Ľadová žatva

• Česko Ledová sklizeň (viac)

John Cusack a Billy Bob Thornton jsou v čele hvězdného obsazení této napínavé a nepředvídatelné komedie. Právník Charlie (Cusack) a jeho partner Vic (Thornton) okradou mocného gangstera a myslí si, že se jim povedl dokonalý zločin. Poté co prožijí noc plnou napětí a smrtících překvapení, zjišťují, že největší zkouškou, kterou budou muset podstoupit, je věřit si navzájem. Od režiséra Přeber si to a Na Hromnice o den více, je Ledová sklizeň plná fantastického humoru a náhlých zvratů, které vás nenechají vydechnout až do úplného konce! (oficiálny text distribútora)

Kingjiri

Jediný milý překvapení byla shoda náhod, kdy jsem až při projekci zjistil, že se děj odehrává o Vánocích, což se teď v předvánočnim čase fakt hodilo. Jinak jsem marně pátral, co chtěl Harold Ramis vlastně natočit. Gangsterku, černou komedii, thriller nebo neotřelej vánoční biják? Žádná poloha pořádně nezafunguje, jako celek naopak biják působí dost divně a v příběhu něni po fantastickym humoru nebo náhlejch zvratech slibovejch od distributora ani stopy. Jen spoustu kecání o ničem. A kvůli hodně skromný výpravě (téměř samej interiér) to působí spíš jak nějaká zfilmovaná divadelní inscenace nebo TV film než plnohodnotnej celovečerák. Tohle si budu pamatovat jenom jako "ten nudnej vánoční biják, kterej se z části odehrával ve stripbaru". A opět se ukazuje, že když neni pořádně co hrát, je hvězdný obsazení k ničemu. ()

P1tr

Harold Ramis měl nepochybně v hlavě něco ambiciózního, co se mu ale nepovedlo převést do filmové podoby. Z filmu přímo čiší touha stát se další pohodovou, drsnou a nahláškovanou zlodějšou příhodou, jenže i přes kratší stopáž nemá film žádný drive a jediné, co vás drží u obrazovky jsou herci, především John Cusack a vtipný Oliver Platt. Ice Harvest není dobrý, ani není špatná, sekl se přesně na půli cesty a od podobné konkurence ho dělí jen ti dobří herci. Film měl nepochybně být zamotanější, vtipnější, plný více zvratů. Ale ať se na výsledek koukám sebepečlivěji, nepřijde mi jako nic víc, než jen přímočará neproměněná ambice. ()

Faye

.. „Lidé říkají, že nejde spáchat perfektní zločin. Ale s tím já nesouhlasím.Když plánujete věci dost důkladně, když promyslíte každý detail, když máte nervy z ocele, když umíte být klidný, ať se děje co se děje, neměl by to být problém.“ Vánoce jsou prý svátky klidu a míru. Kdepak i na vánoce může být hodně veselo a rušno a to nejenom na kluzkých silnicích s všudypřítomnými strážci pořádku nebo na přepadové návštěvě u ex manželky, i s kámošem v značně podroušeném stavu není rozhodně nuda. Ale největší zážitek je vychutnat si ten pocit z dokonalé loupeže, vždyť vyfouknout mafii 2 milióny dolarů a nějaké ty drobné k tomu, to se nepoštěstí každý den. Tak už jenom najít parťáka, který schoval prachy a rychle vypadnout z města. Velmi krvavé a s naprosto odzbrojujícím brutálním humorem.. „Každý je na Vánoce hodný. -Ne Charlie, ne. Pouze blbci jsou na Vánoce hodní.“ ()

Wormboy

Celkom v pohode cierna akcna komedia. John Cusack a Billy Bob Thornton su standardne dobri.Dialogy su obcas vtipne obcas nie. Ak by som mal porovnat Ice Harvest, tak asi s Kiss Kiss Bang Bang, ktory vsak vyhrava uplne vo vsetkom.Tazko povedat preco sa Ramis nesnazil natocit viac komediu, ako to spociatku vyzeralo a zacal prehnane balancovat.Takto je Ice Harvest prijemnym priemernym filmom,ktory urcite nenudi,ale po kratkom case vyprsi z hlavy. ()

jojinecko

Uf...Sorry ale nepochopil som celkom čo to malo byť? To by bolo v pohode keby ten mix všetkého (a ničoho) stál za to. Ice Harvest si berie rôzne igrediencie,"buddy movie", komédie, krimi a pod.a snaží sa ich spojiť v jeden kompaktný celok. Výsledok- otravný sterilný nepodarok s otráveným Cusackom, ktorý podľa mňa miestami ani nevedel čo má chudák hrať. B.B. Thorton veľa priestoru nanešťastie nedostal a tak nevidím ani jeden pozitívny element...Existuje mnoho oveľa kvalitnejších filmov v "danej kategórii" a zaoberať sa týmto nepodarkom je vlastne zbytočné. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Illinois. Trvalo od 5. apríla do 12. júna 2004. (MikaelSVK)
  • Rola Renaty bola ponúknutá aj talianskej herečke Monice Bellucci. Kvôli tehotenstvu však túto rolu odmietla. (MikaelSVK)