Seznamte se se Stuartem Shorterem. Má rád alkohol a heroin. Užívá si bolest. A je bezdomovec, zklamaný světem a posedlý noži. Ovšem jeho životní příběh je absolutně úžasný. HBO si vám dovoluje představit filmovou adaptaci stejnojmenné autobiografie.  Spisovatel Alexander Masters se ohlíží zpět na život svého kamaráda Stuarta, bezdomovce a alkoholika, který v dětství zažil traumatickou událost. Krátký život Stuarta Shortera byl jeden velký chaos - bezdomovec, který si hrál s noži, holdoval drogám a alkoholu a měl sklon k násilí. Když se však setkal s Alexem, nabral jeho život nový směr. Alex se rozhodl, že o Stuartovi napíše knihu a Stuart ho přesvědčil, že má příběh koncipovat pozpátku, aby byl více vzrušující. Stuart tedy vypráví příteli dobrodružství svého života, líčí příběhy současnosti a postupně se vrací do dětství. Jeho osobitý smysl pro humor dodává tragikomický nádech. Historky o přepadení pošty, pokusech o sebevraždu a střídání nejrůznějších institucí umožňují Alexovi nahlédnout do zcela odlišného světa. Náhle není tak těžké pochopit, jak se mohl Stuartův život vymknout kontrole. (oficiálny text distribútora)

Naby

Poustel jsem si tenhle film jedno pohodve odpoledne, cekajic neco odpocinkoveho. V aktualni dobe se mi nejak zalibil Tom Hardy a po vlne horsich a lepsich filmu jsem vybral i tenhle abych si na nej nazor konecne ucelil. Ted uz muzu s klidem rict, ze od tohohle filmu ho povazuju za herce (... a bez debat ;-) ). Opravdu neuveritelnej hereckej vykon a neznat jeho hereckou drahu, tak bych veril, ze sebrali bezdomovce a natocili s nim tenhle film. Film samotny byl hodne zajimavej, potkat tohodle cloveka v realu tak clovek zdrha, plivne si, nebo alespon v duchu odsoudi.... jenze.... vzniknul krasny film na tema "nesud toho, koho boty nenosis". Film vypravi velmi poutavy pribeh, ktery se pomalu otevira, jednou ze predu, jednou ze zadu, zkratka tak, aby to divaka bavilo. Ja jsem byl nad miru spokojen, pokud byl teda hlavni hrdina filmu Tom Hardy, pokd ne, tak Tom druheho herce uplne prevalcoval (a urcite mu to zabralo vic prace). V hodnoceni to taky bylo tezky, notnou chvili jsem premyslel, jestli 4, nebo 5, ale nakonec je verdikt 4,4*, takze asi bohuzel 4*. Doporuceni kouknout na film ma jasne ano. ()

GilmyHagrid

Tento film se rychle zařadil mezi mé oblíbené a snad bych byl schopen sledovat ho vícekrát za sebou, bylo-li by to nutné. Ale vedle poutavého příběhu, s dávkou vtipných scén, se mi líbí představa, že se to všechno vážně stalo. Nemyslím utrpení Stuarta Shortera, ale jeho přátelství s Alexandrem. Že někdo vážně našel tolik lidskosti a zamiloval si zuboženého a zlomeného bezdomovce. Ovšem nejhezčí je ten konec - kdy Alexandr posune knihy ve výloze a mezi všechny ty Da-Vicniho kódy umístí bílou knížku Stuart: Life backwards. A samozřejmě úvodní a závěrečná scéna s páskou v autě. "Ahoj Alexandře. Tady Stuart." "Ahoj Stuarte." Vřele doporučuji. Zprvu jsem se bál, že to bude další depresivní film plný zvratků a agresivity a asi právě proto jsem si oblíbil první film o drogově závislém plný lidskosti, porozumění a naděje. ()

suomifilm

Vynikajúci film, ktorý vás vtiahne do deja. Hardy je nekonvenčný, ale neskutočne dobrý herec a tu doslova exceloval. Benedict mu skvele sekundoval. Najsmutnejšie je, že je to natočené podľa skutočnej udalosti. Dokonca je použitá originálna fotka malého Stuarta. Ostáva otázkou, prečo toto nepúšťa STVčka v Eurokine. ()

marvelgirl1

Opravdu zajímavý a silný příběh o bezdomovci Stuartovy.Když se postupně odkrývaly další a další hrůzy z jeho života tak mi šel mráz po zádech.Jeho stav odpovídal všemu co se stalo a myslím že ostatní lidi by nezvládli ani polovinu co Stuart. Tenhle film hlavně táhne Tom Hardy který Stuarta zahrál bezkonkurenčně až jsem věřila že to nehraje ! Bravo Tom Hardy! Mám jen dva zápory tohohle filmu a to jsou: na konci bych dala něco více k jeho smrti.A nemuselo být natočeno tak televizně.Emocionální kazeta na konci to skvělé ukončila. Na TV film skvělý. ()

Bruce0659

Pribeh o Stuartovi opisuje širokej verejnosti ako a prečo sa stal tým, kým sa stal. Opis traumy z detsva bol pre mňa dojímavý... Po videní filmu sa na ľudí podobných stuartovi pozerám už inak. Nikdy som nerozmýšľal nad tým, prečo je z bezdomovca bezdomovec, z narkomana narkoman... Hardy predviedol úžasný výkon, preto 5*!!! ()

poppy75

benedict v ulohe alexandra mi cely cas pripadal ako niekto dalsi,kto chce osukat stuarta-to,ako sa na neho pozeral,usmieval,ihned k nemu primkol......tazko uverit,ze niekto,bez skutocneho zaujmu o bezdomovcov,si okamzite pusti domov narkomana a nasilnika,a travi s nim tolko casu...samotny stuartov zivot bol silny pribeh,tom hardy bol skvely ..avsak tie prepisknute sceny,ked vsetko vyzeralo ako nasilne stastne video....tak to nie....hodnotenim len davam body skutocnemu stuartovi... ()

Snezecka

Nebudu zapírat a drze se přiznám, že jsem zamilovaná do Toma Hardyho. A to, co předvedl v tomto filmu, mé nadšení z něj ještě posílilo. Čím psychopatičtější role, tím je lepší. Benedicta Cumberbatche zrovna moc nemusím, ale v tomto filmu si naprosto báječně sekundovali. Hardy jako alkoholu holdující bezdomovec, který je mnohdy stokrát pragmatičtější než lidé, kteří to o sobě tvrdí, agresivní magor s osobitým příběhem, díky němuž se postupně dozvíme, co ho zavedlo až na hranu. A Cumberbatch ze začátku zdrženlivý, odmítavý a postupně otevřenější a přátelštější, přesto však v mých očích naivní spisovatel, který se snaží odhalit Stuartovo nitro. V hlavě mi utkvěla fráze, která mi připomněla Nietzcheho citát o propasti: „Občas si myslím, že jsem ďáblovo dítě. Pustil jsem ďábla dovnitř. Teď ho nemůžu dostat ven. Snažil jsem se. Vypálit ho ven, vyřezat ho ven... Ani si nevšiml. A proč by měl. Nechce být bezdomovec..." Za mě jednoznačně pětihvězda. ()

d.p.1

Většinu filmu jsem musel trochu "překonat", protože to jak moc mi Stuart nesedl, to se mi moc nestává. Nechápal jsem, proč chce někdo dělat hrdinu z někoho, kdo žije tak příšerným stylem života. Proč někdo oslavuje, když se psychicky narušený, sobecký sociopat dostane od soudu na svobodu bez jakéhokoliv trestu za pokus o vraždu o souseda, kterého chtěl zabít víceméně bezdůvodně. Když jsem slyšel ty fanfáry, jak šťastně ta dvojice, vyběhla od soudu, tak to jsem nechápal. Proč proboha někdo oslavuje, když se něco takového stane? Takového exota bych mu dal za souseda, aby pochopil, že přesně tihle lidi do kriminálu patří a že z přesně takových lidí jde největší strach, když se nastřelí pervitinem, nebo heroinem. Tu "oslavu" jsem si spojil s tím, že druhý hlavní hrdina je tak trochu levicovej aktivista, kterýmu se nechce dělat a tak si vybral celkem dobře placenou, fyzicky nenáročnou práci s bezdomovcema a jednoho si pak vzal domů. Vzít si domů takhle nestabilního jedince, to chce taky jisté osobnostní nastavení a možná to bylo hlavně kvůli literární inspiraci, ale jeho věc. Moc lidí by to asi neudělalo a vůbec bych to nebral jako špatné, protože spíš beru jako egoismus, když si někdo vezme někoho takové domů kvůli tomu, aby ostatním ukázal "jak je dobrý", nebo aby "získal inspiraci". Závěr, skoro až úplný závěr to víceméně zachránil, že jsem přehoupl hodnocení alespoň nad 50%, ale celkově pro dnešní dobu, kdy už lidi nejsou tak naivní, jako před 10-15 lety, mi přijde hodnocení tady na CSFD dost nadhodnocené, což bude nejspíš tím, že zase tak moc hodnocení film nemá. ()

mp5991

Existují filmy dobré, špatné, filmy které jsou tak špatné až jsou dobré a dokonce existují filmy tak dobré, až jsou špatné. To je tenhle případ. Totiž pokud nebyl Tom Hardy většinu filmu fakt na drogách, je jeho herecký výkon až neuvěřitelně přesvědčivý, jenže...Kdo chce ve filmu přes hodinu sledovat zdrogovaného zoufalce? Mně lezl na nervy už po pár minutách a vážně bych asi byl šťastnější kdyby byl zahraný hůř. Také to, jakým způsobem děj ubíhá, je takové podivuhodné a fakt to není jen přeskakováním mezi minulostí a přítomností, působí to tak nějak zmateně asi jako hlavní postava samotná. Takže za mě sice kvalitní, přesto za shlédnutí nestojí. ()

marganka

Silný příběh natočený nepoutavým způsobem. Dost jsem se u tohoto filmu nudila a jenom proto,že měl tolik procent jsem se donutila dodívat do konce. Jediný co bych na tomto filmu vyzdvihla je dobrý herecký výkon Toma Hardyho. ()