Extrémne svahy

• Česko Extrémní svahy (viac)

Pět nejlepších snowboardistů světa přijíždí na Aljašku, kde se koná extrémní závod ve snowboardingu. Své síly změří v nejnepřístupnějším terénu – až na samých vrcholcích zasněžených aljašských hor. Během příprav na první sjezd se skupina sbližuje, poznává své životní příběhy, odlišné názory. Začínají vznikat přátelství, ale také rivalita. Každý z nich má k závodu jiný důvod...

Extrémní svahy vypráví o revolučním a kontroverzním vzestupu snowboardingu, který v 80. a 90. letech změnil tvář zimních sportů. Snowboarding se postupně stává celosvětovým fenoménem. Pětici snowboardistů si ve filmu zahráli skutečné hvězdy tohoto sportu. Jedním z nich je např. Terje Haakonsen – trojnásobný mistr světa nebo Shawn White – vítěz na U-rampě na ZOH v Turíně. Díky účasti profesionálních prknařů nepoužil režisér ve filmu žádné speciální efekty ani kaskadéry. Veškeré záběry extrémních sjezdů jsou skutečné. (oficiálny text distribútora)

pitrson

Skvělé zpracovaný sportovní, akční dokument, který je velice autentický, vlastně stoprocentně. Přiblížení historie snowboardingu a vůbec těchto skateáckích disciplín, je velice povedené a já se celý snímek bavil a kochal velmi povedenými záběry, především téměř nedotknutých aljašských hor. ()

de-andre

Sice to nemá koule jako jiné snowboardové snímky, zato nám pěkně ukazuje historii tohoto mladého sportu. Možná tak dává inspiraci k natočení filmu právě o těch pionýrech, kteří zpopularizovali jízdu na prknech. A třeba se za nějakých 15, 20 let dočkáme pokračování, protože jak bylo řečeno v dokumentu, snowboarding se stále vyvíjí a hranice se stále posouvají. ()

o.d.y.

Parta špičkových snowboardistů odjíždí na Aljašku do bílého pekla předvést své umění. Po shlédnutí jsem měl chuť si jít hned koupit prkno. Jenom, mi tu chybí pořádnej kopec. Hold kdo umí ten umí. ()

mindkiller

Veľmi dobrá hudba, ktorá bola zakonponovaná do strihov, super kamery, záberov, vidarených kúskov atď. Proste inšpirácia pre všetkých, ktorých pohltil snowboarding. Dokument sa snaží zachytiť hlavne to, že začiatky snowboardingu sa nebudú dať zopakovať. Bola to vlna, ktorú chcel každý zastaviť, ale aj tak sme všetci vedeli že to nepojde. Pointa je, že voľná jazda na snowboardingu je krajšia, ako hocijaká trojej alebo výhra. ()

Honey007

kdo propadl kouzlu tohoto sportu chápe, závidí, baví se a nevychází u údivu. Všichni ostatní jsou lůzři :)) a Terje je největší frajer na světě! ;) 100% ()

MajkVazovsky

Pěkná dokumentární dvouhodinovka o snowboardingu. Skvěle zpracováno, hudba ,střih , kapka historie hezky shrnutá do jedné hodiny , a ten adrenalin . Seděl jsem přikovaný na zadku a sledoval skvělé záběry hor po kterých sviští Terje.Nemohu se dočkat až napadne sníh :D ()