Olítej mě

(festivalový názov)
  • Česko Poleť se mnou (neoficiálny názov) (viac)

Skupina zabijáků ovládajících bojová umění nastoupí do letadla. Při cestě násilníci terorizují pasažéry a vyžadují přesměrování letu. Jejich plány jim zkříží důvtipná letuška, která cosi o kung-fu ví. (Karlos80)

JFL

Na konci šedesátých let Roger Corman, nespokojený s tím, že nemá vliv na distribuci a propagaci svých filmů, i s producentskými zásahy do nich, dospěl k rozhodnutí, že přestane režírovat a založí si vlastní produkční společnost. V červenci 1970 tak spatřila světlo úředních listin firma New World Pictures. Corman zdůrazňuje, že pro rozjezd nového podniku bylo rozhodující opatrně zvažovat investice. Proto se zaměřil na filmy s jednoduchými lákavými premisami, chytlavými názvy a hodně nízkými rozpočty. Ustanovujícími hity společnosti se staly filmy o zdravotních sestřičkách a z ženských věznic. První kategorie sázela na atrakci lascivních situací, odlehčené morálky a nahých ženských těl. Druhá stavěla na stejných lákadlech, pouze rozšafnou náladu nemocničních pokojů vyměnila za špínu a násilí žalářů, plus přidala akční pasáže. Pro filmy z ženských věznic Corman našel ideální lokaci ve Filipínách, které nabízely spoustu exotických prostředí, ale také levnou pracovní sílu. Postupem času ovšem hrozilo, že se vlajkové žánry okoukají, což vedlo k natáčení jejich svěžejších variací. Olítej mě představuje unikátní průsečík obou kategorií a současně předznamenává chvilkový příklon firmy k filmům s bojovými uměními. Jak napovídá název, tentokrát hlavními postavami jsou letušky. Prvoplánový scénář vehementně vytěžuje představy o jejich sexuálních avantýrách s piloty i cestujícími a rozšafných dobrodružstvích, přičemž trojici hrdinek zaplétá do světa organizovaného zločinu a obchodu s ženami. K tomu byly pro zvýšení atraktivity dotočené pasáže kung fu konfrontací a úvodní scéna, která měla maskovat, že se film natáčel z převážné části na Filipínách. Většinu snímku režíroval Cormanův filipínský brakový protégé a následný dlouholetý obchodní partner Cirio H. Santiago. Dodatečné záběry v Los Angeles bývají přisuzovány budoucím oscarovým režisérům Jonathanu Demmemu a Curtisovi Hansonovi. [psáno pro LFŠ 2016] ()

Karlos80

Takový zábavný mix "drive-in exploitation" a "martial arts" filmu. Mnoho hezkých holek (atraktivní letušky jak jinak), hojně nahoty, sexu, zábavných momentů a akce, ale zase nic co by člověku utkvělo na dlouhou dobu v paměti. Film ale i přes očividnou neohrabanost si drží poměrně dobré tempo, a těch 72. minutek je tak akorát, kdy vám film uteče jako voda. Slepý zabiják s holí, který vystřeluje smrtící šipky s jedem mě dostal, matka jedné z holek tu ale byla na zabití:-) Pěkná úvodní scéna v taxíku směrem na letiště a strhující akční závěr, jinak ale spíše slabší průměr, z mého pohledu. Plodný filipínský režisér Santiago dělal daleko lepší filmy. 2,5/5*. ()

Hwaelos

Pekelný film z Cormanovy produkce, který je ale zároveň velmi zábavný tím, jak naprosto postrádá kauzualitu - jednak mezi scénami na ploše celého děje, a jednak uvnitř jednotlivých scén (některé jejich části působí, jako by z nich byly klíčové záběry vystříhány, případně jako by střihač ukončil záběr příliš brzo nebo naopak pozdě). Nechybí bonbónky jako zcela nesmyslná nahota, souboje působící kouzlem nechtěného, (ne)herci dívající se při běhu do kamery atd. Zhlédnuto v podobě se simultánním dabingem, který sice občas trochu pozměnil smysl vyřčeného, ale na druhou stranu (podle občasných zaslechnutých fragmentů originální zvukové stopy) idiotské dialogy spíš vylepšoval. ()

Cimr odpad!

Tři letušky spolu letí na Dálný východ, kde se rozdělí a každá se zaplete do nějakého mafiánského spiknutí. Posléze se ale příběhy jaksi promíchávají, až se z toho stane totální patlanina, v níž není vůbec jasné, co kdo řeší, kdo koho honí, nebo kdo co po kom chce... Sledujeme tedy tři ženy, které s někým velmi neumětelsky bojují (to, že nikdo z herců neovládal bojová umění, jež ve filmu používají, prý pro režiséra nebylo překážkou), případně se za různých bizarních okolností svlékají. Tento film můj život ničím neobohatil (oukej, možná s čestnou výjimkou slepého foukače otrávených šipek, ten je hodně daleko!). Nebýt skvostného simultánního dabingu na 42. LFŠ, asi bych nezvládl ani těch 70 minut. ()

Flipnic

Jak psal KARLOS80 ... Jsem s Filipínskou tvorbou již nějaký ten rok seznámen, ale prostě to je hrůza tohleto ... Jedna hvězda za kozy a druhá za karate (ale i tak příšerná choreografie ... ale budiž, ať nežeru ...). ()