Pán času - Flux (2021) (séria)

Eve of the Daleks (S13E07)

(epizóda)

Za pár minut je Nový rok. Všichni oslavují, až na Sarah, majitelku opuštěného hotelu, a na Nicka, jediného stálého návštěvníka hotelu. Sarah chce být daleko od oslav a rušných míst. Netuší, že za pár minut se z hotelu stane bitevní pole. Zničehonic se ve sklepě hotelu objeví trio z TARDIS. Nick ke svému překvapení narazí na Daleka. Dalek zastřelí Nicka a Sarah. Doctor se ho pokusí zastavit. Dalek však odolá a zastřelí jeho, Dana a Yaz. Náhle se všichni octnou na začátku. Úkol je jednoduchý. Zastavit Daleka a dostat se ze smyčky, dokud to půjde... (Varan)

PKD

Nejsem purista, ani HC fanda/znalec (leč minimálně základy vím) dr.Kdovíto, tudíž mě v tomto speciálu nějak netočí, že je nejnovější dr. ženská (ovšem naprosto chápu, že spousta lidí z toho má infarkt, páč mě udělati z Kirka např. asiatku a ze Spocka černošku, to bych už asi nerozdýchal) a ještě k tomu tradiční a notně profláklá bloncka (v UK jako u nás, zřejmě neznají jinou barvu/odstín na vlasy, co takhle zrzka či černovláska, hm?) páč to byla bžunda, docela jsem se nasmál a málem pozvracel při pohledu na toho korektně obsazeného obrýleného krasavce s podivně vypadajícím trsem na palici silně hadovitého charakteru. J.Whittakerová je excentrická, dělá squellé xichty a pořád (krom toho mnohočetného umírání) pobíhá po budově, jako by byla na pérku.;-) Aisling Bea aka Sarah, je neskutečná (nedivím se, že je známou stand-up komičkou a komičkou obecně a ještě je to navíc Irka, takže tu vzdorovitou přidrzlost má prostě v genech:) a bylo potěšením sledovati na oplátku její xichty a již od samotného počátku (tedy ještě před čas. smyčkou) totálně znechucený výraz a k jejímž vrcholům dozajista patří její utržkovité telefonáty s matkou, které ale až na posl. vyjímku se dějí pouze z matčiny strany ,,Mami, musím ti něco říct. Ty jsi opilá? Ne! O můj bože, tak jsi nemocná. Ne!´´..... Možná, že z ní, by mohli udělati novou dr. Kdo. A Dalekové (jak by řekla Sarah, dost stupidní jméno pro robota:) tak ti byly hl. důvod mého shlédnutí, už jen qulli faktu, že se prakticky od 63 nezměnili. Akorát jsou v barvě a mají díky dnešní úrovni SFX, efektnější zbraně.;) Ta jejich jódlovací fistulka (která se též v podstatě od 63 nezměnila) při křiku, Exterminovat! je prostě k nezaplacení. ()

HAL

Tak dobré, jako by to snad ani nepsal Chibnail. Doktorka je pořád spíš vedlejší postava a její sonický šroubovák je v Chibnailově podání pořád magická hůlka co dokáže všechno, ale to jsou asi tak největší provinění proti Doktorovskému vesmíru... protože jinak scénář tohoto speciálu prostě bez problémů funguje a baví. Time loop v originálním pojetí a pár překvapivě dobrými gagy. Takže je škoda že takto nevypadaly celé předchozí tři roky - do vrcholu seriálu za Russelovy éry by bylo pořád hodně daleko, jejich hloubku tu budete vyhlížet marně, ale aspoň posledním sezonám s  Capaldim už by se s podobně povedenými příběhy seriál vyrovnat dokázal. ()

andalin

Tak jsem si zas jednou pustila nového Doktora. Vyšla novoroční epizoda s Aisling Bea, kterou mám moc ráda, tak jsem si říkala, proč to nezkusit. Jedna z postav hned zezacatku zmíní, že je to jako v Groundhog day. Nad tím jsem se usklibla, protože jo, celá epizoda je podle Groundhog day... a to je tak všechno. Hlavní trojice mě nezajímala, daleci nikdy neměli šanci... Zajímá me, jestli ještě někdy bude dobrý Doktor. :( ()

• Doktor (Jodie Whittaker) v jedné scéně zmíní, že takové množství střelného prachu neviděla od roku 1605. Tím odkazuje na tzv. Spiknutí střelného prachu (tzn. pokus vyhodit do povětří Westminsterský palác s králem Jakubem I.). (P. J. D.)