Po smrti novinářky, která se stala terčem útoků v sociálních médiích, začnou zkušená detektivka a její technologicky zdatná pomocnice odhalovat krutou pravdu. (Netflix)

tscharodejka

Sice je to pořád výbornej Black Mirror, ale někteří si všimli - někteří ne (nebo je ignorují?) - určitých nesrovnalostí a nesmyslů (krom logickýho zakrytí obličeje a odhození mobilu, podle kterýho jsou oběti identifikovatelný, i čerstvý data na kdovíjak starým ohořelým disku). Chápu, že hashtageři sami to netušili, ale policie ano. A potěšilo mě setkání s autorem libových švédských knížeček Místnost a Faktura, sympaťákem Jonasem Karlssonem, připomnělo mi jeho návštěvu v Praze ;) ()

VeronicaLake

Nenáviden(a/ý/í) národom, keď už teda nejaký preklad. Inak je to ale naprostá pecka. IMO nejlepší diel BM a obecne must see pre všetkých, čo prepadli sociálnym sieťam a pre všetkých, čo nimi opovrhujú samozrejme tiež. Pre milovníky Britských ostrovou – prízvuk detektivky Parkeové a asistentky Colsonové Vás odpálí. ()

hypnos11

Uff. Úžasný. Zatím nejdelší a možná taky nejlepší epizoda. Jako vždy, i tady se objeví nějaké ty nesmysly, tupě se chovající postavy, ale taky skvělá, atmosféra, nápad, obsazení, zasazení. Oproti většině zbylých dílů tu je ale něco navíc - zápletka, která se začne odvíjet velice brzy a rychle, k tomu si dokáže držet tempo a napětí až do konce. Sice ten příběh byl trochu přehnaný, ale já tleskám. ()

killberrybil

Málokdy mhu dát pět hvězd s tak čistým svědomím jako zde. Jsem rád, že ještě existuje v záplavě moderního shitu filmové umění, které se svým sdělením dosti vymyká standardu. A možná jsem divnej, ale v průběhu jsem si říkal "sakra jo, to by bylo super kdyby lidi čelili následkům svýho chování". Přijde mi to jako základní věc svobodného společenství. Jsem tedy rád, že tvůrci nechali příběh doopravdy vygradovat do svého distopického finále.  Nejvýstižnější část epizody je chvíle, kdy se učitelka v mateřské škole s agresi v hlase ohradí, že jen využila svého práva na svobodu projevu tím, že přála smrt novinářce, která vyjádřila nesouhlas s obecným míněním. Briliantní ukázka toho, jak si spousta "lidí" představuje svobodu slova v praxi. ()