamuje nás podrobně s touto produktivní sovětskou methodou, která spočívá v rozdělení opravy na jednotlivé články, tak zvané uzly, kde se opravují určité části stroje. Tento způsob oprav zaručuje nejen dobrou kontrolu, ale i kvalitu opravy a především přispívá k úsporám materiálu a času a tím ke zvýšení produktivity práce. Film se stane jisté vítaným pomocníkem pro pracovníky našich STS. (FILMOVÝ PŘEHLED 51 / 1953) (oficiálny text distribútora)

ripo

Lajdácké a povrchní opravy traktorů na jedné straně a stálé poruchy traktorů a tím značné zmenšení traktorového parku na straně druhé jsou bezesporu jednou z klíčových otázek úspěšné práce našich státních traktorových stanic a mechanisace zemědělství vůbec. Proto tento film, který se snaží pomocí skvělé sovětské uzlové methody tuto otázku řešit, je jistě filmem důležitým. Neboť budou-li naše STS pracovat touto uzlovou metodou, zaručí se nejen důkladnost oprav a to, že traktor skutečně bude pracovat a nevrátí se za krátkou dobu do opravy zpět, ale i to, že se podstatně zvýší produktivita práce. Filmový přehled 51/1953 ()