Spiral je anime, které má 25 dílů. Hlavním hrdinou je středoškolák Ayumu Narumi, který pátrá po svém starším bratrovi Kjotakovi. Ten záhadně zmizel. Narumi se zaplete při hledání svého bratra s dětmi, které zabíjí. Říkají si "Děti osudu". Se školní novinářkou Hiyonou Yuizaki hodlají zjistit jejich tajemství. Narumi zjistí, že Děti osudu něco ví o Kjotakovi, a proto se rozhodne hrát jejich hru, která je na život a na smrt. (Kesidy)

Madsbender

Jedno z tých lepších v žánri mysterióznych anime, Spiral, sa zaoberá príbehom "Detí osudu" a Ayumovi, ktorého starší brat týmto deťom istý čas pomáhal a jedného dňa zmizol. Problém je, že napriek celkovému temnejšiemu pojatiu, kvalitnej atmosfére a zaujímavým postavám (len keby sa všetky nesnažili pôsobiť ako ďalší Light Yagami alebo L. Lawliett) sa nikdy nedostane na vyššiu úroveň, a to nielen kvôli trápnemu humoru či občasnej nelogickosti, ale hlavne pretože sa pre diváka najdôležitejšie dejové línie - odhalenie pravdy o "Deťoch osudu" a podstate ich existencie, a pátranie po Kyotakovi, v seriáli vôbec nedoriešia, čo je smutné. 60% ()

ravalah

Slusi se hodnotit cely serial, nikoliv jen pulku. Komu se libi neukonceny dej a to na nekolika frontach...napriklad jako to bylo v Lost, opakujici se scenar, mnozstvi bombovych nastrah, nemel by si to nechat ujit. Zacatek byl celkem slibny, ale kdybych v pulce prestal sledovat serial uplne, absolutne o nic bych neprisel a jeste by serial dostal o dva rady lepsi hodnoceni. Vypada to jak kdyz v polovine serialu vyhodili scenaristu a nekdo ze stabu to patlal dohromady doufajic, ze se scenarista vrati a nejak to dokonci. 4/10 ()

Cassandra

OK, tak pro začátek je nutné říci, že seriál nemá uspokojivý konec, takže jestli čekáte nějaké vysvětlení děje, smůla. Dále si myslím, že druhá půlka celkově je ztráta času, v souvislosti s ní mě napadají slova jako opakující se, rozplizlá a bezzubá. Pro dávám čtyři? Protože první polovina je minimálně velmi slušná, zejména pokud máte rádi záhady, dedukce, triky, pasti a řešení na poslední chvíli. Seriál má taky dobrou hudbu a hlavní postavy, a to i ženy, jsou jakžtakž chytré a občas se chovají logicky! ()

DaweForeman

Dobrý způsob jak vytrolit diváka. Čekal jsem nějakou napínavou kriminálku, ale bohužel se z toho vyvinula psychologická poradna, kde kriminálka je jakýmsi křovím. Ještě k tomu veškeré jejich potíže mi přišli triviální - nemluvě o tom konci, kdy se všichni najednou chovají, jako by se nechumelilo. Veliká nelogičnost chování některých postav a hlavně nedořešenost mnoha věcí - jako co a kdo jsou "Blade Children", kdo jsou oni lovci a proč loví, co se nakonec stalo s oním starším bratrem a mnoho dalších. Musím uznat, že logické soudy bylo přímo úžasné, i když člověk sem tam dokázal odhadnout, co se stane. Ale to je snad jediným velkým plusem, díky kterému jsem dokázal celé anime shlédnout až do konce. Animace je podprůměrná a hudba jednotvárná - i když ten napínavý úsek (úsek pravdy) mi tam celkem seděl. ()

Pregar

Celkem by mě zajímalo, o co v tom vlastně šlo. Celou dobu jsem čekal, až se konečně dozvím, proč se ho snažili zabít/testovat a nic. Hlavní hrdina je tupec, který si nedokáže sehnat tazer/libovolnou zbraň a jednoduše to vyřešt, ale vesele hraje (podle určených pravidel!) o svůj život. A ty neustálé kecy o osudu... brrr. ()

Citera_Mor

Co jsou tedy Deti osudu? Co se stalo s Kjotakou? O co sakra jde? Jsem zklamana. Rada jsem ten serial sledovala jeste na A+, kdyz sel s titulky v originale, vzdy me mrzelo, ze mi utekl konec. Ale jak jsem tak koukala, tak mi ve skutecnosti konec neutekl, protoze to konec nema. Libilo se mi, jak je Ayumu inteligentni, vsechno vyresi. Temer jako Sherlock. Ale konec me znechutil. Nic nebylo vysvetleno, jen poumiralo par lidi. Kjotaka nikde. Deti osudu jsou proste skodna a lovena zver. Vic si z toho divak neodnese. Presto ve mne serial zanechal pozitivni otisk. ()