Dva páry Rebecca a Tom a Elain a Tobey žijí v New Yorku. Je však těžké vnímat krásu města s opravdovým potěšením a dávkou romantiky, když jejich vztahy směřují k jednoznačnému krachu. Rebecca a Tom jsou šťastný manželský pár. Tom by bol však šťastnější, kdyby s ním Rebecca spávala častěji a ona by zase byla raději, kdyby ji nechal na pokoji. Tom právě odešel z dobře placeného místa. Je doma, zaobírá se častějším sexem a rád by už konečně zjistil, co od života vlastně chce. Rebecca je na druhé straně velmi úspěšná herečka a momentálně se plně soustředí na premiéru své nové hry. Vůbec nemá náladu ani čas věnovat se Tomově sebepoznávání. Rebečin bratr Tobey už 10 let chodí s Elaine. Ona by se rada usadila, vdala a měla děti, ale pro Tobeyho by to byl malý krok ke smrti.

V obou vztazích to začne ještě víc skřípat po to, co se Tobey nečekaně zabouchne do staré přítelkyně, krásné Faith a Toma začne nahánět sexy mamina spolužáka jeho syna. Elaine se snaží dopsat pohádkovou knihu a začne mít Tobeyho nerozhodnosti plné zuby. Dá mu kopačky. Tobey pomalu zjišťuje, že krásna Faith, není přesně to,co by chtěl, a že mu jaksi připomíná to, co mu tak velmi nevyhovuje. Toto poznání potřeboval na to, aby mu došlo, že chce Elaine spát. Život bez partnera nejde dobře ani jednomu z nich. Mezitím, když Rebecca nečekaně zjistí, že Tom má románek s Pamelou, tak ho vykopne. Tom a Tobey mají, co chtěli. Každý žije sám a může si dělat, co chce, hádat se kdykoliv a zjišťovat, která je ta pravá. Ale přichází nečekaný zvrat. Oba dva zjišťují, že to, co doopravdy chtějí nechali odejít, a že tak to zůstat nemůže. Začnou plánovat, přičemž vědí, že musí udělat něco drastického. Nyní nelze váhat. .. Je nutné připravit dokonalý plánjde o vše. (oficiálny text distribútora)

AbelXavier

Kouzelny New York ve vsech rocnich obdobi, stejne jako vztahy dvou paru. Ackoliv jsou podobne pribehy proprane na 60° uz tolikrat ze Mickey Mause temer vybledl, je Trust the Man prijemne koukatelny snimek stejne jako vykon Foxe Muldera. Skoda jen toho Krokodylo-Dundovskeho zaveru. ()

sigf07

Film nám údajně umožňují uniknout realitě všedního dne. Pokud bych vycházel výhradně z tohoto přesvědčení, bylo by Nevěřte mužům propadákem na celé čáře. Ústřední čtveřice hrdinů řeší své všední manželské krize naprosto všedními způsoby jen proto, aby si v závěru dokázali, že se vlastně hrozně milují. Jak jinak. Postavy jsou navíc bez vyjímky podány tak neskutečně rutinním a znuděným způsobem, jako by byly vystřiženy z deváté epizody třetí série Rodinných pout. Jejich potíže mi byly naprosto fuk a za to, že jsem film vůbec dokoukal si můžu směle nárokovat bobříka vytrvalosti. Nevěřte mužům nijak nezachránilo ani neustálé stáčení všech konverzací k sexuálním tématům, naopak mě tahle podbízivost ještě více naštvala. ()

lather

No upřímně, začátek filmu, jmenovitě scéna se synem na záchodě, mi přišla hodně trapná a bála jsem se, že v tomto duchu bude probíhat celý film. Naštěstí, časté trapné pasáže dokázaly vystřídat i ty lepší a o něco vtipnější. Myslím si, že vzhledem ke složení herců byla má očekávání vyšší, ale přesto tento film dle mého názoru splňoval vše co má každá oddechová romantická americká komedie mít – trapně vtipné scénky, zamotaný láskyplný příběh, šťastný happy end. ()

me3x®

Sympatickí herci a pár veľmi vtipných komentárov zdvíha tento film z priemeru o hviezdičku hore. V každom prípade chápem ale niektorých ľudí, ktorí pre ten istý dôvod hviezdičku uberajú. ()

Demoiselle

Film měl větší ambice, ale bohužel je nezvládl. Duchovny nic nezachránil a celkově se jedná o podprůměrný snímek o určité generaci v New Yorku. A ten konec - pro Boha, ještě tam zapomněli dát štěňátko s červenou mašlí .... ()

LucMosss

To byla tolik sentimentální podívaná! Ovšem, mně se nadmíru líbila. Vše začíná velice obyčejně a v notných chvílích zdá se, že hlavním tématem filmu je pouze sex, sex, sex a pohlavní styk, avšak takovým oddechovým komediím s malinkatým podtextem drama to ráda odpustím. ()

saillor

Mě to prostě nebavilo, jakobych už všechno, co ten film nabízí, viděla někdy dřív v něčem jiným. V první polovině se mi podařilo dvakrát usnout, ke konci se začalo něco dít a já vydržela bdít :-) Ale celkový dojem mizerný. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci a jejich problémy mě nezajímaly. Do roka si nevzpomenu o čem ten film byl...takový nepovedený Woody Allen bez jeho talentu a neodolatelného smyslu pro vtip. ()

kikin01

Tom (David Duchovny) to zahrál perfektně. U jeho vtipných hlášek jsem se zasmál a určitě to není zase tak nudný, tedy mimo některé pasáže, ale ty se ztratí. Docela příjemná oddychovka, romantika, problémy, terapie a znovuobjevení lásky. Tři si to zaslouží. ()

Bediczek

Zajimavý postřeh: u většiny romantických komedií se spustí někdy zhrube kolem 1:10 až 1:15 smutná písnička, doprovázena záběry na přemýšlející hlavní hrdiny a poté se začnou věci obracet k dobrému... ()

JFlower

Dalo se na to koukat - až na Billyho Crudupa, který byl vyloženě otravný - až do závěrečné scény. Ta byla dost absurdní a trapná..pokazila lehkost filmu. ()

autokarka

Líbí se mi filmy, u kterých můžu říct, jo, tak to je přesně jako u nás. Bylo to fajn, zasmála jsem se, dobře zahráno a happyand mi vůbec nevadil. ()

pseudo

je to sice jasná tříhvězda, ale jednu navíc má za to, že jsem podle popisu distributora a obalu čekala něco mnohem horšího. trust the man je možná průhledná oddychovka, ale celkem vitpná. další body navíc získává jednak za citace woodyho allena a Absolventa, a potom taky za křivdu, kterou na něm spáchala jakási redaktorka na rotten tomatoes: "Freundlich doesn’t have a clue about being married to a famous actress." i méně pozornému uživateli internetu přitom neunikne, že ona slavná herečka z filmu, julianne moore, je ve skutečnosti režiséra barta freundlicha vlastní manželka a má s ním dvě děti. oops. ()