Československý filmový týždenník

• Československo Československý filmový týdeník

Aktuální záznamy událostí pro Československý filmový týdeník před padesáti lety jsou dnes již historickým dokumentem. (oficiálny text distribútora)

IvonaK

Vůbec není špatné vidět, jak se v té době tenkrát žilo. Aji související pořad Hledání ztraceného času není vůbec špatný. ()

xxlch

Byl to krásný absurdistán.Nejlepší na tom bylo že těm kecům a nadšeným komentářům lidé skoro věřili.Bohužel je to kus naší historie a byla by škoda na tohle zapomenout.Hlavně ji nezvopakovat!!! Fakt je, že se nad tím vším (člověk znalý) velice útrpně usmívá a má vskutku proč. ()

knihovna odpad!

Tímhle mě ty zasraný zkurvený bolševici otravovali před každým filmem v kině. Nestačilo, že mě otravovali ve škole, v práci oni se museli nasrat i do kina. Aby jim srp do prdele natloukli kladivem. ()

walkingdead

Samy o sobě ty Týdeníky jsou sračky, mnohdy až zrůdné (hlavně z 50. let), ale oceňuju to, že se ČT jejich opakováním po 50 letech snaží ukázat československou historii z tehdejšího pohledu. A snad to působí na lidi jako dostatečně odstrašující příklad... ()

route60

Pořad jenž se dá hodnotit od Odpadu až po pět hvězd záleží co zrovna tam ukazovali politická propaganda je katastrofa ale né všechno stojí za zapomnění. ()

sam_lowry

Tady se dát jen ***** nebo odpad!...pro mě je tohle skvělá, zábavná čtvrthodinka...je pravda, že pro lidi, kteří jsou zatíženi minulostí mnohem více než já, je tento týdenník rozporuplnější a obtížněji v 21.století stravitelný ()

Olivier

Kultovní záležitost. Kouzelně nadšený hlas uvědomělého komentátora vás informuje o tom, že závazky byly překročeny o 137 procent, kombajnisté sklidili o 300 tun obilí více než loni, soudružka Kropáčková nadojí pomocí nové sovětské metódy 6,4 litru mléka a hrdinný korejský lid nadále vzdoruje válečným štváčům z Vašingtónu. A já u toho vždycky umírám smíchy. ()

AcHeRoN

Pre mna uzasne. Dnesny pohlad na svet je uplne odlisny, som rad ze aspon takto si mozme priblizit, popripade zaspominat na tu kontroverznu dobu. ()

e-pilot

Jde o cenný dokument doby a přesně tak se na týdeníky musíme dívat. Poválečné nadšení vystřídalo nadšení budovatelské, ale i strach z čistek. Pod tím vším politickým balastem se skrývá skutečný život. A o tom to je... Hesla o budování socialismu zaznívají pod snímky obchodů, jejichž vitríny sice zdobí obří portréty politiků s hesly k výročí revoluce, ale jejichž regály jsou prázdné. Ironie? Ne, skutečnost! V tom jsme žili. ()

r.carlos

Otázka zní: co hodnodit? Ten špatně natočený propagandistických pořad z 50. let? Potom bych musel dát odpad. Hodnotím však jako pořad dnešní ČT, který je vynikající pro studium poměrů tehdejší doby. Samozřejmě se na to musí člověk dívat s nadhledem. ()