Haragashionna

• Japonsko 腹貸し女
Dráma / Pornografický
Japonsko, 1968

Arkanoid

Wakamatsu víta gongom zvonov. Počas úvodných titulkov počujeme pravidelné vzdychy, ktoré pripomínajú svojou dynamikou pílenie dreva ručnou pílkou. Scenár má na svedomí Masao Adachi pod pseudonymom Izuru Deguchi. V čiernobielom filme najprv vidíme ordináciu, nástroje, vyložené ženské chodidlo, potom ženu a napokon doktora. Má s ňou pomer, ale nie v ordinácii a na jej žiadosť jej zabraňuje otehotnieť s jej manželom. V piatej minúte pri sexuálnych scénach tejto ženy prechádza Wakamatsu z čiernobieleho na modrobiely obraz. Kamerou zaberá buď ich tváre, alebo len pohybujúcu sa časť hlavy milenca Kena Yoshizawu v úlohe Minaa, čo je hore a okolité prostredie kuchyne. On hovorí, že je to ako zdieľanie jedného tela a že ju miluje. Potom Wakamatsu začne prelínať ich obraz s inými a stáva sa z toho zbytočný mišmaš. Po sexe si dáva v kúpeľni cigu a zamýšľa nad tým, na čo ľudia myslia, keď majú sex. Pracuje pre školské noviny a sám ich behom roznáša – odtiaľ sú vzdychy z úvodných titulkov. Odprevádza milenku Yumiko ku jej sestre Iory, ktorá bola u gynekológa. Tá sa nad ním zamyslí, že je možno to, čo hľadajú. Jej muž ho spovedá a zhodnú sa na tom, že práca nemusí človeka baviť a ide o peniaze. Po Minaovom odchode sa pýta Yumiko, či je to jej boyfirend a zhodnotí, že to nie je nič vážne. Pri masturbácii od svojej ženy sa jej pýta, či spolu spali. Ona sa potom pýta sestry, či mali sex, tá vraví, že nemali spolu sex. V mysli sex vníma ako spojenie tela a duše a myslí si, že sa s Minaom ľúbia. Iorin manžel nezažíva erekciu ani pri orálnom sexe, preto navrhuje, že na insemináciu by mali použiť umelé oplodnenie alebo niekoho, kto bude mať s Iori sex. Scény mladých, kde je divák opájaný hudbou, neponúkajú dostanočnú obrazovú výplň, ktorá by tešila divákovo oko. Vo filme máme klasické Wakamatsuove zamýšľanie sa nad sexom, ktoré ale trochu splýva s jeho ďalšími filmami, keďže túto tému využil snáď na maximum. Formálne nie som fanúšikom koláže, ktorá ma nebavila ani tu. Smrť v závere vyznieva čisto béčkovo. Pre mňa podpriemerný Wakamatsuov film. ()