Sphinx on the Seine

všetky plagáty
Krátkometrážny / Experimentálny
USA, 2009, 8 min

pornogrind

Nazval bych to takovým uklidňujícím kraťasem. Alespoň na mě to tak působilo. Záběry na okolní svět ( vodička, západ sluníčka, mráčky, .... atd. - no není to uklidňující ? ). a v pozadí hraje skvěle se hodící hudební podkres. 8 minutovej relax. ()

JohnMiller

Až na hudbu mi to nejak experimentálne neprišlo. V podstate sú tu za sebou zábery na okolitý svet, železnice, prírodu, budovy. Je to zostrihané bez nejakých väčších zásahov. Proste kotúče nahraté za sebou tvorca iba polepil. Starý film má síce čaro, ale tento mi nejako nesadol. Ani hudba kde sa počas 8 minút iba naťahuje jeden ambientný tón. V podstate to na mňa po chvíľke začalo pôsobiť ako ticho. ()

honajz2

Tak tohle znám moc dobře, vždycky, když jsem celý víkend mimo Prahu a pak v neděli musím do ní zpátky jet, při cestě domů (nejčastěji vlakem) si užívám tu poetickou, barevnou krajinu kolem sebe dokud můžu a dokud nedojedu zpět do toho šedého, depresivního velkoměsta. A taky si tam občas připadám jako vězeň. Den zpátky byla neděle a to jsem zrovna musel jet domů z Poděbrad do Prahy, cesta to teda byla šílená (díky Českým dráhám jsem skoro ani vlakem nejel, místo toho jsem jel nějakým autobusem, co už nejspíš byl dávno vyřazen z provozu), ale do Prahy se mi prostě nechtělo ani náhodou a snažil jsem se, i přes tu šílenou situaci, užívat si té krajiny okolo sebe, než se vrátím do šedého velkoměsta... Mohlo to být trochu kratší, ale co, 5* si to zaslouží i tak. ()