Poctivé dievča

• Česko Hodná holka (viac)

Justine (hraje ji slavná Jennifer Anistonová) už dávno není malá holka vyrostla, je vdaná a ráda by založila rodinu. Její manžel Phil ji nade vší pochybnost miluje, ale v posteli jim to spolu nějak nevychází. Jednoho dne se Justine setkává se zajímavým mladým mužem, který jí nabízí šanci uniknout z manželské nudy do zářivého světa emocí a sexu. Jenže z banální milostné aférky se záhy stane posedlost a Justinin život je plný zmatků, lží a podvodů . Dokáže si vybrat mezi spolehlivým manželem a neodolatelným milencem? Je to hodná nebo špatná holka? Film podle scénáře Mikea Whitea natočil režisér Miguel Arteta a Jennifer Anistonová v něm dostala výraznou hereckou příležitost ztělesnit moderní Emmu Bovaryovou. (oficiálny text distribútora)

lennyd

Třicetiletá Justine (Jennifer Aninston) hledá ve svém životě nějaký hlubší smysl - dělá prodavačku v jednom supermarketu a její manžel Billy (John C. Reilly) je typickej buran (jestli neexistuje nějaká definice buranství, tak ji klidně můžou dle Billyho napsat) - jeho jedinou náplní života je sedět před televizí se stejně buranským kámošem Bubbou, chlastat pivo a kouřit trávu (jo a občas vyrazit do práce). Není divu, že když nastoupí do supermarketu nová posila, mladý spisovatel Holden (Jake Gyllenhaal), okamžitě se do něj Justine zamiluje a prožije s ním menší románek. Ale tímto drama teprve začíná - při jedné schůzce s mladým milencem je zahlídne Billův kamarád (který toho využije k vydírání Justine), a ještě k tomu Justine zjišťuje, že je těhotná ... ale s kým? ... Dost depresivní film - hledání pomyslného dna po jednom lidském přešlapu je podpořenou skvělou Jennnifer Aniston (nebyla ona zrovna krátce po rozchodu s Pittem? Za celý film se ani jednou neusmála), které skvěle sekundovali jak John C.Reilly (fakt super role, sedět na gauči před televizí a chvilkama pronášet rádoby filozofické myšlenky) a psychopatickej Jake Gyllenhaal. Drsný ... ()

GIK

Nevyrovnaná Justine pracuje, no spíš zevluje, v supermarketu Retail Rodeo. Z letargie ji vytrhne až nově příchozí taky nevyrovnaný zaměstnanec Holden (Thomas), kterého nikdo nechápe. Justine ho částečně pochopí, ale jelikož Holden je ztracený případ, není mu schopná pomoci ani ona. Výborná komedie, která neztrácí vtip ani ve velmi vážných scénách. Pro mě příjemné překvapení v podobě Jennifer Aniston. Skvělá je i dvojka zhulenců Phill - Bubba. ()

sskrblik

Podle mě je pravděpodobnost, že by v reálu Anistonka Zavadila o Honzíka Sí Opravdu? je tak malá, že se mě tomu nechcalo věřit. Jinak řeknu příjemné překvapení jakožto nezávislá filmařina, herecky bych řekl velmi dobře podaná. Nálada ospalého rutinního života byla umě vykreslena. Osud postav by se zdál být prvoplánový, ale slušně se to zamotá. V závěru tedy odcházím spokojen. ()

LukeSharp

Pro mě povinnost dát 5*.Dva z mých nejoblíbenějších herců předvádějí herecký koncert.Jennifer jsem viděl poprvé mimo komediální žánr a uvěřil jsem ji všechno.Její frustraci z práce,nechut´ k manželovi,ale chápal jsem i závěrečná rozhodnutí,které musela udělat.Jake je podle mě jedním z největších talentů,který se začíná stále více prosazovat a právem protože je fakt dobrej.Velmi vydařené,sladké,milostné drama(a to tomuto druhu filmů moc nefandím) za 80% ()

Roman.Ticka

O rozhodnutí dívat se na hodnou holku se zasloužila moje velká favoritka Jennifer, protože ji prostě žeru - celou.;-) Mile mě překvapilo civilní pojetí amerického středozápadu, či v které pudeli to bylo, protože vidět stereotypní nudu a všednost dnešních dnů taky za velkou louží, je docela uklidňující - pro našince zvlášť. Navíc jsem dost často v záři displeje viděla blikot zrcadla, což mě místy rozesmálo, místy opět uspokojilo v domněnce, že v tom nejsem zdaleka sama.☺ ()

• Jennifer Aniston přijala roli Justine pod podmínkou, že se již dále nebude do scénáře nějak zásadně zasahovat. (Avalon820)
  • Ve scéně, kdy se Justine (Jennifer Aniston) vrací domů, sledují Phil (John C. Reilly) a Bubba (Tim Blake Nelson) v televizi seriál Happy Tree Friends (od r. 2006). (Avalon820)
  • Aby oblečení Justine (Jennifer Aniston) vypadalo ve filmu více opotřebovaně a vytahaně, připevnil Miguel Arteta k rukávům kostýmů záváží již několik týdnů před začátkem natáčení. (Avalon820)