Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

• Slovensko Sin City 2 (viac)

Je ďalšia dusná noc. Bezvetrie a horúčava. Dwight (Josh Brolin) premýšľa o tom, koľkokrát to už v živote zbabral a čo by dal za to, keby dostal šancu začať znovu a s čistým štítom. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Greenová) a požiada ho, aby ju ochránil pred násilníckym manželom. Dwight však netuší, že Ava má úplne iné úmysly... Marv (Mickey Rourke) sa prebudí na diaľnici, obklopený niekoľkými mŕtvymi telami a ani za nič si nemôže spomenúť, kde sa tam vzal. Sebavedomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce v hre poraziť najväčšieho zloducha v meste, senátora Roarka (Powers Boothe). No zahráva sa s nebezpečným mužom a udalosti sa vymknú spod kontroly. Striptérka Nancy (Jessica Albaová) sa len ťažko vyrovnáva so smrťou Johna Hartigana (Bruce Willis)  a rozhodne sa ho pomstiť za každú cenu. (TV JOJ)

veverysiak

Stále je to vysoko nadpriemerná komiksovka, na ktorú sa ani náhodou nechytajú nijaké avendžre, pantery a podobné sprostosti, ktoré ovládli svet kina, bohužiaľ, na Jednotku nedosiahla preto, lebo bola druhá, inak je spracovanie úžasné, pre zachovanie úrovne kultu musí stačiť, verím, že chlapi nepodľahnú mamonu a nebudú pokúšať Šťastenu s pokračovaniami, takže 80%. ()

Kral.Prdlin

Druhý díl rozhodně nezklamal a zabavil, jen tomu něco prostě chybělo. Přišlo mi, že to nemělo to kouzlo jako jednička. Možná je to tím, že tam skoro není Bruce Willis, možná tím, že se na tom nepodílel Tarantino, ovšem to určitě není na 66%. Jednička je samozřejmě lepší a má i spoustu scén, které nějakou dobu nezapomenete a budete na ně vzpomínat, ale dvojka rozhodně kvalitní je. Rozhodně nejlepší postava pro mě bude pokermaster Joseph Gordon-Levitt, ten tu roli zandal jako největší frajer. Skvělé role se ujal i Josh Brolin, i Eva Green byla skvělá (mrk, mrk) ale Příběh už narozdíl od prvního dílu chvílema pokulhával, ať už u konce, tak i chvílema v příběhu. Rozhodně ovšem Sin City 2 stojí za vaši pozornost a já nelituji toho, že jsem si ho pustil. 7,5/10 ()

PTuranyi

Pokračovanie Sin City opäť využíva vynikajúcu čierno-bielo-červenú grafiku, ku ktorej sem tam pridá aj nejakú inú farbičku a komiksové rozprávanie. Príbehy sú tentokrát dva. Vzťah Dwighta a Avy, ktorá všetkými manipuluje a zneužíva ich na svoje ciele. Johnnyho hra so senátorom Roarkom. Marv či Gail s partiou sú len vypomáhačmi v týchto príbehoch. Produkcia je kvalitná, takže si divák užije zmes drsnej akcie s komiksovou nadsádzkou, sexu a čierneho humoru s temnou atmosférou. Sem tam už v dialógoch cítiť klišé, ale napriek tomu ešte stále o ide solídnu záležitosť. 70% ()

Mraxis

Graficky je film na úrovni, ta animace je vyloženě krásná. Eva Zelená a její vnady ohromí na chvilku nejednoho chlapa. Jessica Alba jako v minulém díle se svůdně kroutí u tyče. Mickey Rourke se svým drsným vzhledem nakopává zadky a sem tam pronese nějakou zábavnou poznámku. Ale to je bohužel všechno co se filmu dá připsat k dobru. Ostatní postavy vyplňují tak akorát čas mezi svůdnou podívanou a Mickeyho akční rozkopávačkou. Místy nuda, místy zábava, konec nepřekvapí. Ale musím říct, že i přes tohle všechno jsem se v kině bavil a uteklo mi to docela dobře. 65% s odřenejma ušima. ()

Hedja

Vizuálně opět perfektní, stylový. Eva Green je archetypální, ale zároveň taky dost komická femme fatale. První polovina fajn, tempo vyhovuje, jen pak člověk čeká, kam se děj vyvine dál a ono nic a konec. Někde mezi třemi až čtyřmi ****, hlavně pro výtvarné provedení. ()

zoze

Poté co jsem si přečetl komentáře k filmu, rozhodoval jsem se, jestli do kina jíti či nejíti. Nakonec jsem rád, že jsem šel, pač bych si velice vyčítal, že jsem si nechal propásnout tuhle stylovou podívanou mezi prsty. Co se týče grafického provedení, není co vytknout. Jednotlivé detaily tvoří celek super-drsného města a ty „buchty“ tam také krásně zapadají. Celý film, i když podle mého dosti krátký jsem byl uvelebeně zařezaný do křesla a hltal jsem jednu scénu za druhou. Mickey Rourke je naprosto skvělý a pokerová partička tatíčka se synáček nemá chybu… Jasnejch 5 hvězd, dlouho jsem se tak nebavil… ()

Hutss

U hodnocení tohoto filmu jsem musel zapomenout jakého jsem pohlaví protože to co Eva Green předvádí by se dalo nazvat prostě velkolepé...Boobs everywhere...Co se týče příběhů jak známe z jedničky na začátku nás čeká opět menší na uvítání, který není vůbec špatný, ano chybí tam pár pasáží, ale dá se to vytknout a celkově nijak nezklame a tak to pokračuje i s Avou a Dwightem...Musím tedy říct že mi příjde že nový herec na Dwighta vůbec nesedí a když se tam objeví s novou tváří je to samý herec jen s parukou a líčidly a jak jsem již řekl Ava je tam prostě dokonalá a její prsa jsou prostě všude, což není vůbec na škodu, další příběh není také vůbec zlý horší to už je s dalo by se říct ,,finálním" s Nancy, jelikož nevychází z žádné předlohy je slabší a prakticky od něj nedostanete to co by jste chtěli také se tam objeví velká příběhová nesrovnalost, takže doufejme že to director's cut zpraví, uvidíme ;) Za mě 4/5 a to jsem se rozhodoval mezi 4-5 kvůli samozřejmě Eva Green :) ...................................................................................................................................................By Hutss ()

Monditrade

Akce, prsa, useknuté hlavy, prsa, useknutá ruka, prsa... a pořád dokola..super postavy, jen ten Bruce Willis je tam na dvě věci :-) jinak je to skvělé pokračování jedničky! ()

ANATHREIUS

Některé scény jsem buď nepochopil, nebo mi přišli zbytečné, ale dobře, ale v tomto mě to až tak nepálí. Eva Green si asi spletla žánr a ukazuje nonstop vše co může, aspoň bylo méně práce s kostýmy a prakticky i s líčením, stejná vizáž a jako ve 300. Levittovi hrozně fandím a děkuji za další jeho obsazení, byť jeho příběh mohl skončit nějakou lepší pointou. Bruce je tam asi jen proto, že zrovna neměl co dělat. Brolin mi přišel o dost lepší než Owen, možná protože ho nemám rád. Rourke je taková klasika. Takže ve výsledku dobré přenesení komiksu na filmové plátno, akorát mohlo přijít o pár let dříve. Ale i tak děkujeme. ()

JohnTm

Musím se přiznat, že mám z filmu smíšené pocity. Na jednu stranu jsou zde dobře podané herecké výkony, ale na druhou stranu mám problém se současnou vizuální formou filmu. První Sin City bylo skvěle zkomponované a poměr obsah/forma geniální. Tady už se mi forma tolik nelíbí. Moc barev kazí celkový prožitek a ve výsledku je film moc přebuzený. Filmu zřejmě nejvíc ubližuje jeho dlouhá pauza mezi prvním dílem a následná idealizace prvního dílu. 65% ()

006.Trevelyan

Marv (jediná koukatelelná postava) celý tento pokus o Sin City 2 zhodnotil sám během snímku slovy "Tohle se nemělo stát ". A já se pod to mohu snad jen podepsat. ()

Neverseethat

Temný vizuál, temné príbehy a ešte temnejšie pointy. Sin city a dame to kill for - ponúka silno motivované brutálne činy, do ktorých sa však kvôli viacerým dejovým liniam len ťažko vcítite a tým pádom strácate nejaký ten súcit s postavami. Ja som to bral ako viacero minifilmov (kvalitatívne sa výrazne líšili) a to, že v podstate jedna postava a jeden bar spájal tieto príbehy u mňa nejak nefungovalo. Eva Green - wow! Jessica veľmi pekné tanečky. O pár dní si už na to ani nespomeniem. ()

Alleachim

Postavy jsou vyobrazeny velmi povrchne, herci predvadeji, ze vlastne ani hrat neumeji. Hodne casto jsem se behem filmu od plic zasmala absurdnosti dialogu. Eva Green se snazi zachranovat svuj chaby herecky vykon svymi krivkami, ktere jsou stejne dokonale jako vzdy. Ale ve chvili, kdy promluvi ji neverim (az na jedinou minutu monologu) ani slovo. Alba nezklamala, jeji "vykon" byl ocekavan. A tak muzu pokracovat a zastavit se jen u Marva a Roarka, kteri drzeli mou pozornost az do konce. Overall, snad to nevydela tolik, aby se tvurci rozhodli zprznit jeste treti dil! ()

SnOuWeX

Co napsat o druhém Sin City?? To je pro mě docela oříšek. Hlavní povídka s Evou Green byla dobrá, ale tím asi musím skončit. Ostatní povídky nebyly vysloveně špatné, ale takové nic neříkající a pomstu Nancy nezachránil ani vždy skvělí Marv. Nechci říct, že to bylo špatné, ale já nějak nevím, na mě to nefungovalo. Tohle se prvnímu filmu vyrovnat prostě nemůže, nejsem zklamaný, ale já jsem od Sin City čekal víc,kdyby byl možná lepší scénář (za 8 let by mohl být lepší materiál), byl bych asi potěšen, protože nebýt Dámy pro kterou se zabíjí, tak by mě návštěva kina mrzela. Každopádně mě to i tak bavilo a vizuální provedení, ač to nebylo nic nového se taky povedlo, takže ve výsledku se to dá. ()

Methew

Začiatok ma dosť prekvapil, ale aj pobavil, na ňom som sa nasmial snáď najviac z celého filmu, toľká tragikomédia a bizarnosť. Pomaly ako film plynul, začínal vytvárať dokonalý súlad s prvou časťou Sin City: Mesto hriechu. Najprv zapadalo, to čo bolo pred tým,medzitým a potom. Aj keď musím uznať, že návšteva Nancy Hartiganom v klube, keď mala prefarbené vlasy, zatiaľ čo starý Hartigan ju videl s inou farbou vlasov, podľa prvého dielu bola táto časť trochu nesúladná aj v tom, že tam Hartigan bol už keď chcela zabiť senátora. Alebo to mala byť nejaká vynechaná medzičasť? Pochybujem, predsa podľa prvého dielu, ju Hartigan zobral hneď pri prvej návšteve baru, pobil sa so Senátorovým žltým synom, zabil ho, zachránil Nancy a zabil seba. Lepší scenár by nezaškodil, alebo azda autor zabudol čo písal ešte v prvom?! Každopádne fajn umelecké spracovanie, akcia a adrenalín. Potešilo, pobavilo. ()

Kanty

Slabšie 4* Spracovanie zaujímavé. Herecké obsadenie celkom fajn. Scenár mizerný. Film určený pre mužskú časť publika Josh Brolin a Mickey Rourke mi úlohe sedeil. Eva Green ani Bruce Willis nič moc Jessica Alba krásna ako vždy . Dá sa vidieť, ale nijak neoslní 70 % ()

NeverEver

Davkrat do teze reky nevstoupis:-(. Asi bych svoje pocity chrakterizovala takto: "No, no, jako dobry, ALE ..." Urcite forma prekonala obsah, coz mi u jednicky prislo mhome vice vyvazene. Vsechny tri pribehy mi prisly jako nastavovana kase. Nemluve o jejich vypraveni, ktere mi tentokrat take prislo vice zmatene nez u jednicky.Ocekavani bylo proste matkou zklamani a o tomhle filmu to plati dvojnasob. Zadny "wow" efekt se tentokrate nedostavil, snad jen nad krasou Evy Green a vytrhnutym okem:-) Pribeh Jess me dostal az poslednim tancem v bilem s trasnema (mohla by jiste konkurovat Miley), jinak to byla docela nuda. A konec? No, radeji nemluvit a honem si jit pustit starou dobou jednicku.Celkove davam 3*** (protoze ve srovnani s jednickou sice neobstoji, ale v porovnani s tema sr*ckama co jsou momentalne v kinech je to porad dobra zabava) ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Robert Rodriguez sice občas vypustí ze řetězu Macheteho a loni natočil dlouho odkládanou dvojku Sin City, jinak se ale s oblibou věnuje hlavně dětským filmům. Spy Kids to dotáhli ke čtyřem dílům a… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona