Život třech obyčejných lidí nabere na obrátkách poté, co se setkají s neznámým virem...
Bývalý policista Jake Willis pracuje jako ostraha v obchodě. Nežije úplně podle svých představ, ale policejní výcvik mu zůstal. Ve zprávách se dozvídá, že kdesi v Indickém oceánu havarovala vesmírná loď, kterou pilotoval Adam Lang. Podle médií je Adam nezvěstný. Chvíli na to přijde Jakeovi zpráva, ve které mu údajně Adam píše, že potřebuje pomoc a že je v Hong Kongu. Jake neváhá a vydá se Adama zachránit. Duo Gabriela a Jamila se rozhodli přenocovat kdesi v peruánských pustinách. Gabriela se ráno probouzí a Jamila nikde. K tomu se v oblasti, kde se nachází, začnou chovat divně ptáci. A do třetice Suki, Aramu a Doctor nalézají na madagaskarské pláži Zacha Olsona, který jako jediný přežil potopení ponorky. Jakmile se dostal na zem, mimozemský vir ho dostal.... (Varan)

Cheeter

Další ze série dílů, jak je na tom planeta špatně. Nechci téma nějak podceňovat, ale tyhle díly stojí dost za nic. Jedině mi to trochu připomnělo situaci kolem současného viru, ale na ten to určitě nemířilo. ()

Sadova302b50

Další eko-příběh, ale tentokrát podstatně lépe zvládnutý, než ta scenáristická katastrofa jménem Orphan 55. Je to trochu zvláštní, ale i s nabobtnalým počtem cestujících mi konečně přišlo, že každý tu má svou úlohu. Nijak závratně úchvatná epizoda, ale alespoň jsem se nenudila. Rovné 3* ()

colin

Měli jsme éru Zlého vlka, Vládce, Časové války. Asi přišla éra Ekodoktora. Připadá mi, že se tu Doktor snaží vystupovat více jako Sherlock Holmes a méně jako Doktor. Že je to lepší než Sirotek neznamená že nemůže dostat jen **. ()

Dan9K

Takhle to holt dopadá, když máte nejdříve zadání a až pak na to něco musíte horko těžko vymyslet. Ale po všech stránkách povedenější než Orphan 55. Už se nám v sérii trošku opakuje pointa, že se jedna z postav nejprve tváří kladně, bojuje s partou a pak přijde šokující odhalení, že je to vlastně emzák, ale tak to je DW klasika. ()

imaginer21

Začátek příjemný, střed překombinovaný, konec ubohý. Marně jsem doufal, že po předchozím návratu ke kořenům se doktor konečně vydá k zajetým kolejím. Ale ne... Společníci k ničemu, Tardis k ničemu, příběh rádoby napínavá a nepředvídatelná agitka proti plastům, žalostně zaobalená do Hitchkokova epického díla. A jako bonus: Jako obvykle jsme zase na Zemi. Chci doktoří cestování napříč vesmírem i časem. Ale asi chci pořád moc. Pozitivum epizody je jen dobré tempo a opě parádní Jodie. ()