Will (Jude Law) a jeho kamarád Sandy (Martin Freeman) jsou spolumajiteli vzkvétající londýnské firmy, která se zabývá zahradní architekturou. Nedávno své moderní studio přestěhovali na Kings Cross – do centra nejambicióznějšího regeneračního projektu v Evropě – kde však jejich kanceláře vzbuzují zvýšený zájem místních zlodějských gangů. Will se v rozhořčení z dalšího vloupání rozeběhne za jedním z mladých členů gangu, Mirem (Rafi Gavron), a pronásleduje jej až do bytu, kde mladý zloděj žije se svou matkou, bosenskou emigrantkou Amirou (Juliette Binoche). Will se s Amirou spřátelí, aby s její pomocí mohl pokračovat ve vyšetřování loupeže, avšak jejich přátelství nabere nečekaný spád. Amira brzy zjistí, že Miro vykradl Willovu kancelář a začne spekulovat o tom, s jakým úmyslem s ní sympatický architekt navázal vztah. Když jej pak z obav o osud svého syna začne vydírat, je Will, jehož život se noří do stále vážnější krize, donucen poznat divočejší stránky města i sebe samého. (oficiálny text distribútora)

nula87

Jednoduchý, ale dokonale propracovaný, civilní příběh s uvěřitelnými postavami. Minghella se na tomto hřišti cítí silný v kramflecích, a tímto filmem to jen potvrzuje. 80% ()

subic

Nechápal jsem, proč film s takovým obsazením dávají takhle pozdě večer na ČT2. A už to asi vím, obsazení není všechno. Příběh by se dal shrnout asi do 20 minut a to zbylé je prostě jenom vata. ()

Miloško

Komorná dráma, s dobrými hercami. Je tu vidno anglickú atmosféru,kde nie sú za každú cenu šokujúce scény,zvraty. Veľmi sa mi tu páčila J.Binoche v roli bosniackej prisťahovalkyne. ()

Plague.

Tentokárte opravdu nezvládnutý scénář, takže i když všechny ostatní filmy od režiséra Minghelly dostaly 4*, tento sahá pouze na dvě. A to používání stále stejných herců mi připadá trapné. ()

Kytarka

Vcelku slušně vykoumaná myšlenka na film, na který se nakonec sice díky pohlednému obsazení hezky kouká, ale od kterého jsem očekávala, že životy postav propojí o něco víc. Nebo že to prostě bude mít trochu větší koule. Příběh mi přišel docela plytký, postavy si navzájem šeptem plkají metafory, chovají se občas celkem nesmyslně a mezitím si hrají na upřímnost. Prostě a jednoduše, nic světoborného, co by mě zabořilo do židle, to nebylo, a na konci jsem měla chuť položit hlavu do dlaní. Ale jen tak mimochodem, Vera Farmiga je v roli ruské štětky naprosto fascinující ;) ()

david666

Myslím, že by filmu prospělo, kdyby byl asi tak o půl hodiny kratší. Např. dějová linie z prostitutkou byla podle mě zbytečná. Film měl chvílemi dost "uspávající" atmosféru. Taky jsem moc nepochopil co přesně Jude Law hledal ve vztahu s Juilette. Najde se tady ale na druhou stranu pár zajímavých zvratů (např. scéna s kompromitujícími fotkami). Dále mě někdy dialogy připadaly jak z nějakého psychologicky-filozofického románu - myslím, že reálně tak lidi mezi sebou nemluví. ()

Koky666

Lahodně servírovaný příběh ze života u kterého jsem ani jednou neměl čas koukat na hodinky. Ohromující je autenticita s jakou Minghella vykresluje charatery a pocity jednotlivých postav i vztahy mezi nimi. ()

Kozlowski8

Ne nezajímavý, ale ani ničím vyjímečný film, který je romancí s přesahem do společenského dramatu. Juda Lawa i Juliette Binoche mám vcelku rád, ale tady jsem mezi nimi necítil tu správnou chemii a ani samostatně mne ani jeden z nich úplně herecky nepřesvědčil. 65%. ()

Saxos

Podprůměrná multižánrovka tytu televizní telenovely, v které vás dokáže nudit nejenom děj, ale i hudba. Závěr: nedoporučuji. ()

PTuranyi

Dramatický príbeh rozpadajúceho sa vzťahu, ktorý je prepletený s príbehom utečeneckého chlapca a jeho matky. Dobré herecké výkony, spletitý dej a vzťahy hoci motivácia hlavného hrdinu mi uniká. Na jednej strane jeho vzťah so ženou ktorou žije je stabilný hoci komplikovaný. Hľadá únik ale odmietne prostitútku, ktorá sa mu ponúka Na druhej strane prepadne príliš rýchlo matke chlapca ktorý mu vykráda firmu, ktorá by mala byť svojím spôsobom obyčajná. ()

ostre_pero

tak toto je film, ktorý si rád pozriem znovu. ako vždy vynikajúci Jude Law, ktorému na úrovni sekunduje Juliette Binoche. Bohužiaľ, Martin Freeman je len do počtu. ()

Stealth2

Dávám rozhodně plné hodnocení,tyhle filmy s kvalitním vykreslením obyčejných lidských osudů mám rád. Juliette Binoche je v roli imigrantky je opravdu č.1 tohoto filmu, ale i manželský pár J.Law+R.W.Penn je precizní. Dost mě pobavila V.Farmiga v roli "holky bez zábran".....opravdu lidský film. ()

shinlove

Film, opřený o výkony Law a Binoche ve skvělém příběhu, kterému se nedá téměř nic vytknout...Ale na víc, jak 3* to prostě není. ()

Vlkopec

Aby bylo psychologické drama opravdu přesvědčivé, musí být přesné v detailu a nesmí v něm být příliš klišé. Tohle bohužel tenhle film nenaplnil. Zápletka je zajímavá a Jude Law nehraje špatně, ale výsledkem je film, který jen "není špatný". ()

grandir

První třetina slibná a to je bohužel tak všechno. Vztah Willa s Amirou mě vůbec nepřesvědčil, žádná chemie ani jiskření. Mám obecně problém s dětským a téměř neustále jako by nešťastným výrazem Juliette Binoche, tak možná proto. Ještě tak normálně se choval Williho parťák, i když, zamilovanej do černošský uklízečky ... no nic, prostě víc jak dvě hvězdy nemůžu dát a ty jsou za Robin Wright, Juda a londýnské reálie. ()