Will (Jude Law) a jeho kamarád Sandy (Martin Freeman) jsou spolumajiteli vzkvétající londýnské firmy, která se zabývá zahradní architekturou. Nedávno své moderní studio přestěhovali na Kings Cross – do centra nejambicióznějšího regeneračního projektu v Evropě – kde však jejich kanceláře vzbuzují zvýšený zájem místních zlodějských gangů. Will se v rozhořčení z dalšího vloupání rozeběhne za jedním z mladých členů gangu, Mirem (Rafi Gavron), a pronásleduje jej až do bytu, kde mladý zloděj žije se svou matkou, bosenskou emigrantkou Amirou (Juliette Binoche). Will se s Amirou spřátelí, aby s její pomocí mohl pokračovat ve vyšetřování loupeže, avšak jejich přátelství nabere nečekaný spád. Amira brzy zjistí, že Miro vykradl Willovu kancelář a začne spekulovat o tom, s jakým úmyslem s ní sympatický architekt navázal vztah. Když jej pak z obav o osud svého syna začne vydírat, je Will, jehož život se noří do stále vážnější krize, donucen poznat divočejší stránky města i sebe samého. (oficiálny text distribútora)

VasaX

Už dlouho jsem neviděl dobrý a chytlavý film o lidských vztazích, osudech, dramatech celkem všedního života, vnitřních pochodech. Minghella dokázal vymáčknout z minima maximum, a to i za pomoci skvěle sedícího a výtečně hrajícího Law-a. Bez těchhle dvou bych šel s hodnocením podstatně dolů, protože jinak film nemá napříkrat oproti pár dílům telenovely co nabídnout. Obzvlášť pokud je natažený na dvě hodiny filmového pásu... ()

dANo

Minghella vie natočiť zaujímavé filmy, ale nikdy sa mu (u mňa) ešte nepodarilo dotiahnuť ich do dokonalosti... Ani v tomto prípade to nebolo inak. Príbeh košatého trojuholníka vzťahov, ktorý spája, resp. komplikuje vyšetrovanie vlámaní do štúdia, je spočiatku celkom fajn. Takisto zaujme aj rysujúci sa vzťah medzi Willom a Amirou, ale čím viac sa blíži finále, tým menej vzrušenia divák prežíva... Jednoducho by som to nazval nejakým dobre rozbehnutým vlakom, ktorý postupne uberá na rýchlosti a keď už sa blíži stanica, tak zrazu nepochopene zastane a nepohne sa ďalej. Čo je trochu škoda, lebo rozbehnuté to bolo fakt dobre. ;o) ()

zigíš

minghellova klasická natahovaná nuda, ambiciozna to bez debaty ale furt nuda, nahatá binoš - nuda, oblečená wright penn - nuda ..ale vera farmiga má pekné kozy, to je všetko čo som si z filmu odniesol a dost pochybujem, že zrovna to bol minghellov zámer ()

Kurikmoon

Do štyroch hviezdičiek mi tam niečo chýbalo. Mal som pocit, že v niektoré momenty vo filme byť nemuseli. Ale herci hrali fajn a nebolo to vôbec priamočiare. Ktovie, možno na druhýkrát to 4ka bude... ()

milancecil

Velmi citlivé, sociálně laděné psychologické drama ze současného kosmopolitního Londýna, příběh poměrně složitě vystavěný na ústřední dějové zápletce, na střetu mezi úspěšným podnikatelem, zahradním architektem Willem a patnáctiletým výrostkem, bosenským emigrantem Mirem, ten se pravidelné docházce do školy vyhýbá a místo vzdělávání si přivydělává vloupáními a krádežemi pro místní bosenský gang, Will je zpočátku jen Mirova další oběť a když se vloupání troufale opakuje, rozhodne se Will dalším čelit sám, od tohoto momentu se začítá odvíjet sled událostí, které Willa přivedou do prostředí, ve kterém Miro žije se svou matkou Amirou, s ženou, která svého syna bezmezně miluje a snaží se s velkým úsilím pro oba zajisti v obtížných podmínkách cizího prostředí co nejuspokojivější existenci, postupně se s ní přes řadu záměrných setkání sblíží, ale syn se matce přizná, že Will je právě ten muž, kterého on opakovaně vyloupil, že ho podezřívá policie a hrozí mu zatčení, zděšená matka začne podnikat zoufalé kroky, jen, jen, aby syna zachránila a mohli se tak společně vrátit do své rodné domoviny, tam kam skutečně oba srdcem i myšlenkami patří, do Sarajeva, opravdu velmi poutavě ztvárněný příběh s nádherným, i když jen těžko uvěřitelným romantickým závěrem, kdy vše dostává jakýsi smířlivý řád a osvobozující novou, čerstvou harmonii. ()

Looser

V druhé polovině film a celý příběh ztrací na realitě, takže bude lehce zapomenut. Skoda tentokrat to Minghellovi moc nevyšlo. ()

ZkuKol

Skvělý herecký výkon Juliette Binoche, atmosférická hudba a nápaditá kamera jsou silnými kartami, které ovšem shazuje scénář. Nevím jestli se jedná o adaptaci divadelní hry, či to byl jen původní záměr (a nebo jsem vedle úplně), ale polovina scén působí jako z divadla rutinně vytažené, pro děj či ústřední myšlenku zbytečné, někdy rušící a někdy nudící. ()

nightevan

Takový nadějný film (Jude Law) a on zase skončí dobře! Nemám rád happy-endy, celý film pokazí. Jsou filmy, které končí "a žili spolu šťastně až do smrti" a líbí se mi to, protože mě celej ten příběh dojme a chytne u srdce. To se ale v tomto případě neodehrálo, a tak Jude Law a skvělá Juliette Binoche "vyhráli" pouze 3*. Nápad dobrý, herci výborní, ale... ALE. ()

Ralna

Do těchto dveří jsem vstoupila "jen" kvůli hereckému obsazení. Juliette Binoche jsem si za poslední dobu hodně oblíbila (o Judovi nemluvě) a v tomto snímku opět potvrdila, jak dobrá je herečka. Zpočátku jednoduchá zápletka se pomalu rozrostla a donutila diváka přemýšlet, jak by se sám zachoval. Poznámka pod čarou: Robin Wright bych ten švédský původ uvěřila i mimo kameru. ()

wikus

Anthony Minghella bol naozaj výborný režisér a do jeho zbierky ,,the best´´určite patrí aj tento film. Veľmi prepracované, nenudiace, výborné postavy(a ich opis), vnímate pocity a myšlienky hercov, ale aj pochopenie pre možno nezmyselné konanie. ()

SkyLukey

Kdyby v tomto filmu nehrála Vera Farmiga, zřejmě by mi tento film zůstal skryt do teď a možná by to tak bylo lepší. Těšil jsem se na Veru, abych zjistil, že jí dosadily jako děvku. ()

honzii

Líbí se mi, o čem ten film je. Je o složitosti vyznat se sám v sobě. O lidské přirozenosti. Na poněkud zvláštním příběhu Minghella vše umně ukazuje a své postavy nám představuje právě skrz jejich přirozenost a lidskost. Autenticita dialogů a reakcí některých postav mě až zarážela. Chemie mezi postavami/herci fungovala skvěle a já vím, že na trio Law, Binoche a Wright jen tak nezapomenu. ()

Jaccobos

Film, kde je Jude Law divný, Julitte Binoche klasická a konec dobrý. Jsem rád, že jsem zase někdy mohl vidět příběh, kde se život ukazuje, jak by měl být. Zlo, které je pácháno a kterému se člověk nevyhne napravené dobrem tak dokonale, že je vše lepší, než předtím. Oba Dr. Watsonové jsou skvělí ! :) ()

joshula

Film začíná v době první větší krize svobodneho paru. Do nehoz vstoupi diky nahode treti zena. Will v podání J. Lawa podlehne, aby pak zjistil, že z problému se nedá jen utéct. ()

Tery16

Líbí se mi Minghellův lehký styl vyprávění - malé pramínky, které se pomalu stékají, až vytvoří řeku plnou zákrutů, klidných i divočejších míst ... Možná vím, proč mluvím v metaforách ... ()

cab

Provokativne rozehrata hra, kde Will je jednim z vlastniku firmy, ktera se stanem tercem zlodejskeho gangu. Will se cirou nahodou stane svedkem jedne loupacky a v afektu nasleduje jednoho mladika az domu. Tam se seznami s Amirou a o milostnou vlozku je postarano a dej se pekne zamotava, ale pote nasleduje par nepochopitelnych scenaristickych kotrmelci a kiksu, vse je ladeno do pesimistickeho havu, ktery by nevadil, ale z ukoncenim celeho pribehu si musel hrat nejaky mene dospely a inteligentni jedinec. Skoda, ze cele vyzneni se vytraci nikam. Herci mi bohuzel take moc nesedli. 55% ()

kollis

Drama o mezilidských vztazích, unylá klavírní hudba a Juliette Binoche jako uprchlice z Bosny. Vražedná trojkombinace dobrá možná tak na zahnání špatného spaní. ()